Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

forum użytkowników modelu Rio
Pawel_x
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2021, 18:13
model samochodu: Kia Rio III 1,2

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Pawel_x »

Czy pomaga wymiana sprzęgła na inne niż Kia, np Valeo ? Dotyczy wersji III.
kosmogonik
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2020, 19:29
model samochodu: Kia Stonic

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: kosmogonik »

Powodem "kangurów" jest kiepska jakość zestawu sprzęgła w Kia. W moim przypadku (Kia Stonic 1.4, czyli podwyższone Rio) pomogła wymiana zestawu sprzęgła na coś lepszego. Sam kupiłem części na allegro (ZESTAW SPRZĘGŁA SACHS 3000951489) i zamówiłem usługę wymiany w ASO. Całość kosztowała mnie 1400 zł. Jeśli masz "kangury", a nie pomogła aktualizacja sterowników silnika, to jest jedyne rozwiązanie. Zapłacisz 1400 zł, ale w zamian masz świetny, bezproblemowy samochodzik:)
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: akasis »

Nic nie musisz płacić kia naprawiała to za darmo mi w Rio dałeś się zrobić naiwnych takich trzeba dla nich
Konrad C
kosmogonik
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2020, 19:29
model samochodu: Kia Stonic

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: kosmogonik »

akasis pisze: 05 cze 2021, 19:46 Nic nie musisz płacić kia naprawiała to za darmo mi w Rio dałeś się zrobić naiwnych takich trzeba dla nich
Strasznie mącisz na tym forum i to nie tylko w tym miejscu, zamiast podawać konkrety. Aso wymienia na gwarancji za darmo (na ten sam model) jeśli masz uszkodzone sprzęgło. W moim przypadku sprzęgło nie było uszkodzone. Dopiero wymiana tego elementu na lepszy model zneutralizowała kangury.
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: akasis »

Wymiana jest darmowa ponieważ auta mają fabryczna wadę i kia o tym wie zadzwoń do serwisu chciałeś zapłacić to im na rękę.Wiele klientów ma za darmo wymienione sprzęgło na inne nie kia z powodu kangura.Wszystko zależy jak sprawę załatwiłeś każdy ma swoje sposoby ,osoby czytające regulamin gwarancji mają wymienione za darmo.Oryginale wymieniali nie douczeni serwisanci wiadome było że ono nie pomaga nic
Konrad C
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Kriford »

Witam Panowie,

nie ma co się kłócić. Kia jak sama płaci za wymianę sprzęgło to wymienia na sprzędło swoje . Diler jak chce dostać od nich pieniądze to musi tak zrobić. Nie sądzę aby Kia w ramach gwarancji płaciła za sprzęgła od kogoś innego. Kolega zmienił na zamiennik dobrej firmy więc musiał zapłacić sam ale najpewniej problemu już nie będzie.
Sprzęgło u mnie zostało wymienione z tego co wiem na po liftingowe, więc powinno być lepiej. Oprogramowanie silnika było wcześniej zaktualizowane.
Nie wiem czy wymienione było tylko sprzęgło czy też koło zamachowe co niby było w tej akcji serwisowej.

Pracowałem u dostawcy elektroniki i dlatego wiem że jak są wady które klient nie znajdzie łatwo i nie powinny być w całej produkcji to produkty są puszczone do niego. Taka ściema aby dostarczyć materiał na czas i nie płacić kar.
Wiem jedno że ta przypadłość była w różnych modelach różnych firm i na pewno producenci kupowali te materiały od tego samego poddostawcy co jest teraz normalne w świecie samochodowym. Dostawca zrąbał coś podczas produkcji i wyprodukował jakiś procent szmelcu. Na pewno ta wada była nie w 100 procentach sprzęgieł dlatego zignorowano ten problem. Pewnie dostawca nie poinformował klienta o tym.

Pozdrawiam
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: akasis »

Ja mam za darmo i nie firmy Kia akcja serwisowa na całą Polskę więc trzeba zadzwonić i się dowiedzieć a nie gdybać.
Konrad C
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Ksebki »

Wysłałem zapytanie w tym temacie do KMP.
Ciekawe czy w ogóle ale a jeśli już udzielą jakiejś konkretnej informacji?

Same zaś zjawisko widzę jest mocno skorelowane z temperaturą czy może wilgotnością? Przy > 20 stopniach zjawisko praktycznie nie występuje.

Akasis a do Ciebie prośba o skan/fotę wpisu w książce gwarancyjnej lub faktury za usługę [oczywiście z zamazanymi Twoimi danymi]
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: akasis »

Do książki nie ma wpisu a fakturę jak mogę dostać jak ja nie płaciłem tylko Kia. Naprawa w ramach gwarancji.Mam chyba zlecenie tylko.
Konrad C
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Ksebki »

Daj co masz.

Swoją drogą brak wpisu w książce gwarancyjnej przy dość poważnej robocie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”