Problem po wymianie rozrządu 1.1 CRDI

forum użytkowników modelu Rio
robert089
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2019, 21:14
model samochodu: KIA RIO III

Problem po wymianie rozrządu 1.1 CRDI

Post autor: robert089 »

Witam
Posiadam od niedawna KIA RIO III 1.1 CRDI, Martwiły mnie odgłosy dochodzące z rozrządu wiec postanowiłem go wymienić. Łańcuch ustawiony na znaki. Po wymianie samochód odpala ale nie ma wolnych obrotów i jak zgaśnie to nie da się go zapalić. Jak odczekamy 1 minutę to zapala. Po wypięciu czujnika położenia wałka rozrządu samochód zapala i chodzi równo niestety jak zgasimy to nie odpala i też trzeba czekać ok minuty żeby odpalić. Przed wymianą samochód palił i nie miał braku mocy. Zasięgnąłem opinii że w tych samochodach jest problem z rorządami. Może ktoś miał podobny przypadek i podpowie gdzie szukać przyczyny.
Pozdrawiam
Robert
Sisar
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2019, 22:22
model samochodu: Kia Rio

Re: Problem po wymianie rozrządu 1.1 CRDI

Post autor: Sisar »

Ha, ja mam zbliżony problem do twojego po wymianie rozrządu, mianowicie u mnie auto ma wolne obroty i normalnie jeździ, ale po zgaszniu silnika muszę odczekac kilkanascie sekund żeby znowu mi odpalił, walcze z tym i żaden mechanik nie daje rady... po tych kilkunastu sekundach w okolicy bezpieczników słychac dźwięk przekaźnika i po tym mżna silnik odpalić jak ten przekaźnik pyknie..... wymiana puwzki przekaźnikow nic nie dala. A Ty rozwiązałeś problem?
MaciejM91
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2020, 17:36
model samochodu: Kia Rio 1.1crdi

Re: Problem po wymianie rozrządu 1.1 CRDI

Post autor: MaciejM91 »

Witam. Udało się rozwiązać problem ? U mnie identyczne objawy są .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”