Hak do Sorento 2022

forum użytkowników modelu Sorento
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Hak do Sorento 2022

Post autor: raku »

Ja się przymierzam raczej do Thule, ale to głównie dlatego, że istnieje możliwość dokupienia fajnego kufra Backspace XL.
Tym samym bagażnik taki może posłużyć nie tylko na wyprawy rowerowe :)
Capture.PNG
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Hak do Sorento 2022

Post autor: sfetrzak »

ooo fajne. nie wiedziałem, że tak można, to teraz Thule ciekawsze się zrobiło :D

60 kg może i platforma ma całkowite obciążenie ale na hak działają dużo większe siły np. jak się odchyli platformę żeby się dostać do bagażnika to już się dużo większe ramie robi. Na górkach/dołkach docisk też bardzo rośnie.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Hak do Sorento 2022

Post autor: radzique »

raku pisze: 14 gru 2021, 17:43 Ja się przymierzam raczej do Thule, ale to głównie dlatego, że istnieje możliwość dokupienia fajnego kufra Backspace XL.
Tym samym bagażnik taki może posłużyć nie tylko na wyprawy rowerowe :)

Capture.PNG
Kurła gdzie Ty chcesz jechać z tymi bagażami ? :) Ja do Chorwacji z 3 dzieci się zmieściłem bez trumny w mniejszym aucie ;)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Hak do Sorento 2022

Post autor: kon »

sfetrzak pisze: 14 gru 2021, 19:22 60 kg może i platforma ma całkowite obciążenie ale na hak działają dużo większe siły np. jak się odchyli platformę żeby się dostać do bagażnika to już się dużo większe ramie robi. Na górkach/dołkach docisk też bardzo rośnie.
Trzeba uściślić pewne kwestie:
"Statyczne obciążenie pionowe" o którym pisze Kia w danych pojazdu, to siła skierowana pionów w dół przyłożona w centralnym punkcie kuli. Przyczepa podpięta do haka generuje ten rodzaj obciążenia (statycznie), bo połączenie jest przegubowe.
Natomiast platforma zapięta jest na hak sztywno, a jej środek ciężkości jest daleko poza punktem centralnym kuli, co powoduje że platforma obciąża hak momentem skręcającym.
Stąd dopuszczalna waga platformy może być mniejsza od dopuszczalnego nacisku przyczepy na hak.
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Hak do Sorento 2022

Post autor: raku »

radzique pisze: 15 gru 2021, 10:41
raku pisze: 14 gru 2021, 17:43 Ja się przymierzam raczej do Thule, ale to głównie dlatego, że istnieje możliwość dokupienia fajnego kufra Backspace XL.
Tym samym bagażnik taki może posłużyć nie tylko na wyprawy rowerowe :)

Capture.PNG
Kurła gdzie Ty chcesz jechać z tymi bagażami ? :) Ja do Chorwacji z 3 dzieci się zmieściłem bez trumny w mniejszym aucie ;)
Ha :) wszystko zależy od punktu spojrzenia :)
Akurat z moimi dzieciakami praktykujemy częste wyjazdy pod namiot, w zasadzie co weekend. No oczywiście z przerwami na bardziej wygodne spędzanie weekendów w hotelach/basenach itp. :)

Do tej pory, w poprzednim aucie, miałem boks na dachu i było to super rozwiązanie, gdyż "namiotowe graty" jeździły z nami praktycznie non-stop przez całe lato. Tzn. byliśmy przygotowani na kolejne wyjazdy pod namiot każdego dnia, gdyż auto było praktycznie cały czas spakowane.

Opcja bagażnika na haku jest wygodniejsza w wypadku rowerów i szczerze już nie chcę wracać to bagażnika dachowego.

Tak więc... taki kufer od Thule brzmi dla mnie jak idealne rozwiązanie :) gdzie trzymać mogę "namiotowe graty" spakowane i przechowywane w tym kufrze np. w komórce lokatorskiej, gotowe do zamontowania na hak każdego dnia przed wyjazdem :)
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Hak do Sorento 2022

Post autor: raku »

Ponadto, z uwagi na sporadyczne (ale jednak) wyjazdy w 6-7 osób, spełniłby się taki kufer jako dodatkowy bagażnik, którego za dużo w Sorento nie pozostaje gdy rozłożone są 3 rzędy siedzeń.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Hak do Sorento 2022

Post autor: Bugaloo »

Rowery, tylko na haku. Ale już mając wozić z tyłu takie pudło, wybieram dachowego boxa.
BMC
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2022, 18:33
model samochodu: SORENTO HEV AWD XL CP1 SRF

Re: Hak do Sorento 2022

Post autor: BMC »

Witam,

czy ktoś zakładał:

Westfalia 345166600001
albo
Steinhof K-092

haki wypinane pionowo ?

z tego co się zorientowałem Steinhof ma 120 kg a Westfalia 159kg nacisku.
może macie jakieś fotki ?
rybollo
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2023, 10:42
model samochodu: kia sorento

Re: Hak do Sorento 2022

Post autor: rybollo »

Witam,

Czy ma ktoś doświadczenie w holowaniu przyczepy cempingowej? Strasznie się najarałem na taką formę spędzania wolnego czasu ale zastanawiam się czy nasza Sorka w hybrydzie temu podoła. Czy nie jest za słaba w szczególności po górskich drogach? Dajcie proszę znać. Z góry dzięki! :)
iwo
Posty: 11
Rejestracja: 07 lip 2021, 19:04
model samochodu: Kia Sorento HEV L MY23

Re: Hak do Sorento 2022

Post autor: iwo »

Cześć,

czy u Was bagażnik też ma taką pozycję na haku? Wydaje mi się, że u mnie zbyt mocno opada, niezależnie jak zamontuje to się sam ułoży ostatecznie w tej samej pozycji. Pacjent to hak ACS montowany w ASO a bagażnik to Thule Velospace XT3.
Załączniki
PSX_20231023_215633.jpg
PSX_20231023_215742.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”