Przeróbka wejścia AUX lub Ipod pod zmieniarkę CD

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
WielkiMistrz
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2018, 09:24
model samochodu: Venga

Przeróbka wejścia AUX lub Ipod pod zmieniarkę CD

Post autor: WielkiMistrz »

Witam,

Jestem nowy na tym forum. Moja mama posiada Vengę, którą ja też jeżdżę ze względu na brak własnego samochodu.

Chciałbym się dowiedzieć, czy w wyżej wspomnianym modelu istnieje sposób na przeróbkę wejścia AUX lub Ipod pod zmieniarkę CD Pioneer CDX-P1280.

Zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu z Was pytanie to może wydawać się głupie (teraz w czasach MP-trójek ludzie zazwyczaj kombinują w odwrotną stronę). Proszę jednak o uszanowanie mojego zdania i udzielenie mi sensowanej odpowiedzi.

Nie interesuje mnie wymiana radioodtwarzacza, gdyż mama słucha tylko radia (tuner radiowy w Vendze jest po prostu kapitalny). Ja natomiast słucham tylko płyt i serce mi się kraja na samą myśl o tym, jak rysują się one od ciągłego ładowania i wyciągania z odtwarzacza.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
WielkiMistrz
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2018, 09:24
model samochodu: Venga

Re: Przeróbka wejścia AUX lub Ipod pod zmieniarkę CD

Post autor: WielkiMistrz »

Witam ponownie,

Skoro nikt mi nie odpowiedział, sam znalazłem rozwiązanie.

Wystarczy wybrać zmieniarkę z wyjściami RCA (udało mi się kupić Sony CDX-424RF na amerykańskim Ebay'u), dokupić do tego przejściówkę na jack'a 3,5 mm, podłączyć pod AUX i gra.

Dzisiaj przywieźli mi moją zmieniarkę. Przejściówkę zakupiłem wcześniej. W przyszłym tygodniu wybieram się do car audio na montaż.

Efektami podzielę się z Wami w następnym wpisie.
Przejściówka podłączona do wyjść RCA zmieniarki Sony
Przejściówka podłączona do wyjść RCA zmieniarki Sony
Panel sterujący (u mnie będzie zamontowany w podsufitce)
Panel sterujący (u mnie będzie zamontowany w podsufitce)
Zmieniarka
Zmieniarka
WielkiMistrz
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2018, 09:24
model samochodu: Venga

Re: Przeróbka wejścia AUX lub Ipod pod zmieniarkę CD

Post autor: WielkiMistrz »

Dziś odebrałem z warsztatu car audio swoją Vengę z zamontowaną w niej zmieniarką.

Wystarczyło podłączyć przez AUX i muzyki starczy na kilkunastogodzinną podróż (na jednym magazynku).
5.jpg
16.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”