problem z LPG - przy delikatnym przyspieszaniu w okolicach 2-2.5k obrotów silnik poszarpuje

Jazda na "gazie"...czyli wszystko o LPG, CNG. Problemy, opinie, porady
raulmaster
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2021, 12:49
model samochodu: Kia Ceed III

problem z LPG - przy delikatnym przyspieszaniu w okolicach 2-2.5k obrotów silnik poszarpuje

Post autor: raulmaster »

Witam wszystkich.
2 miesiące temu założona została instalacja LPG w mojej Ceed 3 z 2018r (1.4 100km na pośrednim wtrysku). Instalacja została wykonana w Automixie w Skrzyszowie i wszystko byłoby dobrze gdyby nie jeden mały, acz irytujący feler - przy delikatnym przyspieszaniu w okolicach 2-2.5k obrotów silnik poszarpuje. Jeżeli przyspieszę dynamiczniej problemu nie ma; na benzynie również tego objawu nie ma. Dwukrotnie byłem w serwisie jednak nie znaleźli przyczyny, wgrali na nowo mapę wtrysków jednak dalej problem występuje. Czy miał ktoś może z czymś takim do czynienia? Problem, będąc szczerym, nie jest straszny ale lubię jak wszystko chodzi w punkt.
Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.
Pozdrawiam

Dodam, że wtryski chodzą dosyć głośno ale podobno przy stagach ac w01 to dosyć normalne.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: problem z LPG

Post autor: bielaPL »

rozumiem, że jeździli z tobą i na bieżąco podczas jazdy robili ustawienia?
raulmaster
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2021, 12:49
model samochodu: Kia Ceed III

Re: problem z LPG

Post autor: raulmaster »

Nie. Nawet nie było takiej możliwości. Pani na recepcji zapisała o co mi chodzi, mechanicy zajęli się tematem i dostałem auto z powrotem.
Pangenitor
Posty: 109
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: problem z LPG

Post autor: Pangenitor »

Strojenie instalacji LPG tylko za pomocą sondy AFR, inaczej możesz się uda a może nie.....
raulmaster
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2021, 12:49
model samochodu: Kia Ceed III

Re: problem z LPG

Post autor: raulmaster »

Dodatkowo zaobserwowałem, że problem występuje tylko jak jadę pod górkę, jakby wtedy silnik po prostu trochę się dusił, zakresie 1800-2300 obrotów.
Pangenitor
Posty: 109
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: problem z LPG

Post autor: Pangenitor »

No bo instalacja nie jest wyregulowana pod obciążeniem w czasie jazdy. Zrobili to na pałę z nadzieją że będzie ok. Szukaj gazownika, który ją wystroi w czasie jazdy z sondą AFR.
raulmaster
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2021, 12:49
model samochodu: Kia Ceed III

Re: problem z LPG

Post autor: raulmaster »

Dziękuję. Jestem na jutro umówiony, dam znać jak po regulacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG, CNG”