Superb vs Optima + Negocjacje

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: perlak88 »

Hej. W weekend byłem w salonie na jeździe próbną nową optimą z 1.6 180KM. Bardzo miło mnie zaskoczył ten samochód. Tydzień wcześniej byłem na jeździe superbem (benzyną 1.5 tsi 150KM i dieslem 190km tdi). Silnik w kia bardzo mnie zaskoczył. I to ogromnie. TSI w skodzie bez żadnych emocji. Zbiera się spoko do codziennej jazdy. TDI już troszkę było czuć na plecach. Co do optimy to miałem wrażenie, że przyśpieszała porónywalnie do TDI a nawet lepiej. Wady i zalety

Superb:
Na plus
- ilość miejsca z tyłu
- ogromny bagażnik i bardziej praktyczny sposób załadunku
- negocjacje z dealerem przynoszą dobre skutki
- odłączane 2 cylindry w silniku tsi żeby zużycie paliwa było mniejsze
- leasing 101%
przyciemnienie szyby za grosze

Na minus:
- troszkę brak mu charakteru w stosunku do optimy, jest mnie zadziorny
- ubogie wyposażenie w wersji podstawowej
- konfigurując samochód jest multum opcji dodatkowych do wybrania, niektórych nie można wybrać bez wyboru innych

Optima
Na plus
- agresywny charakter
- super fotele
- dobre wyposażenie już w wersji L - podobna konfiguracja z automatem w skodzie kosztuje więcej
- lepszy silnik benzynowy
- automat 7 biegów
- łopatki przy kierownicy
ciutkę tańszy

Na minus- chyba jedynie trochę mniej miejsca z tyłu i ogromny minus bagażnik - jego pojemność i wielkość otworu.

Jakie macie doświadczenia z salonami kia? Niechętnie dają jakiekolwiek rabaty niestety. 5 % dostałem na firmę. Jeden z salonów dał jedynie niecałe 3000zł rabatu dodatkowego ale mam do niego kawał drogi. Leasing przez większość dealerów to na początek 108-110%. Najlepszy udało się uzyskać na poziomie 104,5%.

Gdzie najlepiej finansować zakup?
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: JaWa »

A jak Ci to wyszło finalnie cenowo? - bo ja jak sobie porównywałem ceny, to Kia z mniejszym rabatem i tak wychodziła taniej 8-) ale nie ten segment i zakup na osobę prywatną.
Leasing zawsze możesz brać na własną rękę bez współpracy z salonem i może wyjdzie lepiej.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: Marcin »

Z dodatkowymi rabatami bedzie juz ciezko. Mozesz sprobowac ponegocjowac jakies dodatkowe wyposazenie, ale akurat w Optimie o to ciezko – co najwyzej cos z katalogu akcesoriow, przyciemnienie szyb lub opony zimowe. Ja poza kilkuprocentowym rabatem wynegocjowalem sobie pierwszy duzy przeglad gratis (akurat nie bylo w ofercie pakietu serwisowego wtedy)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: kon »

Samochód ma być z produkcji 2019? Jeśli tak to dealerzy mogą niechętnie dawać rabaty jeśli stoją jeszcze w kraju pojazdy z 2018.
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: perlak88 »

Tak, samochód z 2019 roku. Jeden z salonów z Małopolski jako jedyny udzielił rabatu większego niż 5% - zrabatowała zamówienie do 105 800zł. Inni sprzedający jak jeden mąż 108 300 + jakieś dywaniki i maty do bagażnika. Tylko czekałaby mnie podróż 5 godzin po odbiór. Leasingi od salonów w przekroju od 105-112%. Najtańszy znaleziony samodzielnie 104%

Co do superba to już praktycznie jestem pewien że nie ma sensu. Za jest tylko bagażnik, bo jak ustawiłem w optimie fotel pod siebie to z tyłu miałem jeszcze odpowiednio dużo zapasu na nogi (185 cm mam). W superbie za tą cene nie ma mowy o takim wyposażeniu.

Zastanawia mnie tylko spalanie. 1.6 180KM jakim miałem jazdę próbną z oistatnich 500JKM miał spalanie 9,6 - pewnie jazdy testowe w mieście, może jakaś przejażżka na spotkanie sprzedaaców. A przecież jak nie swój to każdy ciśnie ile wlezie. Zakładam że przy ekonomicznej/normalnej jeździe spali 6-6,5 w trasie, 8 w mieście, przy wielkich korkach 9. Mam rację?
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: kon »

perlak88 pisze:Leasingi od salonów w przekroju od 105-112%. Najtańszy znaleziony samodzielnie 104%
Same wartości procentowe, bez informacji o ilości rat, wysokości pierwszej wpłaty itp niewiele mówią. Ale jak masz taniej gdzieś na zewnątrz to olej salon.
perlak88 pisze:zastanawia mnie tylko spalanie. 1.6 180KM jakim miałem jazdę próbną z oistatnich 500JKM miał spalanie 9,6 - pewnie jazdy testowe w mieście, może jakaś przejażżka na spotkanie sprzedaaców. A przecież jak nie swój to każdy ciśnie ile wlezie. Zakładam że przy ekonomicznej/normalnej jeździe spali 6-6,5 w trasie, 8 w mieście, przy wielkich korkach 9. Mam rację?
Nie wiem jak jeździsz, a od tego wiele zależy, ale jak dla mnie takie wartości nierealne. Jezdzilem 1.6T DCT i w stylu iście emeryckim poza miastem nie zszedł poniżej 8.
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: perlak88 »

Odnośnie wpłaty to na poziomie 40% - okres 33 i 4 lata. Wykup 1%

Ja przez większość jazdy mimo wieku 30 lat mam dosyć spokojny tryb jazdy. Zaraz 2 dziecko będzie. Nie szarżuje raczej, no chyba że jadę sam na zlecenie. Ale powiem szczerze że ten silnik jest o niebo lepszy niż 1.4 tsi ww skodzie. Jeździłem również superbem w tdi 2.0 190km i mam wrażenie, że optima z tą benzyną jest nawet bardziej żwawa.
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: Piotrek »

Na spalanie rzędu 6,5l/100km w trasie możesz liczyc tylko na drodze krajowej jadąc max 90km/h. Na autostradzie z predkością autostradową zapomnij, chyba że będziesz jechał ciemną noca z wiatrem w plecy i po równym. Przy jeździe codziennej kiedy zwalniasz i przyspieszasz na autostradzie co kawałek praktycznie taki wynik spalania jest nieosiągalny. Bądź co bądź optima to kawał samochodu a silnik o pojemności 1.6 skądś tę moc musi wykrzesać.

Co do salonu to zadzwoń do InterAuto w Krakowie, tudzież do Wadowskich w Gaju - oni dawali w Małopolsce największe rabaty.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: kosa666 »

ooo temat i pytanie w nim zawarte - jakby bezpośrednio do mnie :)

miesiąc temu kupiłem, a od ok. 2 miesięcy porównywałem SuperB i Optimę (z tym, że ja szukałem diesla ze względu na duże przebiegi)

Ostatecznie wybór padł na Optimę ze względu na wyposażenie (w tej samej cenie znacznie więcej daje KIA) i na gwarancję (a to dla mnie najważniejsze)... Nawet porównywałem i40 Hyundaia, bo gwarancja lepsza (bez limitu km) - ale tam wyposażenie ubogie...

Ostatecznie kupiłem KIĘ OPTIMĘ L 1.7 CRDI 7DCT, ponieważ za Skodą przemawiało tylko miejsce wewnątrz pojazdu (no i może serwis lepszy), oraz większa moc silnika... cała reszta za KIA (jeździłem obydwoma autami i nawet pozycja za kierownicą była lepsza w Optimie, pomimo że w SuperB było więcej miejsca)..


Pozdrawiam

PS - spalanie u mnie (80% trasa) to ok. 6l/100km w warunkach zimowych
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: perlak88 »

kosa666 - ile km robisz zwykle rocznie, że zapadła decyzja o dieslu?
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”