Gniazdko zasilania nawigacji przenośnej

forum użytkowników modelu Rio
Fompek
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2020, 09:21
model samochodu: Kia Rio (III) 1.4 CVVT 6MT 109KM (80KW) sedan (UB) 2012r.

Gniazdko zasilania nawigacji przenośnej

Post autor: Fompek »

Witam,
od niedawna jest posiadaczem Kia Rio (III) 6MT 1.4 G4FA 109KM (80KW) sedan 2012r. Na desce rozdzielczej (po środku) mam wyjście zasilania do nawigacji przenośnej. Czy ktoś wie jakiego rodzaju kabelka potrzebuję, aby go użyć i ewentualnie gdzie takowy kupię w internecie? W serwisie Kia we Wrocławiu robili wielkie oczy i nie dali rady pomóc. Załączam zdjęcia poglądowe.
Załączniki
kia2a.jpg
kia1a.jpg
lukobw
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Gniazdko zasilania nawigacji przenośnej

Post autor: lukobw »

Thomlodz
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2020, 07:50
model samochodu: Kia Rio II 1,5 CRDI

Re: Gniazdko zasilania nawigacji przenośnej

Post autor: Thomlodz »

Może zadaj to pytanie na www.elektroda.pl
Podejrzewam, że trzeba dorobić wtyczkę samemu, albo zamontowac obok jakies normalne gniazdo, np. https://ejama.pl/pl/elektronika/6305-zl ... 70906.html
Attache
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2016, 17:55
model samochodu: RIO

Re: Gniazdko zasilania nawigacji przenośnej

Post autor: Attache »

Witam.
Dopiero teraz odwiedziłem Forum, więc nie wiem czy moje rady będą przydatne. Problem był opisany w forum RIO, które zniknęło.
Gniazdo to jest zasilane napięciem 12 V, więc potrzebny jest montaż przetwornicy na 5V np. z AliExpressu:

https://pl.aliexpress.com/item/40000749 ... hweb201603_

Są też z końcówkami micro. Ja wyciągnąłem białe gniazdo, a z niego wsuwki, wyciąłem część dna "puszki" i połączyłem przewody czerwony + i czarny (-) z gniazda i konwertera, wtedy da się wsunąć konwerter pod tę puszkę. Działa od 6 lat. Końcówkę mini z kablem da się schować pod klapką. W serwisie KIA informowano, że KIA miała w 2012 wyprodukować przejściówkę 12V/5V. Nie wyprodukowali, więc ten sposób jest najlepszy.
Attache
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2016, 17:55
model samochodu: RIO

Re: Gniazdko zasilania nawigacji przenośnej

Post autor: Attache »

PS: wystające na dole CPT uchwyty (chyba do mocowania na śruby) trzeba obciąć Dremelem lub piłką do metalu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”