[KIA Rio III UB] Zamykanie drzwi powyżej 15km/h

forum użytkowników modelu Rio
MagicOl
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2020, 20:45
model samochodu: Kia Rio III 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW

[KIA Rio III UB] Zamykanie drzwi powyżej 15km/h

Post autor: MagicOl »

Witam,

Czy ktoś z was wyłączał w swojej KIA Rio III (UB) (2012r), produkcja czeska (fabryka w Czechy), automatyczną blokadę drzwi po przekroczeniu prędkości 15km/h (czy coś koło tego) ?

Chodzi o to, że rozmawiałem już chyba z 3-4 serwisami i każdy twierdzi co innego.
Jedni nie da się w żadnej KIA (obojętnie czy Ceed, czy Rio, czy Sportage).
Inni że w niektórych się da zależy od produkcji, przyjedź pan to się podepnie i zobaczy.

Chcę tą funkcję całkowicie wyłączyć, uszkodziła drugi zamek w mojej KIA. Jak ktoś próbuje otworzyć drzwi od zewnątrz po zatrzymaniu się auta, a centralny jeszcze nie odblokowałeś ręcznie. Nie może być przypadku, drugi zamek padł, więc to bubbel producenta. Dodam tylko, że nie nie wyrywano klamki tylko próbowano normalnie otworzyć auto.

Uszkodzenie jest fajne bo drzwi się nie zamykają ;-), więc można spać w aucie ;-).

Napiszcie czy ktoś wyłączał funkcję, lub ma dostęp do komputera i może takie auto sprawdzić, czy jest taka opcja.
Bo serwis po VIN nie umie.

Osobiście dodam swoje rozżalenie: "Trzeba było kupić japończyka, by się dało co chcę i jak chcę i w 5min."
Wiem co mówię bo drugie auto mam właśnie japońskie, choć wyprodukowane w GB. ;-)
Ale tam taką funkcję gasi się sekwencją przycisków w 2 min. A przez kompa z pełną diagnozą wszystkich układów w 5min.
Coś mi się zdaje, że będzie to ostatnia KIA.

Pozdrawiam,
M
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”