Sprzedam optime 2014r 2.0 T 278 km

Ogłoszenia sprzedaży i zamiany samochodów.
Perlator
Posty: 27
Rejestracja: 11 lip 2018, 17:38
model samochodu: Sorento 2.5 turbo

Sprzedam optime 2014r 2.0 T 278 km

Post autor: Perlator »

jak w linku ponizej
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optim ... B0YtY.html

w razie pytan chetnie odpowiem. Super autko ale trafił mi się stinger gt 3.3 wiec tego z żalem się pozbywam
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 522
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedam optime 2014r 2.0 T 278 km

Post autor: gisio »

Ogłoszenie wypadałoby sprostować:

1. Rok produkcji 2013 a nie 2014 (dokładnie 27.11.2013)
2. Przebieg nie 55tkm tylko 55tk mil

Felgi nie są oryginalne – ciekawe jak auto wyglądało przed sprowadzeniem?

Absolutnie nie jest warte tych pieniędzy. Stinger też pewnie "okazyjnie" z USA ?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Sprzedam optime 2014r 2.0 T 278 km

Post autor: umbro »

Może autko nie jest warte tych pieniędzy ale na pewno jest warte uwagi. W segmencie cenowym ~50 tys zł nie dostaniesz lepiej wyposażonego auta w tak młodym roczniku i tak mocnym silnikiem. Jest to dość nowa klasa tzw . średnia plus. Nie jest to bmk-ka czy Jaguar ale ta optima, aż tak wiele im nie ustępuje - Wśród tych aut wybierałem i ostatecznie decyzja padła na Optimę. - Raczej nie żałuję mimo , iż miałem z nią kilka mankamentów.

Jako iż posiadam od około roku praktycznie taki sam egzemplarz to dodam coś od siebie:
1. Ma w zasadzie ten sam silnik co Stinger w słabszej wersji, a nawet ma więcej kucyków od niego.
2. Siedziałem w kilku wersjach europejskich , następnie w tej amerykańskiej SXL i powiem krótko - tu nie ma co porównywać, wersja amerykańska gniecie europejską bez dwóch zdań. Jakość wykończenia w środku jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie , czego nie można powiedzieć o wersjach europejskich, gdzie królują plastik i welury. Nawet siadająć do podstawowego stingera to wydawał mi się biedny w porównaniu do SXL , którego środek jest naprawdę ładny i może się podobać.
3. Wersje z USA na bank są po wypadkach - warto sprawdzić jak to wyglądało , zdjęcia powinny być dostępne w necie - Amerykanie tego jakoś bardziej pilnują. Auta , które są po wypadku często się oznacza jako "do złomowania" ale tylko po to, aby łatwiej je sprzedać do UE - tylko wówczas to ma sens ekonomiczny, natomiast wcale to nie oznacza, że auta nie można naprawić i jeździć dalej, często są to lekkie stłuczki , które wcale nie wpływają na bezpieczeństwo ale bywa i tak, że auto zrobiono od zera ;) - warto sprawdzić .
4. Zwrócić uwagę na ŚWIATŁA - ja tego nie zrobiłem i teraz się zastanawiam jak tu w miarę tanio i dobrze zainstalować przeciwmgielne (prawdopodobnie skończy się na zakupie reflektora , koszt około 350 zł używany).
5 A skoro mowa o kosztach, tani w utrzymaniu i serwisie - serwis 1/3 ceny tego co zostawiacie w audi. Między innymi, dlatego odpuściłem sobie zakup Jaguara BMW czy Audi.
6. Dość duże koszty ubezpieczenia jeśli nie miałeś nigdy AC. W zasadzie jedynie PZU i link4 ubezpieczą ten samochód - na link4 uwaga , sprzedają atrapy AC - brać tylko opcję warsztat z wykupioną amortyzacją części.
7. Kapitalne przyśpieszenie i brzmienie silnika, dziś mało który samochód brzmi już w ten sposób. Warto dobrać dobre opony , które mają wyższy opór toczenia - powinny się wówczas lepiej kleić do asfaltu . To ważne bo niestety optima ma napęd jedynie na przód i przy złych oponach będziecie palić laczki na trzecim biegu - serio ...

Mam nadzieję, że niezdecydowanym trochę pomogłem - autko moim zdaniem godne uwagi - a cena ? Cenę można negocjować.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
Perlator
Posty: 27
Rejestracja: 11 lip 2018, 17:38
model samochodu: Sorento 2.5 turbo

Re: Sprzedam optime 2014r 2.0 T 278 km

Post autor: Perlator »

gisio pisze:Ogłoszenie wypadałoby sprostować:

1. Rok produkcji 2013 a nie 2014 (dokładnie 27.11.2013)
2. Przebieg nie 55tkm tylko 55tk mil

Felgi nie są oryginalne – ciekawe jak auto wyglądało przed sprowadzeniem?

Absolutnie nie jest warte tych pieniędzy. Stinger też pewnie "okazyjnie" z USA ?
hmm w ogłoszeniu było wpisane mil a to ze na otomoto nie ma opcji z milami to nie moja wina ..co do produkcji to logiczne ze skoro data rejestracji jest 1 styczeń to nie wyprodukowali go w 2014, ale to dla bardziej rozgarniętych osób logiczne, stąd podana jest data pierwszej rejestracji.
a jesli chodzi o felgi to są oryginalne, polecam sie zagłębić w temat i poczytać o wersjach SXL które to właśnie jako jedyne wychodziły z takimi felgami.
dla zainteresowanych zdjęcia auta przed sprowadzeniem, jak napisałem sprowadzałem dla siebie wiec długo szukałem egzemplarza z kosmetycznymi uszkodzeniami blacharskimi.
co do tego czy warte czy nie warte tych pieniędzy odpowiem kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje.
ale za auto o tak bogatym wyposażeniu wykonanego z tej klasy materiałów z tego rocznika w tej cenie próżno szukać w "stajni" BMW bądź mercedesa, musiałby szanowny Pan dopłacić jeszcze pewnie ze 40 tys żeby znaleźć coś podobnego. Pięknie to opisał mój przedmówca. Zachęcam do oglądania na żywo auto prezentuje się znacznie lepiej.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Sprzedam optime 2014r 2.0 T 278 km

Post autor: JaWa »

Licznik można było przeliczyć na kilometry, a co do ceny, to była by ok, gdyby auto było serwisowane w polskim salonie i miało jeszcze gwarancję. No ale może ktoś się skusi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzedam samochód”