Pytanie o przebiegi

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
Dev
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2020, 10:22
model samochodu: Ceed

Pytanie o przebiegi

Post autor: Dev »

Cześć,
chce kupić Kia Ceed 2 z silnikiem diesla 1.6. Znalazłem już samochód który bym chciał kupić, tylko mam obawy co do przebiegu... Jest to auto prawie 4 letnie (po liftingu) i ma najechane ponad 270tysiecy, pierwszy właściciel, serwisowany w ASO. Jest to zadbany samochód. Ale moje obawy budzi ten duży przebieg.... Możecie mi jakoś doradzić w tym temacie? Jak u Was wyglądają przebiegi w podobnych rocznikach?



P.S. Jeśli założyłem post w złym dziale, to proszę o przeniesienie go do innego działu.
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o przebiegi

Post autor: KaReS »

Widziałem kilka samochodów z tym silnikiem, które miały przebiegi ponad 440k km i ciągle normalnie jeździły, a były to flotowe pojazdy.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Pytanie o przebiegi

Post autor: Pazdzioch »

Miałem cee'd 2 i 207 tys bez problemu , teraz jeździ nim szwagier i podejrzewam że spokojnie 400 przejedzie , benzyna
270 do diesla według mnie to mało
Jacekku
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2021, 03:53
model samochodu: Optima

Re: Pytanie o przebiegi

Post autor: Jacekku »

Jestem świeżo po wymianie rozrządu w optimie 1.7 crdi. Wymieniłem przy 225tyś. I mechanik stwierdził że mogłem śmiało jeszcze jeździć bo ani łańcuchy nie były wyciągnięte ani koła zębate nie za mocno zużyte. Oddał mi części więc widziałem nawet prowadnice łańcuchów i wierz lub nie ale praktycznie żadnego otarcia na nich nie było.
OSKP CEL

Re: Pytanie o przebiegi

Post autor: OSKP CEL »

Obecnie samochody poruszają się po autostradach i wartości na liczniku sa wieksze niż parę lat temu. Zmieniły sie możliwości kontroli pod kątem przebiegu. Wystarczy kontrola drogowa. Dzięki takiej sytuacji pojawiły sie na rynku wtórnym samochody z realnymi przebiegami. Realny przebieg ma swoje plusy. Z danych serwisowych potrafimy ocenić wstępnie, co może podlegać wymianie. Pytanie czy ayto poruszało się więcej po autostradzie, czy w ruchu miejskim.
Jacekku
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2021, 03:53
model samochodu: Optima

Re: Pytanie o przebiegi

Post autor: Jacekku »

Można to łatwo zweryfikować. Przypadkowo trochę na to trafiłem. Navigacja ma kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) ostatnich zapisanych tras. Jakiś pogląd to zawsze da ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”