Kia Carnival (2006) 2,9 CRDI - drzwi elektryczne przesuwane

Pozostałe modele Kia - forum
Cin91
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2019, 08:03
model samochodu: Kia Carnival

Kia Carnival (2006) 2,9 CRDI - drzwi elektryczne przesuwane

Post autor: Cin91 » 25 lip 2019, 10:04

Witajcie.
W moim Carnivalu (Grand Carnivalu) zwanym potocznie Carnival III (z 2006 r.) mam wspomaganie drzwi przesuwanych i ni cholerki nie rozumiem sposobu działania.

Po odpaleniu auta mimo włączonego wspomagania (PWR) drzwi przesuwanych nie da się otworzyć elektrycznie, a po wciśnięciu przycisku otwierania drzwi przesuwanych pojawia się tylko sygnał dźwiękowy. Po zgaszeniu auta i ponownym wciśnięciu przycisku otwierania drzwi - drzwi same się otwierają napędem elektrycznym.

Czy naprawdę w tym aucie nie da się elektrycznie otworzyć drzwi na odpalonym silniku? Jak podjeżdżam pod sklep i chcę wypuścić pasażerów, to muszę gasić silnik, aby otworzyć im drzwi? Niezbyt to wygodne.

Druga sprawa - wysiadły mi elektryczne lewe drzwiu (za kierowcą). Nie reagują w ogóle na przycisk. Działają tylko manualnie. Jeszcze do niedawna suwały się, ale nie odblokowywały, przez co siłownik ciągał drzwi, choć te były zahaczone o skobel na dolnej prowadnicy. Aby je otworzyć lub zamknąć trzeba było przytrzymać klamkę do momentu aż drzwi ruszą. Rozebrałem moduł, dobrałem się do silniczka, okazało się, że zębatki przeskakiwały - poprawiłem. Zaczęło działać na krtótko, potem znów coś się zblokowało i drzwi się nie odryglowywały. A finalnie w ogóle przestały reagować, nie wydają nawet dźwięku gonga po wciśnięciu przycisku. Działają tylko manualnie.
Bezpieczniki 30A w bagażniku sprawdzone i są ok.

Czyżby padł moduł sterowania? Mile widziane porady.

Biger77
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2018, 16:43
model samochodu: Carnival

Re: Kia Carnival (2006) 2,9 CRDI - drzwi elektryczne przesuwane

Post autor: Biger77 » 01 sie 2019, 18:57

Popatrz na YouTube pokazano co można sprawdzić

ODPOWIEDZ