Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

forum użytkowników modelu Rio
furia
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2020, 13:11
model samochodu: RIO YB G4LA

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: furia »

Znalazłem informacje (na niemieckim forum), że w samochodach KIA RIO (UB oraz YB) z silnikiem 1.2 MPI w ramach "cichej" akcji serwisowej jest wymieniane kompletne sprzęgło wraz z kołem zamachowym, objaw to "pojazd szarpie przy uruchamianiu z w połowie włączonym sprzęgłem"

https://i.ebayimg.com/00/s/NTIzWDEyNjI= ... 1/$_10.JPG

Informacja sie pojawiła 28.08.2020.
man70
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2019, 01:28
model samochodu: Kia Rio IV

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: man70 »

Niech zgadnę...Oczywiście polskie ASO nic o tym nie wiedzą..?
furia
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2020, 13:11
model samochodu: RIO YB G4LA

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: furia »

Widocznie jedno ASO jest bardziej autoryzowane a drugie już mniej :D

download/file.php?id=1293&mode=view
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Ksebki »

uchu, ciekawe taka poważna naprawa jak wymiana kompletnego sprzęgła i koła zamachowego to ile dni może potrwać o ile serwisy w Polsce się w ogóle na coś takiego zdecydują?

SCHWUNGSCHEIBE (Kia) - koło zamachowe
OE-Nr: 2320003020FFF --> 65euro

KUPPLUNGSSCHEIBE (Kia) - tarcza sprzegła
OE-Nr: 4110002730FFF --> 42 euro

DRUCKPLATTE (Kia) -
OE-Nr: 4130002710FFF --> 32 euro

to cena wymienianych części

@furia - rozumiem, że wymiana w ramach gwarancji? może podać dane na serwis bo pieczątka trochę nieczytelna to " Krasnobrodzka 5, 03-214 Warszawa" ???

z drugiej strony czy wspomniane wyżej nr części nie wskazują na części oryginalnie montowane w fabryce? czyli jak ktoś pisał wyżej wymiana na te same części na dłuższą metę nic nie dają?
furia
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2020, 13:11
model samochodu: RIO YB G4LA

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: furia »

Zdjęcie książki serwisowej załączył użytkownik forum Michał 1 29 maja 2020 (wymiany dokonało ASO Eforia w Warszawie). Niestety nie wiemy czy wymiana sprzęgła w jego przypadku załatwiła sprawę. Sądząc po numerach części sprzęgło zostało wymienione na oryginalne. Jednak moim zdaniem nie jest tak że 100% oryginalnych zestawów sprżegła są wadliwe, są przecież właściciele RIO z fabrycznym sprzęgłem których ten problem nie dotknął. Z drugiej strony informacja o kampanii serwisowej dotyczącej sprzęgła została opublikowana przez KIA stosunkowo niedawno i może coś się zmieniło w temacie jakości montowanych zestawów. Nie zamierzam dłużej zwlekać, będę się umawiał do ASO a tam zobaczymy.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Ksebki »

To prośba, pisz co i jak w miarę na bieżąco. Ok?

Ja się w sumie zastanawiam, czy ja się przystosowałem do obsługi tego sprzęgła czy ostatnio się to jakoś uspokoiło bo występuje to niezwykle rzadko i objawy są bardzo słabe, zresztą od początku było to rzadkie.
Poza tym jednym mankamentem nakręciłem na razie 12kkm i auto bardzo mi pasuje.
Dlatego wolałbym nie oddawać auta w ręce jakiś serwisów o których opinia [nie tylko kia] jest coraz gorsza aby grzebali dość poważnie [bo wspomniana wyżej naprawa to nie mała interwencja] w aucie nie mając gwarancji, że usterka zostanie usunięta definitywnie.
Gdzie jest jakiś odnośnik do akcji serwisowej o której piszesz i to dotyczy polskich serwisów?
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Kriford »

Witam,

zapytałem się oficjalnie KIA Niemcy odnośnie tego KTI. Dzisiaj otrzymałem odpowiedz potwierdzającą że KTI jest zmienione. Teraz trzeba się skontaktować z przedstawicielem KIA i jak stwierdzą szarpania to te KTI będzie podstawą do wymiany sprzęgła na wersje po liftingową. Zobaczymy jak to będzie. Jutro zgłoszę to do przedstawiciela KIA w mojej okolicy.

Pozdrawiam
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Kriford »

Witam,

po liftingową sprzęgła oczywiście nie całego samochodu :)
furia
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2020, 13:11
model samochodu: RIO YB G4LA

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: furia »

Jestem umówiony w ASO za tydzień, zostaiwam im samochód na kilka dni. Tylko że te szarpania/drgania mam bardzo nieregularne - tylko po dłuższym (nocnym) postoju i to nie zawsze. Wczoraj rano pierwszym kilku wysprzęgleniom towarzyszyły wibracje jak w starej ciężarówce. Natomiast dzisiaj od rana jest dobrze. Wydaje mi się że chodzi o wilgoć i wadliwy materiał tarczy sprzęgła. Jak nawet nic nie stwierdzą, to poproszę o odnotowanie że się zgłaszałem z tym problemem. Na sprzęgło jest tylko jeden rok gwarancji i bardzo bym nie chciał naprawiać nowy samochód z własnej kieszeni.
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Kriford »

Witam

ja mam podobnie , nieregularnie występujące szarpania po dłuższym (nocnym) postoju. Ciekawe jak to będzie u mnie.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”