Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

forum użytkowników modelu Rio
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Ksebki »

ja to miałem jeszcze teorię, że w czasie dłuższego postoju przy dużej wilgotności zachodziło do zaolejenia tarczy sprzęgła a potem w miarę jazdy to ustępowało
furia
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2020, 13:11
model samochodu: RIO YB G4LA

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: furia »

Na pierwszych stronach tego forum ktoś napisał, że wadliwe sprzęgło było montowane w samochodach do 01.06.2019 (nie udało mi się znalezć potwierdzenia tej informacji). Mój samochód ma datę produkcji 28.05.2019 co teoretycznie zwiększa prowdopodobieństwo zamontowania wadliwego układu sprzęgła. Niewielkie zaolejenie (wyciek oleju z uszczelniacza skrzyni biegów) to też jedna z możliwych opcji. W każdym razie skoro KIA wydała biuletyn techniczny na gwarancyjną wymianę sprzęgłą, to przyczyną drgań jest właśnie sprzęgło - nie przepustnica, świece, paliwo, kierowca, kuny czy PiS.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Ksebki »

Ale ten biuletyn jest wydany na Niemcy, całą Europę i czy polskie serwisy mają się do niego stosować?
furia
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2020, 13:11
model samochodu: RIO YB G4LA

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: furia »

Ksebki pisze: 11 lis 2020, 14:17 Ale ten biuletyn jest wydany na Niemcy, całą Europę i czy polskie serwisy mają się do niego stosować?
Taką odpowiedz dostałem od KIA Motors Polska:

„Uprzejmie informujemy, że przedstawiona sytuacja nie jest akcją serwisową, tylko biuletynem technicznym. Jeżeli weryfikacja pojazdu potwierdzi symptomy opisywane w niniejszym biuletynie wtedy serwis podejmuje działania naprawcze opisane w instrukcji.”
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Ksebki »

Ten biuletyn na jakiś numer/nazwę na który można się powołać w serwisie?
furia
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2020, 13:11
model samochodu: RIO YB G4LA

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: furia »

Ksebki pisze: 11 lis 2020, 17:48 Ten biuletyn na jakiś numer/nazwę na który można się powołać w serwisie?
https://i.ebayimg.com/00/s/NTIzWDEyNjI= ... 1/$_10.JPG
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Ksebki »

Dzięki, furia.
Andrzej_K
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2020, 18:58
model samochodu: Kia Rio 1.2

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Andrzej_K »

Dziś byłem w serwisie gdzie zgłosiłem opisany tutaj problem i już po odebraniu auta zauważyłem że szarpania nie są aż tak wyraźne jak było przed tym: po ruszaniu na pierwszym biegu pod górkę nie ma w ogóle, na 2 biegu na niskich obrotach jeśli wciskać gaz na maksa to tez nie ma (były bardzo słabo zauważalne, nie takie jak podczas ruszania). Przejechałem po serwisie około 100 km, jakby coś było nie tak to myślę że bym zauważył.
Także dostałem informację że byłem 4 lub 5 osobą z opisanym problemem i po wgraniu nowego sterownika silnika żaden klient się nie skarżył.
Jeśli nawet to nie pomoże, to zaprosili do wymiany sprzęgła, co w moim przypadku będzie odpłatne i przypomnieli że gwarancja na to jest do pierwszego przeglądu czyli do 15 tyś km lub 1 rok od daty zakupu.
Jak nie odpiszę na forum do 20.11, to można uważać że w moim przypadku problem zniknął całkowicie (lub nie wpływa na komfort jazdy). Także dam znać jeśli coś się powtórzy po dłuższym postoju na ulicy po weekendzie.

Mój przebieg to 35 tyś, wersja silnikowa 1.2, zakup kwiecień 2019.
Michał 1
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2019, 11:44
model samochodu: kia proceed gt

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Michał 1 »

Tak sprzęgło zostało wymienione jak pokazałem w zdjęciu Książka serwisowa ale szarpanie po 2-3 tyś powróciło. Zamierzam znów zwrócić się do serwisu o weryfikacje usterki, o efektach napiszę . Pozdrawiam
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Kriford »

Witam,

zawsze jest dobrze pokazać ten problem. Zrobiłem mały filmik odnośnie problemu ze sprzęgłem.
Wyjazd z parkingu na biegu wstecznym. Popuszczałem sprzęgło i przytrzymałem je podczas drgania, druga próba podobnie. Filmik pokazuje silnik samochodu jak skacze podczas ruszania (kangurowania).
Link:
https://youtu.be/mQqRxnEbchY

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”