Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

forum użytkowników modelu Rio
gredy
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2020, 16:46
model samochodu: Może niedługo Rio

Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: gredy »

Cześć,
zamówiłem tydzień temu w salonie Kie Rio 1.2 Gt-line ale teraz zastanawiam się nad rezygnacją i wycofaniem zaliczki bo ostatnio natrafiłem na sporo informacji w grupach Kia na facebooku, że Rio z silnikiem 1.2 ma wadę fabryczną sprzęgła/przepustnicy co skutkuje kangurowaniem samochodu przy ruszaniu i mocno utrudnia jazdę oraz wykańcza sprzęgło a ASO Kia nie mają pomysłu na usunięcie tej wady. Pytanie do użytkowników Rio IV 1.2 czy rzeczywiście też macie taki problem w swoich samochodach?
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: gisio »

Wszystkie informacje trzeba czytać z dystansem i nie panikować – podobnie jak te bieżące dotyczące wirusa. Nieprawdą jest, że ASO nie wiedzą co robić- to jest tzw. „fake news”. Kolejna sprawa to, że problem z przepustnicą dotyczył aut wyprodukowanych do 21-11-2017 a ze sprzęgłem do 01-06-2019. Także nie wpadaj w niepotrzebną panikę i czekaj na zamówione auto.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
gredy
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2020, 16:46
model samochodu: Może niedługo Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: gredy »

Skąd masz takie konkretne info? Z tym sprzęgłem to myślisz, że ludzie by kłamali?
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: akasis »

Niestety smutna prawda sami nie wiedza jak naprawic, Autem nowym z salonu szarpie dlawi na pierwszy biegu. KIA umywa rece i pisze ze naprawia jak znajdą usterkę 5 10 lat?Kazali czekać. A ta wada moze powodować zniszczenie podzespołów na które Kia daje gwarancje jeden rok!! Nie 7 lat sprawdźcie sobie. Najgorsze jest to ze sprzedawcy ukrywają to nie mówią i dają tylko sie przejechać autem wersja 1.4 celowo.
Konrad C
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: akasis »

Niestety smutna prawda sami nie wiedza jak naprawic, Autem nowym z salonu szarpie dlawi na pierwszy biegu. KIA umywa rece i pisze ze naprawia jak znajdą usterkę 5 10 lat?Kazali czekać. A ta wada moze powodować zniszczenie podzespołów na które Kia daje gwarancje jeden rok!! Nie 7 lat sprawdźcie sobie. Najgorsze jest to ze sprzedawcy ukrywają to nie mówią i dają tylko sie przejechać autem wersja 1.4 celowo. Gdy chciałem odmówiono mi.
Konrad C
Jarek79pl
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2020, 21:13
model samochodu: Rio 1.0 T-GDi

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Jarek79pl »

akasis pisze: 03 kwie 2020, 14:11 Niestety smutna prawda sami nie wiedza jak naprawic, Autem nowym z salonu szarpie dlawi na pierwszy biegu. KIA umywa rece i pisze ze naprawia jak znajdą usterkę 5 10 lat?Kazali czekać. A ta wada moze powodować zniszczenie podzespołów na które Kia daje gwarancje jeden rok!! Nie 7 lat sprawdźcie sobie. Najgorsze jest to ze sprzedawcy ukrywają to nie mówią i dają tylko sie przejechać autem wersja 1.4 celowo.
U mnie do jazd testowych jest z silnikiem 1.2.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: gisio »

gredy pisze: 03 kwie 2020, 13:03 Skąd masz takie konkretne info?
Posiadam wiedzę ponieważ mam na tyle chęci żeby ją ciągle zdobywać, często nawet docieram do materiałów opublikowanych przez samych producentów i to nie tylko Kia.
gredy pisze: 03 kwie 2020, 13:03 Z tym sprzęgłem to myślisz, że ludzie by kłamali?
I tutaj kłania się czytanie ze zrozumieniem. Naprawdę napisałem coś takiego? Niemniej policz ile jest osób które zgłaszają ten problem i porównaj z ilością aut Kia sprzedanych z tym silnikiem – dane można znaleźć w Internecie wystarczy odrobina samozaparcia.

Myślisz, że kupując inną markę nie będziesz miał wątpliwości co do trafnej decyzji? Wejdziesz po prostu na inne forum i zadasz tam zapewne podobne pytanie może tylko dotyczące innego problemu bo coś wyczytałeś na FB lub podobnych portalach.

Ten Pan kupił auto za 1kk PLN ale czy to oznacza, że zrazi mnie to do zakupu auta tej marki?

https://www.youtube.com/watch?v=-DRenEoRvIc
Pozdrawiam,
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: kon »

Jeśli cię to pocieszy, to w październiku 2019 odbierałem Rio 1.2. Nie ja jeżdżę nim na codzień, ale parę razy prowadziłem i nie mam zastrzeżeń. Użytkownik też nie zgłaszał żadnych uwag.
333
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2020, 20:51
model samochodu: Kia Rio 2019 1.2 benzyna

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: 333 »

Jeżdżę od lutego, 1300km zrobiłem 1,2 silnik.
Nie szarpie jak jadę na jedynce i innych biegach czy szybko czy wolniej.
Rusza się tym autem inaczej niz innymi i zdarzało się czasami ze przy ruszaniu jak szybko puszczałem sprzeglo to poszarpało kilka razy choć dodawałem gazu.
Kolega ma od 12 miesięcy takiego samego 1,2 i tez mi mówił że Auto ok ale dziwnie mu się rusza.

Opanowalem to ruszanie w 99% ;-)
Bez gazu prawie jak mocno wcisniete sprzęgło i dopiero jak już dużo popuszcze go w górę to wtedy mocniej gazu.
W innych mogę bardziej równocześnie już gdy tylko odpuszczę lekko sprzęgło równocześnie dodawać gazu i jazda tu raczej pierwsze popuszczac sprzęgło i dopiero gaz.

Porównuję z: Honda Civic 7 1,4 Civic 6 1,4 Civic 10 1,5 Volvo s40 1,6 Seat ibiza 4 1,4 Rover 214 1,4 wszystkie benzyna jedynie Civic 10 różnica że turbo.
Autami jeżdżę już 33 lata tak że juz się naruszałem trochę :D
333
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2020, 20:51
model samochodu: Kia Rio 2019 1.2 benzyna

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: 333 »

Rozmawiałem z Serwisem i problem jest im znany.
Usłyszałem że Kia żeby się mieścić w Euro6 obniżyła mocno moc i sklad mieszanki na wolnych i niskich obrotach i stąd problem.
Można by wgrać inny program i problem znika ale emisja wzrasta i gwarancję się traci.
Kombinują w Kia coś nad oprogramowaniem jak wymyślą mają dzwonić i zaprosić na wgranie.

Wiem że problemu nie rozwiązali ale bardzo mili, grzeczni goście w Kia Korczyk Bielsko-Biała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”