Kia EV6 aplikacja

forum użytkowników Kia EV6
Romeczek
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2021, 18:37
model samochodu: Kia ev6

Kia EV6 aplikacja

Post autor: Romeczek »

Witam wszystkich może ktoś mi może pomoc
Nie za bardzo wiem dlaczego kia konect aplikacja po ustawieniu klimatyzacji na 25 stopni ciągle wieje chłodne powietrze czy cos jest nie tak?
haem
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2022, 08:50
model samochodu: KIA EV6 RWD 77,4kW

Re: Kia EV6 aplikacja

Post autor: haem »

Czy problem grzania został rozwiązany?
Odebrałem EV6 RWD 77,4 z pompą ciepła i zdarzało się, że ogrzewanie wyłączało się samoistnie. Pomagało wyłączenie i załączenie systemu A/C. Nie zdążyłem tego zgłosić gdyż po tygodniu KIA serwis wezwało mnie na wymianę elektrozaworu wielodrogowego w systemie A/C. Po wymianie wszystko wydaje się OK łącznie ze zdalnym sterowaniem Kia Connect. Jestem bardzo zadowolony z auta. Przejechałem 5,5 tys km. Komfort i cisza w czasie jazdy powoduje że nie włączam nawet muzyki. To auto poprostu "płynie" po drogach. Przy ponad 130km/godz. trochę słychać zimowe opony. RWD w zupełności wystarczy. I tak jestem zawsze pierwszy spod świateł od 0 do 50km/godz- spalinowce wszelkiej maści zostają z tyłu w kłębach spalin. Stały wysoki moment obrotowy spisuje się znakomicie.
Pojawił się niespodziewany problem. Mamy 2 średnie pieski i przejechały z nami tysiące kilometrów hałaśliwym dieslem i wydawało się, że lubiły to bo po otwarciu drzwi zaraz wskakiwały do auta. W EV6 sunia 1,5 roczna trzęsie się i drży gdy jadę - w całym przedziale prędkości od 1 do 190. Nie pomagają środki uspokajające od weterynarza. Starszy 15 letni pies śpi na tylnym siedzeniu w kojcu - jest głuchy. Przypuszczam, że jakieś częstotliwości harmoniczne z przetwornic lub napędu, których my ludzie nie słyszymy są słyszalne dla psów. Nie pomagają smakołyki, głaskanie, branie na kolana ani pogadanki o elektromobilności i zaletach. Sunia jest zwykle bardzo posłusznym pieskiem, żywym i towarzyskim. Trochę boi się pracującego odkurzacza - może ten sam problem.
Następny problem to KIA Connect. Mimo uaktualnień to na krótkim dystansie (jakieś 400..500m do supermarketu do garażu) pokazuje jakieś dziwne wysokie zużycie energii rzędu 60..70kWh co rozkłada całą statystykę. Też średnie zużycie energii według Kia Connect to 15kWh/100km, według EV6 to 17kWh.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia EV6”