Zmiana radia na Android

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
WWR_KIA
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2020, 20:36
model samochodu: Kia Ceed II JD 1.6 CRDi 136KM 2016r.

Zmiana radia na Android

Post autor: WWR_KIA »

Witam wszystkich,

posiadam samochód kia ceed 2016r. Mam standardową wersję radia z bluetooth itp, ale bez wyświetlacza LCD itd. takie wnętrze jak poniżej:

Obrazek

mam oczywiście bluetooth, pamięć jakąś, sterowanie w kierownicy itp. Nie mam tylko tempomatu (i tu poboczne pytanie, czy da się np. dołożyć taką funkcjonalność i zmienić kierownicę?). Wracając do głównego wątku czyli radia, jest możliwość wymiany tego radia "zwykłego" na takie z nawigacją i wyświetlaczem? Widzę że w zależności od wyposażenia i rocznika miały one różne radia. Ewentualnie wiem że są takie dość ciekawe chińczyki na Androidach, pytanie czy ktoś ma takie i poleca jakiś sprawdzony model? Żeby działo sterowanie na nim itd.

Pozdrawiam
Mistrzu2020
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2020, 11:06
model samochodu: Rio

Re: Zmiana radia na Android

Post autor: Mistrzu2020 »

Podpinam się pod pytaniem. Kia Rio 2020.
Swiety_76
Posty: 4
Rejestracja: 05 gru 2020, 23:16
model samochodu: KIA VENGA

Re: Zmiana radia na Android

Post autor: Swiety_76 »

Ja jestem nowy w Kia ale mam duże doświadczenie ze stacjami Android w innych markach szczególnie w Fordzie. Jednak wróciłem do fabrycznego radia ze względu na jakość dzwięku. te Chińczyki zle nie grają ale jednak np fabryczna Sony w Fordzie gra dużo lepiej. A już odbiór fal radiowych ze względu na kiepskie głowice FM to było tragedia chociaż sporo osób nie narzeka. Chociaż jak ktoś nie jest tradycjonalistą i nie potrzebuje w dobie internetu radia FM to mu nie będzie przeszkadzać.
Jeśli chodzi o sterowanie z kierownicy to w droższych generalnie nie ma problemu co nie oznacza że nie zdarzają się problemy. Albo radio podłączasz i od razu działa sterowanie albo trzeba dokupić wersję z dodatkowym dekoderem Canbus co oczywiście chińczycy oferują za niewielką dopłatą.
Chińczyki chwalą się też że ich radia potrafią gadać z komputerem i np informacje z komputera podkładowego mogą być wyświetlane na radiu i nawet odwrotnie ale z tym to już są wielkie problemy.
Chińczyki produkują wszystko więc chyba da się wyszukać stacje Android pasującą do każdego popularnego auta w miejsce po fabrycznym radiu a nawet jak za bardzo nie pasuje to sprzedadzą ci ramkę.
Oczywiście takie stacje oferują wszystkie nowinki czyli Android nawigacja mapy itd i współczesne modele są responsywne i raczej nic nie muli. Także jak dla kogoś priorytetem jest duży ekranik w radiu z nawigacją to śmiało może celować przy czym jednak lepiej celować w te droższe modele z lepszymi procesorami i większą ilością pamięci.
Te wszystkie stacje niby wyglądają na to samo kopyto robione w jednej fabryce jednak potrafią się różnić bebechami. Z chińskich marek to kojarzę że marki Ownice i Isudarmoże Eunavi robią trochę lepsze stacje niż inne chińczyki.

Co do tempomatu. Ja jestem nowy w Kia więc nie wiem ale chińczyki oferują do wielu aut kompletne zestawy przycisków do tempomatu do kierownicy plus jakieś przewody z wtyczkami do tego. Wymieniasz zestaw starych przycisków na nowe chińskie. Pytanie czy w Kia da się to podłączyć i czy to będzie działać. Bo wiem że w innych markach ludzie za kilkadziesiąt złotych dołożyli sobie tempomat.
Wpisz na Aliexpress Kia cruise control. Sporo ludzi to kupuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”