Superb vs Optima + Negocjacje

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: kosa666 »

60 tyś rocznie :D
evo1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:07
model samochodu: Ceed GT prawdopodobnie...

Re: Superb vs Optima + Negocjacje

Post autor: evo1 »

perlak88 pisze:
Zastanawia mnie tylko spalanie. 1.6 180KM jakim miałem jazdę próbną z oistatnich 500JKM miał spalanie 9,6 - pewnie jazdy testowe w mieście, może jakaś przejażżka na spotkanie sprzedaaców. A przecież jak nie swój to każdy ciśnie ile wlezie. Zakładam że przy ekonomicznej/normalnej jeździe spali 6-6,5 w trasie, 8 w mieście, przy wielkich korkach 9. Mam rację?
Spalanie 9,6 w mieście przyjąłbym z otwartymi ramionami! Też kupuję Optimę SW z tym silnikiem i dct i liczę że samo miasto zamknie się w 11 przy spokojnej jeździe, autostrada ok 8,5, a drogi lokalne ok 7,5. Cały czas mówię o delikatnej jeździe bez głupot. Jak będę miał średnią w okolicy 9 (70% miasto, 30% trasa) to będę szczęśliwy jak świnia w truflach! Teraz jeżdżę C5 X7 Tourer z 2.0 hdi 163KM automat i średnia jest w okolicy 8,4 ON. Litr więcej w turbo benie biorę w ciemno! Po 20 latach nie chce już diesla, a Optima to chyba jedyny teraz na rynku nowy samochód z rozsądnej wielkości dynamicznym i (mimo wszystko) oszczędnym turbodoładowanym benzynowcem, fajną skrzynią i niezłą ceną przy całkiem dobrym wyposażeniu. Nie widzę alternatywy, a siedzę i kombinuję od pół roku... Były różne pomysły, Mondeo, Mazda 6, Superb, Insignia, i40... Na skodę i forda dostałem rabaty w okolicach nawet 18%, ale i tak cena ostateczna vs wyposażenie wygrywa Optima. Liczę na 9% przy zamówieniu w drugim kwartale (teraz najwyżej dostałem 6% na flotę). A co do silników benzynowych, też nie byłem do końca przekonany (w końcu pół życia przejechane dieslami) dopóki nie przejechałem się a potem kupiłem żonie fiestę mk8 z 1.0 Ecoboost 125KM. Ten silniczek to poezja! Silny, dynamiczny, cichusieńki, elastyczność od samego dołu a apetyt na paliwo umiarkowany. Średnią ma ok 7,8 z 80% miasto i 20% trasy (większość autostrady). Przy normalnej jeździe poza miastem można zejść do 5 bez problemu. Ma dopiero 5 tys przebiegu i liczę że spalanie jeszcze spadnie. Ale niestety fordowski 1.5 EB to już inna bajka, pali jak smok, zwłaszcza w cięższych konstrukcjach. W focusie jeszcze ok, ale mondeo z tym silnikiem i automatem to już porażka... 1.5 tsi z dsg sprawdza się w golfie czy w leonie, ale Superb? Sytuacja analogiczna jak w fordzie. Więc nie ma co marudzić na średnią 9,6L w Optimie SW, fizyki nie oszukasz. Auto waży na pusto 1,5t, ma 180KM i prowokuje do wciskania gazu :) Czego chcieć więcej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”