Android navi system - aktualizacja do 5 gen

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
Awatar użytkownika
wsciekly83
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:12
model samochodu: Kia Optima SW Aurora Black Pearl

Re: Android navi system - aktualizacja do 5 gen

Post autor: wsciekly83 »

PanBambaryla pisze: 20 kwie 2021, 11:08 No to sam sobie odpowiem, tak - jest od 2 tygodni. Załączam zdjęcie po dzisiejszej aktualizacji STD5 oraz link, na których podają zmiany:

https://update.kia.com/RU/EN/updateNoticeView/328


2021-04-20.jpg
hej, duże zmiany są ?
Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDi 7DCT + Tech + Panorama
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Android navi system - aktualizacja do 5 gen

Post autor: PanBambaryla »

Tak - warto, moim zdaniem, to zrobić (robiłem w serwisie):

1) subiektywnie lepszy dźwięk w trybie Quantum Logic (QL) - to dla mnie największa wartość tego update
2) wzbogacona funkcjonalność klawiszy, np. krótkie wciśnięcie - wbudowany system głosowy, dłuższe przytrzymanie - funkcja AA, dwukrotne szybkie przyciśnięcie klawisza telefonu - wybiera ostatni numer; być może to było wcześniej, zauważyłem różnicę w działaniu dla AA i szukałem rozwiązania
3) jakieś dodatkowe dema różnego rodzaju dźwięków QL - można sobie zapuścić w tle do zrobienia odpowiedniego nastroju ;-)
4) ponoć poprawili pokrycie w mapach - bez znaczenia

skopali:
1) pogorszenie syntezatora mowy dla nawigacji, gorzej gada po polsku - źle wymawia np. potwierdzenia komend od systemu (w zasadzie nie używam, czasami testowo i natychmiast wracam do AA - tam jest OK, bo to zależy od G.)
2) już było wcześniej - wkurza mnie DAB, bo ciągle przełącza z Radia Kierowców na Jedynkę przy słabym zasięgu, chciałbym móc z niego zrezygnować (ustawienia), bo przełączanie się również z DAB/FM w ramach tej samej stacji wprowadza zamieszanie (DAB wymaga przetworzenia sygnału i występuje opóźnienie)
Pzdr, Bam
lookasf
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2021, 09:19
model samochodu: Optima JF L
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Android navi system - aktualizacja do 5 gen

Post autor: lookasf »

Cześć wszystkim.
Jestem nowy na forum i świeżo upieczonym posiadaczem Optimy.
Od kilku dni analizuje sposób aktualizacji systemu bez wizyty w serwisie ponieważ u mnie jest to logistyka z dziećmi, Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak mogę samodzielnie zrobić update?
Optima JF 2017

Dziękuję.
lookasf
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2021, 09:19
model samochodu: Optima JF L
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Android navi system - aktualizacja do 5 gen

Post autor: lookasf »

kysior pisze: 20 kwie 2021, 20:55
PanBambaryla pisze: 20 kwie 2021, 11:08 No to sam sobie odpowiem, tak - jest od 2 tygodni. Załączam zdjęcie po dzisiejszej aktualizacji STD5 oraz link, na których podają zmiany:

https://update.kia.com/RU/EN/updateNoticeView/328


2021-04-20.jpg
A jak do tego update.kia.com się zalogować? Przy rejestracji chce jakiś numer telefonu na +7?
Podczas rejestracji podała przed nr Komorki cyfrę 7 i po sprawie
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Android navi system - aktualizacja do 5 gen

Post autor: PanBambaryla »

PanBambaryla pisze: 01 maja 2021, 23:36 już było wcześniej - wkurza mnie DAB, bo ciągle przełącza z Radia Kierowców na Jedynkę przy słabym zasięgu, chciałbym móc z niego zrezygnować (ustawienia), bo przełączanie się również z DAB/FM w ramach tej samej stacji wprowadza zamieszanie (DAB wymaga przetworzenia sygnału i występuje opóźnienie)
Ten akurat aspekt jest do ogarnięcia. Znalazłem odpowiednie ustawienia w menu radia, których umieszczenie załączam na zdjęciu. Trzeba przejść niżej, na sam koniec menu.
Załączniki
Ustawienia nieprzełączania pomiędzy DAB a FM.
Ustawienia nieprzełączania pomiędzy DAB a FM.
Pzdr, Bam
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android navi system - aktualizacja do 5 gen

Post autor: KoLoLoLo »

Co oznaczają te żółte kropki i jak je wyłączyć?
Kropki
Kropki
#K#o#L#o#L#o#L#o#
magic01001
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2021, 16:43
model samochodu: Kia Optima GT 2017

Re: Android navi system - aktualizacja do 5 gen

Post autor: magic01001 »

W menu ustawień nawigacji któreś z podmenu zawiera opcję w stylu wyświetlaj przebytą trasę. Dość dziwna funkcja bo nie wygląda to dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”