Alkomaty

Forum poświęcone swobodnym dyskusjom na dowolne tematy.
Profer
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2017, 08:28

Re: Alkomaty

Post autor: Profer »

Wojtko pisze:Ja kupiłem jakiś za ok. 80zł w galerii i powiem, że i tak z niego nie korzystam bo boje się, że źle pokazuje :) Więc teraz jakbym miał kupować to zdecydowanie droższy i lepszy.
Niestety, jeśli chodzi o jakość alkomatów, to warto kupić jakiś droższy model.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Alkomaty

Post autor: wojtunio »

Profer pisze:
Wojtko pisze:Ja kupiłem jakiś za ok. 80zł w galerii i powiem, że i tak z niego nie korzystam bo boje się, że źle pokazuje :) Więc teraz jakbym miał kupować to zdecydowanie droższy i lepszy.
Niestety, jeśli chodzi o jakość alkomatów, to warto kupić jakiś droższy model.
Dokładnie. Kiedyś na imprezie testowaliśmy dwa rodzaje alkomatów. Tani z chin sprowadzany i Alkohita X50. Wyniki były jednoznaczne. Przy chińskim każdy by stracił prawko. Bo nawet po 2 piwkach pozwalał jeszcze jechać
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Alkomaty

Post autor: Mikalos »

Faktycznie te Alkohity są takie dobre jak tu piszecie? Bo czytałem wiele opinii na ten temat, że te sensory są całkiem spoko,ale jakoś nigdy nie miałem okazji z takiego korzystać. A chciałbym jakiś sprzęt który mi trochę posłuży. Bo parę stówek to już nie mały wydatek.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Alkomaty

Post autor: wojtunio »

kiedyś czytałem testy w gazecie Motor w których Alkohity miały porównywalne wyniki z policyjnym.
Dodatkowo jak oddajesz taki alkomat do kalibracji i przechowujesz go w warunkach takich jak masz w instrukcji to wyniki będą wiarygodne.
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Alkomaty

Post autor: Mikalos »

W międzyczasie trochę doczytałem o tych alkomatach, pooglądałem filmiki na YT. Wybór padł na ten pierwszy Alkohit X8. Cena była ok, potrzebuje w zasadzie tylko dla siebie, jak się sprawdzi i będę potrzebował lepszy to już będę wiedział gdzie szukać. Jak na razie testowałem w weekend majowy, nawet porównałem wyniki kilku badań z alkomatem kumpla. Ma tą tzw. policyjną pałkę. Wyniki były takie same na jednym i na drugim alkomacie. Różnica była 0.01, więc w zakresie podanym przez obydwu producentów.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Alkomaty

Post autor: wojtunio »

Mikalos pisze: 11 maja 2019, 20:34 W międzyczasie trochę doczytałem o tych alkomatach, pooglądałem filmiki na YT. Wybór padł na ten pierwszy Alkohit X8. Cena była ok, potrzebuje w zasadzie tylko dla siebie, jak się sprawdzi i będę potrzebował lepszy to już będę wiedział gdzie szukać. Jak na razie testowałem w weekend majowy, nawet porównałem wyniki kilku badań z alkomatem kumpla. Ma tą tzw. policyjną pałkę. Wyniki były takie same na jednym i na drugim alkomacie. Różnica była 0.01, więc w zakresie podanym przez obydwu producentów.
I takie testy tylko pokazują że te alkomaty alkohit są bardzo dobre i można porównywać z policyjnymi urządzeniami.
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Alkomaty

Post autor: Mikalos »

Dokładnie:) jeśli zaś chodzi o cenę to Alkohit jest sporo tańszy, niż policyjny. Więc wybór był dobry. Dla pewności posprawdzam jeszcze trochę.
jarek22
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2019, 21:49

Re: Alkomaty

Post autor: jarek22 »

Każdy kierowca powinien takie urządzenie posiadać.
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Alkomaty

Post autor: huri_khan »

Nawet ten co nie wsiada za kółko jeżeli dzień wcześniej pił?
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Alkomaty

Post autor: wojtunio »

alkomat to urządzenie które warto mieć. Alkohit posiada sensory elektrochemiczne. Alkomaty wyposażone w taki sensor dają wiarygodne wyniki i można w nie dmuchać wielokrotnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”