Sprowadzenie auta - od kogo ?

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
stawek
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2018, 09:37

Sprowadzenie auta - od kogo ?

Post autor: stawek »

Cześć. Koledzy macie może jakieś pewne źródło jeśli chodzi o zakup auta ? Chcę w najbliższym czasie kupić Fiestę/Rio z lat 2015-2017 z silnikiem benzynowym i nie chciałbym się władować na minę, dlatego poszukuję pewnego źródła,z którego być może mieliście okazję korzystać. Widzę coraz częściej chociażby na facebook-u, usługi różnych firm, które sprowadzają auta zza granicy. Co o tym sądzicie i czy korzystał ktoś z Was z takiej opcji.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprowadzenie auta - od kogo ?

Post autor: gisio »

Pierwsza zasada unikaj ofert aut sprowadzanych.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
stawek
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2018, 09:37

Re: Sprowadzenie auta - od kogo ?

Post autor: stawek »

A to niby dlaczego ? Zza granicy nie będzie pewniejsze niż nasze 'eLKi" i auta poleasingowe ?
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Sprowadzenie auta - od kogo ?

Post autor: huri_khan »

Jedź za tą granicę i zobacz jakie są ceny DOBRYCH samochodów używanych. Ile razy jestem za naszą zachodnią granicą u rodziny to z ciekawości oglądam samochody w komisach. Samochód w dobrym stanie kosztuje tyle samo ile u nas (takie są zasady rynku).
A perełki, które są do nas sprowadzane były używane przez Niemca, a później katowane przez innych gości w śniadej karnacji. Jak jemu już się znudziło to nakleił na szybie ogłoszenie, że chce sprzedać. Szwagier handlarza idąc przez miasto zauważył, kupił i sprowadził do polski.

Czy w Polsce każdy samochód to "L" lub poleasingowy ?
Prawda jest taka, że dobre samochody rozchodzą się w rodzinie i wśród znajomych, pozostałe lądują w komisach.
stawek
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2018, 09:37

Re: Sprowadzenie auta - od kogo ?

Post autor: stawek »

Dziękuję za wyjaśnienie.
Swoją drogą ja nie szukam "okazji" i nie liczę na to, że uda się kupić coś tańszego niż widuje się na olx czy OtoMoto. Szukam przede wszystkim pewnego auta, a myślałem że takowe prędzej znajdę za granicą.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Sprowadzenie auta - od kogo ?

Post autor: kon »

Szukasz młodego auta z segmentu B, także nie kombinuj ze sprowadzaniem. Śmiało szukaj w kraju.
A samochód "poleasingowy" nic nie oznacza. Zwłaszcza jak mówimy o samochodzie z tego segmentu. Leasing to tylko forma finansowania.
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Sprowadzenie auta - od kogo ?

Post autor: FISH »

Zgadzam się z kon. Ja sam sprzedaję swoje samochody po skończonym leasingu. Tak więc są one "poleasingowe". Jednak myślę że są w lepszym stanie niż większość "perełek" zza granicy. Dbam o to czym jeżdżę, a do tego na wszystko są faktury z wpisanym przebiegiem. Nie miałem do tej pory żadnego problemu ze sprzedażą żadnego ze swoich "poleasingowych" aut. :D
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
klampa.lop
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2019, 16:29
model samochodu: kia

Re: Sprowadzenie auta - od kogo ?

Post autor: klampa.lop »

ktoś kto mówił ze unikać aut sprowadzanych emm tak jakby wszystkie są sprowadzane jakby tak patrzeć ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”