Powłoka ceramiczna - czy warto?

Tuning optyczny i mechaniczny.
SylwesterP
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2020, 13:27

Powłoka ceramiczna - czy warto?

Post autor: SylwesterP »

Cześć :)

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem dwuletniej Kii. Zrobiłem jej korektę lakieru i polerowanko, ale dostałem kilka razy radę aby położyć na niego powłokę ceramiczną. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Jestem z Olsztyna i w okolicy znalazłem taką "pracownie" - http://blingfactory.pl/oferta/powloki-ceramiczne/

Troszkę kasy trzeba władować, a nie wiem za bardzo czy warto? Co o tym myślicie?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Powłoka ceramiczna - czy warto?

Post autor: Piotrek »

Wizualnie warto, praktycznie nie warto.
Jak jeździsz tylko po mieście to działa to fajnie - efekty wizualny jest, chociaż przez chwilę.
Jeżeli jednak jeździsz po drogach szybkiego ruchu lepsza jest folia, ponieważ ceramika nie daje żadnej ochrony przed odpryskami.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
jacektalin
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:14

Re: Powłoka ceramiczna - czy warto?

Post autor: jacektalin »

SylwesterP pisze: 04 wrz 2020, 13:32 Cześć :)

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem dwuletniej Kii. Zrobiłem jej korektę lakieru i polerowanko, ale dostałem kilka razy radę aby położyć na niego powłokę ceramiczną. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Jestem z Olsztyna i w okolicy znalazłem taką "pracownie"

Troszkę kasy trzeba władować, a nie wiem za bardzo czy warto? Co o tym myślicie?
Sprawdź również https://nanoclinic.pl/powloka-ceramiczna/ mają rozsądne ceny i dobrej jakości powłokę wrzucają.
kolbery
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2021, 15:34
model samochodu: Kia Pro Ceed

Re: Powłoka ceramiczna - czy warto?

Post autor: kolbery »

Wypowiem się jako świeży posiadacz Fortador Kevlar, że warto. Widać gołym okiem, że auto o wiele lepiej wygląda, mniej trzeba do myjni, jak się myje auto to nie widać po prostu zacieków. Dodatkowo cała powierzchnia jest lepiej chroniona przed codziennymi zabrudzeniami. Auto po prostu fajniej się uzytkuje jak jest czyściej
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: Powłoka ceramiczna - czy warto?

Post autor: Arghorn »

Sam aplikowałeś?
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Powłoka ceramiczna - czy warto?

Post autor: tomsen1 »

Ceramika to absolutna ściema. To nie jest nic innego niż zwykły wosk maszynowy.

Kolega się uparł, więc zaprowadziłem jego auto do takich lokalnych celebrytów detailingu. Co oni mi za bzdury próbowali wcisnąć, to się nie mieści w głowie:
- ceramika chroni przez ryskami,
- ceramika obniża temperaturę karoserii,
- ceramika sama się naprawia.

Bujda na kółkach. Folia owszem, fajne rozwiązanie, na pewno działa, na pewno chroni. Jeśli jednak potrzebujesz ochrony lakieru i trochę błysku, kup sonax, turtle czy soft 99. Półtorej godzinki raz na miesiąc dwa i masz ten sam efekt. Nie dajcie się naciągać.
BigW
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2023, 11:43
model samochodu: Soportage IV GT Line AWD

Re: Powłoka ceramiczna - czy warto?

Post autor: BigW »

Kładłem ostatnio Gyeon Mohs Evo 2 i poprawiałem Gyeon Cure. Efekt wizualny jest powalający. Kolor (czarna perła) nabrał niesamowitej głębi Cure dodatkowo go sporo przyciemnił. Aplikacja powłoki banalna. Praktycznie powłoka daje taką ochronę, że ptasie odchody z maski odpadły mi przy prędkości 50 km/h. Na ekspresówce nie zauważyłem żadnych uszkodzeń i odprysków. Wiadomo, że na duże kamienie nie ma siły i najlepsza folia też nie pomoże. Aplikator po 2 dniach stał się twardy jak kamień. Na plastiki polecam Gyeon Trim. Genialnie przyciemnia i niweluje wady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning”