Komputer pokładowy

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
Norbert23
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2020, 19:57
model samochodu: Kia ceed 2009 rok combi 1.6 crdi 115

Komputer pokładowy

Post autor: Norbert23 »

Witam. Może mi ktoś z Państwa pomoże.
Otóż na komputerze pokladowym zamiast KM mam mile.
(Np. Dystans jaki pokonał na paliwie jest w milach, lub spalanie jakie pokazuje średnie to ile auto pali na 100 mil niż na 100 KM).
Norbert23
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2020, 19:57
model samochodu: Kia ceed 2009 rok combi 1.6 crdi 115

Re: Komputer pokładowy

Post autor: Norbert23 »

Chciałbym dodać że jest to wersja europejska I licznik pokazuje mi prędkość w KM/h
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 151
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Komputer pokładowy

Post autor: Sajmonista »

to dziwna kombinacja, bo ja tak mam, ale predkosc tez mam w milach (oczywiscie malymi cyferkami w km, ale to chyba nie o to chodzi)
temat przerabialem i niestety jesli nie masz w opcjach zmiany tego, a zapewne nie masz, to zostaje wymiana licznika. Nie da sie tego zmienic z pozycji softu. MNie dziwi ze masz predkosc w km, a reszte w milach, no chyba ze nie dodales, ze masz duze cyfry w predkosciomierzu rowniez w milach. Jesli nie, to naprawde dziwny licznik. Jesli to taka mieszaknka, to sprawdz ustawienia licznika (settings), moze jest jednak mozliwosc zmiany. Gdzies ktos pisal, ze w Ceed I przy zegarku mial mozliwosc zmiany tego, tak jak zmieniasz temperatura z Celsjusza na F, to tam mial mozliwosc zmiany z mil na km. Sprawdz i daj znac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”