Rejestracja auta - dziwna sytuacja

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Rejestracja auta - dziwna sytuacja

Post autor: Daniel_76 »

Witajcie ponownie,
mam dość nietypową sytuację ale po kolei:
1. 27 listopada 2020 - auto odebrane i tego samego dnia zarejestrowane na próbnych tablicach (powód: docelowo będą tablice spersonalizowane) - oczywiście i ubezpieczone.
2. W dowodzie rejestracyjnym od tablic tymczasowych data pierwszej rejestracji to 27.11.2020
3. 15.12.2020 odbieram tablice indywidualne (po drodze zrobili błąd w naklejce więc zamówiona nowa - do odbioru koło piątku) wraz z miękkim dowodem rejestracyjnym i tutaj data pierwszej rejestracji 15.12.2020. Twardy dowód jak i karta pojazdu do odbioru za około 10 dni

Moje pytanie: czy to jest normalne, że na początku data pierwszej rejestracji była datą odbioru i de facto pierwszej rejestracji auta ale na próbnych a teraz mam inną?
Kompletnie się na tym nie znam a wyszło to na jaw (bo sam tego nie zauważyłem), w momencie, kiedy przesłałem skany dowodu rej. do ubezpieczalni żeby zrobić aneks na nowy numer...
Jutro mam dostać info od osoby, która mi to ogarniała (z lenistwa i braku czasu nie chce mi się stać w kolejkach a dodatkowy koszt w stosunku do wszystkich kosztów związanych z zakupem auta znikomy)

Nie czaje tego w ogóle... wszelkie rady mile wskazane -
mors certa hora incerta
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: Rejestracja auta - dziwna sytuacja

Post autor: Daniel_76 »

do usunięcia - temat ogarnięty.
mors certa hora incerta
jupil
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, 12:53
Kontakt:

Re: Rejestracja auta - dziwna sytuacja

Post autor: jupil »

fajnie jakbyś dodał jak się sytuacja wyjańśiła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”