Alkomaty

Forum poświęcone swobodnym dyskusjom na dowolne tematy.
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Alkomaty

Post autor: Mikalos »

Potwierdzam, mam kilka miesięcy Alkohita X8, badań zrobiłem już kilkadziesiąt. No i parę rutynowych kontroli też później mialem. Dla pewności zawsze robię drugi pomiar żeby sprawdzić powtarzalność badań. Żeby trzeba było kalibrować to musiałbym zrobić 700 pomiarów, czyli praktycznie wychodzi 2 badania dziennie.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Alkomaty

Post autor: wojtunio »

Mikalos pisze: 20 paź 2019, 13:46 Potwierdzam, mam kilka miesięcy Alkohita X8, badań zrobiłem już kilkadziesiąt. No i parę rutynowych kontroli też później mialem. Dla pewności zawsze robię drugi pomiar żeby sprawdzić powtarzalność badań. Żeby trzeba było kalibrować to musiałbym zrobić 700 pomiarów, czyli praktycznie wychodzi 2 badania dziennie.
to sporo trzeba tych badań zrobić. Kalibracja gratis??
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Alkomaty

Post autor: Mikalos »

Jak używasz sam to wątpię żebyś w rok przekroczył 700 pomiarów. Musiałbyś robić po 2 badania dziennie. Jak na kilka osób to już prędzej. Na gwarancji kalibracja jest gratis bez limitów, ale też wątpię żebyś wysłał więcej niż 1-2 razy bo alkomat się nie rozkalibrowuje.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Alkomaty

Post autor: wojtunio »

Mikalos pisze: 18 lis 2019, 18:41 Jak używasz sam to wątpię żebyś w rok przekroczył 700 pomiarów. Musiałbyś robić po 2 badania dziennie. Jak na kilka osób to już prędzej. Na gwarancji kalibracja jest gratis bez limitów, ale też wątpię żebyś wysłał więcej niż 1-2 razy bo alkomat się nie rozkalibrowuje.
rozumiem ale dla bezpieczeństwa to chyba lepiej wysłać raz do roku takie alkomat do kalibracji.
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Alkomaty

Post autor: Mikalos »

No ja tak robię. Wysyłam raz do roku i mam spokój. Tak przynajmniej zaleca producent. A gwarancja jest długa więc dobrze jednak, żeby była:) Staram się też żeby alkomat nie upadał, nie rzucam nim, nie trzymam w aucie itp. I działa dobrze cały czas.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Alkomaty

Post autor: wojtunio »

Mikalos pisze: 22 gru 2019, 17:43 No ja tak robię. Wysyłam raz do roku i mam spokój. Tak przynajmniej zaleca producent. A gwarancja jest długa więc dobrze jednak, żeby była:) Staram się też żeby alkomat nie upadał, nie rzucam nim, nie trzymam w aucie itp. I działa dobrze cały czas.
a jak wyglądają pomiary w tym Alkohicie? Szybko dostaje się wynik pomiaru podczas dmuchania?? Dmuchasz dwa razy aby sprawdzić wynik czy jest prawidłowy?
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Alkomaty

Post autor: Mikalos »

Pomiary normalne, dmuchasz i wychodzi wynik. Jak jest 0.0 to wychodzi szybko, jak coś jest na rzeczy to mieli ze 2-3 sekundy i też jest wynik. Na początku to często robiłem badanie porównawcze 2 a nawet 3 po kolei żeby sprawdzić. Teraz robię to rzadko, bardziej żeby się upewnić jak jest faktycznie. Ale możesz sobie praktycznie każdy alkomat w ten sposób sprawdzać. Powtarzalność to jedna z podstaw dobrego alkomatu.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Alkomaty

Post autor: wojtunio »

Mikalos pisze: 15 sty 2020, 19:44 Pomiary normalne, dmuchasz i wychodzi wynik. Jak jest 0.0 to wychodzi szybko, jak coś jest na rzeczy to mieli ze 2-3 sekundy i też jest wynik. Na początku to często robiłem badanie porównawcze 2 a nawet 3 po kolei żeby sprawdzić. Teraz robię to rzadko, bardziej żeby się upewnić jak jest faktycznie. Ale możesz sobie praktycznie każdy alkomat w ten sposób sprawdzać. Powtarzalność to jedna z podstaw dobrego alkomatu.
a do badania używasz lejka czy ustnika?? Zastanawia mnie czy to może zmienić wynik badania.
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Alkomaty

Post autor: Mikalos »

No ja używam ustnika, tylko to miałem w zestawie. Kiedyś porównywałem po zakupie z takim alkomatem bezustnikowym to wynik wyszedł taki sam. Nie wiem jakby to działało na Alkohicie, ale zakładam że podobnie. Może kwestia siły czy dokładności dmuchnięcia:D może wpłynąć na wynik, ale czujnik pracuje tak samo.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Alkomaty

Post autor: wojtunio »

a może te alkohity mają opcję ustawienia w menu czy dmuchamy w ustnik czy lejek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”