Powłoka ceramiczna - czy warto?

Tuning optyczny i mechaniczny.
SylwesterP

Powłoka ceramiczna - czy warto?

Post autor: SylwesterP » 04 wrz 2020, 13:32

Cześć :)

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem dwuletniej Kii. Zrobiłem jej korektę lakieru i polerowanko, ale dostałem kilka razy radę aby położyć na niego powłokę ceramiczną. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Jestem z Olsztyna i w okolicy znalazłem taką "pracownie" - http://blingfactory.pl/oferta/powloki-ceramiczne/

Troszkę kasy trzeba władować, a nie wiem za bardzo czy warto? Co o tym myślicie?

Piotrek
model samochodu: Kia Optima

Re: Powłoka ceramiczna - czy warto?

Post autor: Piotrek » 04 wrz 2020, 13:35

Wizualnie warto, praktycznie nie warto.
Jak jeździsz tylko po mieście to działa to fajnie - efekty wizualny jest, chociaż przez chwilę.
Jeżeli jednak jeździsz po drogach szybkiego ruchu lepsza jest folia, ponieważ ceramika nie daje żadnej ochrony przed odpryskami.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb

jacektalin

Post autor: jacektalin » 15 mar 2021, 15:20

SylwesterP pisze:
04 wrz 2020, 13:32
Cześć :)

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem dwuletniej Kii. Zrobiłem jej korektę lakieru i polerowanko, ale dostałem kilka razy radę aby położyć na niego powłokę ceramiczną. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Jestem z Olsztyna i w okolicy znalazłem taką "pracownie"

Troszkę kasy trzeba władować, a nie wiem za bardzo czy warto? Co o tym myślicie?
Sprawdź również https://nanoclinic.pl/powloka-ceramiczna/ mają rozsądne ceny i dobrej jakości powłokę wrzucają.

kolbery
model samochodu: Kia Pro Ceed

Post autor: kolbery » 05 paź 2021, 14:38

Wypowiem się jako świeży posiadacz Fortador Kevlar, że warto. Widać gołym okiem, że auto o wiele lepiej wygląda, mniej trzeba do myjni, jak się myje auto to nie widać po prostu zacieków. Dodatkowo cała powierzchnia jest lepiej chroniona przed codziennymi zabrudzeniami. Auto po prostu fajniej się uzytkuje jak jest czyściej

Arghorn
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Post autor: Arghorn » 09 lis 2021, 19:40

Sam aplikowałeś?
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”