Oleje płyny filtry

forum użytkowników modelu Rio
Awatar użytkownika
tomix77
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2020, 18:06
model samochodu: Kia Rio

Oleje płyny filtry

Post autor: tomix77 »

Witam Wszystkich :>
Jestem nowym posiadaczem Kia Rio ;-) 1.2 benzynka 2014 rok i chciałem Was poprosić o pomoc - zrozumcie pomóżcie ;D
Jak to nowe auto pasuje powymieniać oleje filtry i tu pytanie do Was.
Jaki olej lejecie do tego auta z tym silmikiem , od poprzedniego właściciela widzę że lał castrol magnatec professional a5 5w30.
Wiadome jest że lepkość musi zostać a co do Firmy Castrol zostawić czy jakiś inny? Filtr oleju wymienia się bez większych problemów? da się to zrobić napewno samemu tylko jak i gdzie on jest? :)
- Filtr powietrza jaki używacie?
- Filtr kabinowy jaki pproponujecie?
Wiem wiem że nie raz klepany był zapewne ten temat i jak się Wam nie chce poraz kolejny go omawiać podeśłijcie linki wątki z tym tematem : ;-)
Z góry dziękuję za pomoc i na koniec zamiast się pożegnać to jeszcze raz się przywitam ze Wszystkimi posiadaczami RIO :-) :-)
Kia Rio 8-) 1.2 8-) 2014
darquus
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2020, 18:13
model samochodu: kia rio

Re: Oleje płyny filtry

Post autor: darquus »

Witam, zalej olej taki jaki masz teraz, filtr powietrza mozesz kupić najtanszy ze scietym rogiem, filtr kabinowy węglowy, filtr oleju jest między silnikiem a chłodnica, z lewej strony, czas wymiany 1 godz
darquus
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2020, 18:13
model samochodu: kia rio

Re: Oleje płyny filtry

Post autor: darquus »

A do filtra musisz mieć klucz specjalny, może uda ci się odkręcić ręcznie wytrzyj na sucho filtr i spróbuj przez pepier scierny zeby ci się reka nie ślizgała
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”