Ceed vs Optima

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Witam serdecznie ceed vs optima

Post autor: kon »

Odpowiedź sobie najpierw na zajebiscie ważne pytanie: do czego ma ci służyć samochód?
Znacznie ułatwi to wybór.
hubearth
Posty: 21
Rejestracja: 06 mar 2019, 09:23

Re: Ceed vs Optima

Post autor: hubearth »

Codzienne dojazdy do pracy 2x15km. Raz w miesiącu trasa 500 km. Poza tym jazda po Trójmieście.
Naczytałem się o problemach z Optimą 1.6 T-GDI (szarpanie, światła, buksowanie kół) i teraz zastanawiam się czy nie wybrać jednak Proceed.
Optima w wersji M, Proceed 1.4 T-GDI lub 1.6 T-GDI.
Ktoś podpowie? Rozwiąże mój problem?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Ceed vs Optima

Post autor: Piotrek »

Najpierw wybierz się na jazdę testową obydwoma modelami, a później sie zastanów czym Ci sie lepiej jeździło I na czym Ci bardziej zależy. Czy potrzebujesz tyle miejsca co w optimiie, jak często jeżdzisz/parkujesz po zatloczonych uliczkach/centrach handlowych? Jak dużą wagę przykładasz do spalania, wygody, wyciszenia, ilości miejsca w drugim rzędzie siedzeń itp?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: Ceed vs Optima

Post autor: mjrPit »

Stałem przed tym wyborem w marcu, wybrałem Optimę ze względu na większą przestrzeń, choć o mal nie kupiłem Ceeda 1.4 T-GDI. Oba auta są wystarczająco komfortowe, wydaje mis się że Optima lepsza na długie trasy i autostradę, Ceed bardziej uniwersalny lepiej nadaje się do miasta. Mi zależało na przestrzeni i wygodzie w długich trasach dlatego Optima, jeżeli nie miałbym dzieci to albo Ceed albo Proceed by mi starczyły.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Ceed vs Optima

Post autor: Marcin »

Ciekawostka. W Optimie, gdy troche dosune fotel pasazera, żona jest w stanie przebrac dziecko na tylnej kanapie, gdy sama kuca obok na podlodze. Miejsca jest od cholery :D
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
hubearth
Posty: 21
Rejestracja: 06 mar 2019, 09:23

Re: Ceed vs Optima

Post autor: hubearth »

Byłem w salonie. Wsiadłem w końcu do Proceeda. Przestrzeń w Optimie jest nie do porównania. Także decyzja zapadła: Optima!
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Ceed vs Optima

Post autor: kon »

Jeżdżę na codzień optimą i jakiś czas temu, gdy miałem przez kilka dni zastępczą astrę to doszedłem do wniosku, że do miasta to jednak lepszy segment C.
Wolałbym wziąć coś mniejszego i lepiej wyposażonego niż Optima M.
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Ceed vs Optima

Post autor: coy »

Przez 4 lata jeździłem Ceed'em Pro 1.6 (wyższy model był tylko GT).
Do jazdy po mieście super. Szybki, zwinny, parkowanie bez problemów. Spalanie .... :-) dynamiczna jazda miejska musi kosztować.
W dalekie trasy (nawet parę tyś km) całkiem znośnie ale ... w dwie osoby. Przy wyjazdach w cztery osoby z bagażami dało się ale nie było to wygodne.
Teraz zamieniłem Ceed'a na Optimę.
Komfort jazdy bez porównania. Zrobienie trasy 2tyś km w pięć osób z bagażami bezproblemowe.
Do miasta trochę duża ta Optima ale wystarczy chwilę dłużej poszukać miejsca parkingowego, w końcu auto ma prawie 5m :-) a większość "miszczów" zostawia sobie 3m z przodu i 3m z tyłu parkując wzdłuż ulicy.
Awatar użytkownika
Grzegorz St.
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2020, 07:57
model samochodu: KIA Optima 2019 sedan 1.6 T-GDI Biała perła

Re: Ceed vs Optima

Post autor: Grzegorz St. »

Witam serdecznie wszystkich. Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Optimy 1.6 t/gdi w sedanie. Wersja L + Navi. Kolor Biała Perełka. Powiem Wam, że zanim go kupiłem przejechałem się różnymi autami , choć przyznam, że głównie ze stajni Kia a Ceeda miałem przez 3 lata. Proceeda (choć bardzo ładny) nie chciałem bo mimo, że wygląda na duży samochód to z tyłu gorzej z miejscem jak w moim ceedzie. Bagażnik duży ale jak tam wstawić pionowo np.torbę Lidla. Nie da się potem zasunąć rolety. Mój wybór padł na Optime i tu wszystko jest wiele większe a przyjemność z jazdy nieporównywalna. Spalanie 50% miasto, 50% trasa do 120/h wynosi 8,5 litra/100km. Do 140km/h silnika prawie wcale nie słychać a Harman z USB gra cudownie. Bardzo wygodna fura. Polecam. Acha ten efekt czarnego pola między długimi a mijania o którym piszą u mnie nie występuje a mam niby te złe Ledy. Uważam, że światła są super a już mijania na pewno. Pozdrawiam i zachęcam do zakupu nowej Optimy, póki jeszcze parę w Polsce zostało
KIA Optima 4, 12/2019 L+Nav, HK, sedan 1.6 T-GDI Biała perła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”