Problem z wyjęciem wstecznego biegu

Porady, problemy, opinie dotyczące silników benzynowych w samochodach Kia
pitq
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2021, 20:39
model samochodu: Kia Stonic 1.0

Problem z wyjęciem wstecznego biegu

Post autor: pitq »

Witam

Mam problem ze skrzynią biegów w Kia Stonic 1.0. Samochód jest nowy, ma teraz 900km przebiegu.
Po zakupie pojawił się następujący problem. Np. wsiadam do auta, wrzucam wsteczny, cofam wyjeżdzając z miejsca parkingowego. Potem chcę wrzucic na luz i 1 żeby ruszyć do przodu. Niestety w tym momencie pojawia się problem. Jakby nie do końca wyskoczył bieg wsteczny.
Skrzynia jest już niby na luzie bo mogę puścić sprzęgło i auto nie gaśnie. Natomiast nie mogę wrzucić innego biegu niż z powrotem wsteczny.
W ogóle zakres ruchów na tym "luzie" jest ograniczony, trochę się dzwignia przesuwa ale żadnego biegu poza wstecznym nie mogę wrzucić.
Po zgaszeniu silnika nic się nie zmienia.
Mam wrażenie jakby jakaś blokada tego wstecznego nie puściła. Czasami odblokuje się po paru minutach a czasami po pól minuty, nie ma reguły. Później już wszystko jest normalnie. A kolejny taki przypadek np. za parę dni.
Raczej bez znaczenia czy auto ciepłe czy zimne.

Byłem z tym w aso, posprawdzali niby tam jakieś linki czy wodziki niby wszystko ok.
Ktoś ma pomysł co to może być?

Pozdrawiam
pitq
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Problem z wyjęciem wstecznego biegu

Post autor: Blues Brothers »

Wracaj do ASO, niekoniecznie tego samego. Regulacja cięgien, lub całej skrzyni na poduszkach.
MarRa
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Problem z wyjęciem wstecznego biegu

Post autor: MarRa »

pitq pisze: 04 gru 2021, 20:49 Witam

Mam problem ze skrzynią biegów w Kia Stonic 1.0. Samochód jest nowy, ma teraz 900km przebiegu.
Po zakupie pojawił się następujący problem. Np. wsiadam do auta, wrzucam wsteczny, cofam wyjeżdzając z miejsca parkingowego. Potem chcę wrzucic na luz i 1 żeby ruszyć do przodu. Niestety w tym momencie pojawia się problem. Jakby nie do końca wyskoczył bieg wsteczny.
Skrzynia jest już niby na luzie bo mogę puścić sprzęgło i auto nie gaśnie. Natomiast nie mogę wrzucić innego biegu niż z powrotem wsteczny.
W ogóle zakres ruchów na tym "luzie" jest ograniczony, trochę się dzwignia przesuwa ale żadnego biegu poza wstecznym nie mogę wrzucić.
Po zgaszeniu silnika nic się nie zmienia.
Mam wrażenie jakby jakaś blokada tego wstecznego nie puściła. Czasami odblokuje się po paru minutach a czasami po pól minuty, nie ma reguły. Później już wszystko jest normalnie. A kolejny taki przypadek np. za parę dni.
Raczej bez znaczenia czy auto ciepłe czy zimne.

Byłem z tym w aso, posprawdzali niby tam jakieś linki czy wodziki niby wszystko ok.
Ktoś ma pomysł co to może być?

Pozdrawiam
pitq
Dziś u mnie w Stonicu 1.0 i przebiegu 25k po raz pierwszy pojawił się ten sam problem. Wsteczny nie chciał "wyjść". Tzn. lewarek wychodził z położenia, ale wsteczny cały czas trzymal. Dopiero po czasie wyskoczył. Można wiedzieć jak ten problem został u Ciebie rozwiązany?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Benzyna”