Ostrzegam przed korzystaniem z leasingu w KIA WROBUD WROCŁAW

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Ostrzegam przed korzystaniem z leasingu w KIA WROBUD WROCŁAW

Post autor: matti »

Ostrzegam przed korzystaniem z leasingu w KIA WROBUD WROCŁAW .Obsługuje ich SANTANDER LEASING,który przemyca w umowie paragraf pt."Leasingodawca/SANTANDER/ nie pokrywa kwoty VATu od KOSZTÓW DODATKOWYCH.W moim przypadku zaliczono do nich naprawę auta po kolizji.Pomimo tego,że byłem stroną poszkodowaną a szkoda likwidowana była z OC sprawcy,to SANTANDER wypłacił za naprawę jedynie kwotę NETTO.Na skutek tego,serwis naprawczy zarządał ode mnie dopłaty kwoty VAT w żywej gotówce.Dodam ,że nie jestem płatnikiem vat i nie mam możliwości odliczenia go...
Uważajcie na nich,bo przy większych szkodach,a zatem i dużych kwotach Vat,wpadacie w duże tarapaty finansowe.I to bez względu na to,czy jesteście sprawcą,czy poszkodowanym,i jak dobre macie ubezpieczenie auta!!
Nie pozwólcie się dymać białym kołnierzykom...
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: OSTRZEŻENIE!!

Post autor: kon »

Nie ogarniam...
Skoro szkoda likwidowana z ubezpieczenia OC sprawcy, to co ma wypłacać leasingodawca? I czemu warsztat chce od ciebie pieniądze?
Za likwidację szkody płaci sprawca lub jego ubezpieczyciel.
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: OSTRZEŻENIE!!

Post autor: matti »

Też nie ogarniam i dlatego idę z tym do prawnika.
Na obecną chwilę widzę to tak:
1.Santander jest formalnym właścicielem auta a w tej sytuacji także LIKWIDATOREM SZKODY.
2.Santander ma w du..ie użytkowników końcowych ,czyli nas ,i zawiera w umowie leasingowej niewiele znaczący paragraf,w który może wrzucać różne niewygodne dla siebie kwiatki.W tym przypadku zabezpiecza się przed nieuczciwymi ubezpieczycielami,którzy zawsze szukają haków by zapłacić jak najmniej.
3.Sprzedawcy Wrobudu nie informują sami z siebie o ogromnym niebezpieczeństwie tkwiącym w tym paragrafie bo...nie jest to zupełnie w ich interesie.Oni mają sprzedawać...
4.Ubezpieczyciel sprawcy DOSKONALE wie,jak wygląda umowa leasingowa Santandera .Wypłaca santanderowi likwidację szkody w kwocie NETTO,bo Santander za naprawę przekaże do warsztatu też kwotę netto.
5.Warsztat/KIA serwis/ musi dostać za naprawę pełną kwotę BRUTTO,więc przychodzą z tym do mnie bo wiedzą,że zgodziłem się na to podpisując sporytny paragraf w umowie leasingowej.Rządają dopłaty Vatu w żywej gotówce,chociaż JESTEM STRONĄ POSZKODOWANĄ!!

Tacy to spryciarze...

Aha, równie sprytny ubezbieczyciel sprawcy to INTER RISK.Słyszeliście w ogółe o takim mistrzu na rynku ubezpieczeniowym??
Ostatnio zmieniony 20 paź 2019, 21:22 przez matti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 527
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSTRZEŻENIE!!

Post autor: gisio »

Auto kupiłeś jako osoba prywatna czy na działalność gospodarczą?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: OSTRZEŻENIE!!

Post autor: Piotrek »

Inter Risk to jedna z największych austriackich firm ubezpieczeniowych. W Polsce również prężnie działają. Większość taborów MPK w różnych miastach jest u nich ubezpieczona z Krakowem na czele.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2019, 21:21 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: OSTRZEŻENIE!!

Post autor: kon »

Cała ta rozpiska w punktach mogłaby mieć miejsce w sytuacji likwidacji szkody z ubezpieczenia AC które zostało zawarte na wartość pojazdu netto. Ale tu jest OC.
Przy czym nie rozumiem czemu pieniądze przechodzą w ogóle przez leasingodawcę, nie jest to przecież szkoda całkowita.
Warsztat naprawia samochód i wtystawia fakturę na podmiot odpowiedzialny za likwidację szkody, którym jest ubezpieczyciel sprawcy.
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: OSTRZEŻENIE!!

Post autor: matti »

Pieniądze muszą przejść przez santandera,bo w przypadku kolizji oni też mają status LIKWIDATORA szkody.Do nich też musiałem zgłosić fakt kolizji.
Dlatego ubezpieczyciel wypłaca kasę najpierw do nich,a serwis wystawia fakturę naprawczą też na nich.

Auto jest na firmę,i nie jestem vatowcem.

Jak pojechałem do Wrobudu załatwiać formalności ,i usłyszeli,że to INTER RISK,to poleciały ku..wy i faki...
Więc chyba są prężni ale w dymaniu.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 527
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSTRZEŻENIE!!

Post autor: gisio »

matti pisze: 20 paź 2019, 21:30 Auto jest na firmę,i nie jestem vatowcem.
Skoro auto jest na firmę to jesteś Vatowcem – jak to ma się w kwestii rozliczeń przeczytaj ten artykuł:

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-powy ... hodu-a-vat
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
matti
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2018, 16:14
model samochodu: stinger

Re: OSTRZEŻENIE!!

Post autor: matti »

Tak tak ,znam ten przepis.
Ale to Santander jest formalnym właścicielem pojazdu a oni SĄ PŁATNIKEM VAT.I to drugi argument,wykorzystany skrzętnie przez INTER RISK.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 527
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSTRZEŻENIE!!

Post autor: gisio »

A kto odlicza sobie Vat i koszty paliwa od podatku – Ty czy Santarder?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”