Nie Kupować Rio odradzam Wszystkim

forum użytkowników modelu Rio
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Nie Kupować Rio odradzam Wszystkim

Post autor: akasis »

Odradzam Wszystkim kupno Kia rio wymiana sprzegla dwa razy nic nie pomaga co za szmelc i bubel nic z tego nie robi sobie marka kia szarpie na 1 biegu nie da sie jeździć
Konrad C
kosmogonik
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2020, 19:29
model samochodu: Kia Stonic

Re: Nie Kupować Rio odradzam Wszystkim

Post autor: kosmogonik »

Podobnie jest z Kia Stonic 1.4..
Aktualizacja sterowników silnika nie pomogła. Liczyłem jeszcze na wymianę sprzęgła, która rozwiąże problem, ale po tym poście nie wiem już czego oczekiwać.
man70
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2019, 01:28
model samochodu: Kia Rio IV

Re: Nie Kupować Rio odradzam Wszystkim

Post autor: man70 »

Oczywiście że wymiana sprzęgła nie pomoże, pod warunkiem że serwisy wymienią na dokładnie takie samo. Trzeba pytać co chcą zamontować, jeśli koreańskie Seco to lepiej podziękować. Na rynku jest kilka cenionych zamienników. Warto samemu zakupić zarówno tarczę sprzęgła jak i docisk i najlepiej dać nowe łożysko wyciskowe albo zlecić całość dobremu serwisowi pilnując by zamontowali markowe części.
Co do samego szarpania: u mnie jest od nowości. To oczywista wada mechaniczna, rzucające cień na tę markę. A szkoda, bo auto w sumie całkiem fajne...Radzę sobie z tym w ten sposób, że przy ruszaniu przytrzymuję sprzęgło na 2 sek., na (jak to nazywam) "samym czubku", czyli w momencie gdy tarcza zaczyna dotykać koła zamachowego i układa się do niego a samochód zaczyna bardzo delikatnie ruszać. Potem z wyczuciem oddaję do końca sprzęgło. Rusza bez szarpnięć. Oczywiście, gdy się zapomnę i długo nie jeżdżę i próbuję jeździć jak innymi autami, w****rwiające szarpnięcie pojawi się na bank.
luqi
Posty: 18
Rejestracja: 04 maja 2020, 19:50
model samochodu: NIRO

Re: Nie Kupować Rio odradzam Wszystkim

Post autor: luqi »

W każdej Kii Rio tak szarpie? Czy tylko z konkretnym silnikiem? W nowych z roku 2020 też?
mstrum
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2020, 15:57
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 120 7DCT XL AEB

Re: Nie Kupować Rio odradzam Wszystkim

Post autor: mstrum »

luqi pisze: 18 wrz 2020, 07:29 W każdej Kii Rio tak szarpie? Czy tylko z konkretnym silnikiem? W nowych z roku 2020 też?
Szarpie z doskonałym niewysilonym silnikiem 1.4, z pozostałymi wysilonymi o niskiej kulturze pracy nie szarpie. Tego w skrócie dowiedziałem się z postów o KIA Stonic - to bliźniaczy model.
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: Nie Kupować Rio odradzam Wszystkim

Post autor: Goly335 »

mstrum pisze: 18 wrz 2020, 22:31
luqi pisze: 18 wrz 2020, 07:29 W każdej Kii Rio tak szarpie? Czy tylko z konkretnym silnikiem? W nowych z roku 2020 też?
Szarpie z doskonałym niewysilonym silnikiem 1.4, z pozostałymi wysilonymi o niskiej kulturze pracy nie szarpie. Tego w skrócie dowiedziałem się z postów o KIA Stonic - to bliźniaczy model.
"Dowiedziałem się z postów" - tyle wystarczy by ocenić przydatność Twojej wypowiedzi ;)
Jarek79pl
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2020, 21:13
model samochodu: Rio 1.0 T-GDi

Re: Nie Kupować Rio odradzam Wszystkim

Post autor: Jarek79pl »

luqi pisze: 18 wrz 2020, 07:29 W każdej Kii Rio tak szarpie? Czy tylko z konkretnym silnikiem? W nowych z roku 2020 też?
Mi w 1.0 120 KM z 2020 roku nic nie szarpie
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Nie Kupować Rio odradzam Wszystkim

Post autor: akasis »

Szarpie 1. 2 i 1.4 kia twierdzi ze cecha śmiech a sali, brak rozwiązań a kasę wzięli do sądu o zwrot trzeba sprzedali z wadą auta
Konrad C
partyzant
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2020, 01:30
model samochodu: kia rio 1,5crdi

Re: Nie Kupować Rio odradzam Wszystkim

Post autor: partyzant »

W mojej Rio 1,5 crdi z 2006r nic nie szarpie :) mam ją od 5 lat i poza tym że sanki zgniły nic w niej nie robiłem poza wymianą elementów eksploatacyjnych
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nie Kupować Rio odradzam Wszystkim

Post autor: StonicScross »

Miałem Rio III 1,4 i super auto było pod kątem niezawodności. 5 lat i zero awarii, nawet żaróweczka jedna się nie przepaliła. Ale mała dynamika, wysokie spalanie, niskie siedzisko i mały prześwit, stąd przejście na Stonic 1.0 120. Rio IV drogie a po FL to już masakra cenowa, Stonic po FL też ceny już to przegięcie; Fiesta/Fiesta Active cenowo lepiej wychodzi, elastyczniejsza jest też konfiguracja, Ford nierzadko też daje 7 lat gwarancji, ceny katalogowe to tylko jakaś tam sugestia, na wejściu do salonu rabaty a nie łaska. Bądź Xceed w porównaniu z Rio i Stonic jest niewiele droższy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”