Radio rozładowuje akumulator

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Radio rozładowuje akumulator

Post autor: kristof85s »

Witam, czy ktoś się orientuje ile na zgaszonym silniku powinno pograć radio, tak żeby później dało się odpalić samochód? Mam Kia Optima 2014 2.0 benzyna 165KM, ostatnio przy sprzątaniu samochodu mialem włączone radio, mam nagłośnienie Infinity i okazało się że po około godzinie grania już samochodu nie mogłem odpalić, naladowalem akumulator do pełna i dla potwierdzenia zrobiłem podobny test, a więc radio włączone mniej więcej na połowę głośności, po około 1h20min miernik pokazał napięcie na aku 11.6V, oczywiście brak możliwości odpalenia, naladowalem jeszcze raz. Podjechalem do sklepu z akumulatorami, podpieli urządzenie do pomiaru i wyskoczyło że akumulator dobry... Dodam tylko że aku to Rocket 68AH 480A, może ktoś podpowie czy wymieniać czy się wstrzymać? Obecnie samochód odpala bez problemu, ale nie chciałbym niemilej niespodzianki w zimę...
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Radio rozładowuje akumulator

Post autor: romanhoks »

To nie sa te radia co byly kiedys.Moglo grac pol dnia.Teraz pogra godz i sie mozna zdziwic.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Re: Radio rozładowuje akumulator

Post autor: kristof85s »

No właśnie się przekonałem, dodatkowo ten system Infinity ma 550W podobno więc i prądu pewnie zużywa dużo...
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Radio rozładowuje akumulator

Post autor: Sajmonista »

Ja co prawda mialem problem w innym aucie, konkretnie w Fordzie Focus, ale sytuacja podobna, po okolo godzinie grania muzyki, auta nie moglem odpalic.
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Re: Radio rozładowuje akumulator

Post autor: kristof85s »

Wina była akumulatora czy po prostu radio brało tyle prądu?
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Radio rozładowuje akumulator

Post autor: Sajmonista »

radio bralo tyle pradu, konkretnie cd, wiec na to wychodzi, ze nie masz sie czym przejmowac.
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Re: Radio rozładowuje akumulator

Post autor: kristof85s »

Naladowalem aku do full i trzyma pięknie napięcie, pali bez problemu, masz rację nie ma się co przejmować, tylko trzeba uważać z radiem na zgaszonym silniku...
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Radio rozładowuje akumulator

Post autor: renegade »

Panowie czasy radia Safari już dawno minęły, że można było sobie słuchać parę godzin na postoju, to tak jak ze starymi nokiami, które trzymały baterię 2 tyg, a nowymi telefonami, które ledwo dzień dwa wytrzymają. Teraz radia, a raczej stacje multimedialne mają dużo większe zapotrzebowanie na prąd i aku rozwalić na postoju to tylko chwila 8-)
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: Radio rozładowuje akumulator

Post autor: Arghorn »

Szczególnie jak zestawimy to porównaniem: zapalone żarówki w podsufitce przez całą noc vs radio grające 1-2h. Obydwie sytuacje rozładują akumulator. Skoro radio pobiera więcej prądu niż takie małe żaróweczki, to faktycznie może to zrobić znacznie szybciej.

W Sportage 4 gen jak mam włączone radio przez kilka minut i zacznę coś tam grzebać w menu to mnie ostrzega, żebym to robił na włączonym silniku bo mogę rozładować akumulator. Coś w tym musi być.
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Re: Radio rozładowuje akumulator

Post autor: kristof85s »

Ciekawi mnie tylko jaki konkretnie to może mieć pobór prądu, bo to że duży to już wiemy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”