Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

radzique pisze: 19 sty 2022, 22:22 W Sportage fajnie ze ten ekran (ten normalny duży ;) ) jest nachylony w stronę kierowcy.
W Sorento jest całkiem daleko do narożnika ekranu, tam gdzie jest gwiazdka od ulubionej funkcji. Ja się muszę wychylać z fotela, żeby tam dosięgnąć ;)
Zwróć uwagę, że na zdjęciu ten drugi ekran też jest nachylony w stronę kierowcy :lol: A tak z innej beczki- zaczynam domyślać się dlaczego z oferty Biedronki zniknęły tablety :roll:
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

Faktem jest, że w Sportage w wersji M i L jest inny wyświetlacz niż w wersji BL i PL, no ale cena też jest inna i to znacznie. Nie mniej jednak widziałem, że po włączeniu ten wyświetlacz wcale nie wygląda tak źle. Ktoś tu napisał, KIA Sportage ma dwie twarze. Podobnie jak auta w innych markach, pretendujących nawet do premium. Np. tańsze wersje w ogóle nie mają tabletu, albo jakiś dziwnie mniejszy itp. Zarówno w Sorento jak i w Sportage (nawet w wersji M i L) tablety są wkomponowane w jedną całość, co wyróżnia je w większości na tle innych marek, gdzie tablety beznadziejnie wystają nad kokpitem. Osobiście nie potrzebuję już do jazdy na co dzień dużego auta, a zanim wybór padł na nowe Sportage, to sprawdzałem i oglądałem wiele innych marek i ich specyfikacji. Nowa Sportage nie jest tania w wersjach najwyższych, ale inne marki w tym segmencie i tym samym wyposażeniu są znacznie droższe. Wiem, co piszę bo osobiście sprawdzałem i analizowałem. A mój wybór, to nie tylko to, że to całkiem nowy model. To także wypadkowa z wątku o Sorento w aspekcie silnika, skrzyni biegów, baterii. Bo są one takie same i wg mnie sprawdzone w okresie ostatnich 2-3 lat właśnie w Sorento. W każdym samochodzie i każdy kierowca może znaleźć wady i zalety, to co mu pasuje a co nie, co w jednym jest na plus, a co na minus. Nie ma idealnych. A stwierdzenie że nie to co ładne, ale to, co się komu podoba, to moje stwierdzenie na tym forum :D Czekajmy cierpliwie na nasze bryki, albo bawcie się dobrze, którzy już mają. Pozdro. ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Święte słowa:) - każdemu według potrzeb. Sportage to fajna bryczka (choć może niekoniecznie w wersji M) i z zazdrością stwierdzam, że będziesz się nią cieszył wcześniej niż wielu z nas swoimi już dawno zamówionymi Sorento :cry:
P.S. W załączniku kolejne foto "bestii"; choć kierownica chyba jest wspólna dla wszystkich wersji :D
Załączniki
sport..jpg
sport..jpg (105.14 KiB) Przejrzano 641 razy
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

Nie wiem jaka jest kierownica w wersji M i L, ale ta w której aucie jeździłem jest bardzo fajna i miękka. W cenniku podają, że kierownica obszyta jest skórą i tyle, czyli pewnie we wszystkich wersjach jest jednakowa. Chociaż wersja GT line ma dołem ściętą kierownicę i napis GT Line. Taką jeździłem i powiem, że przy wybieraniu wąskich zakrętów to ścięcie mi przeszkadzało. Na to samo zwróciła uwagę moja małżonka, choć jeździliśmy różnymi autami u różnych dealerów, w różnych dniach, ale obydwa w wersji GT Line. Odczucia z jazdy mega pozytywne. Sądzę, że zdjęcie zrobione w taki sam sposób i w takiej jakości w marce najbardziej premium też mogłoby zniechęcać. Bo na zdjęciu faktycznie wygląda tragicznie, ale w realu jest znacznie lepiej.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Bugaloo »

Formentor, "biedne" Stelvio czy xc60 byłyby u mnie przed Spotrage 10x na 10. Ale jak wspomniano, każdy ma inne kryteria, gusta i "oczy" ;)
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

Tylko, że:
1. Formentor HEV (PHEV) nie ma napędu na 4 koła, a w konfiguracji maksymalnej to pewnie z 250 tys. zł.
2. Stelvio (gołe) od 210 tys. zł.
3. XC 60 PHEV od 249 tys. zł, MHEV od 226 tys. zł, HEV brak.
O gustach nie dyskutujemy, ale oczy powinny widzieć ceny i ich różnice.

Nowa Sportage Business Line w full wersji 195300 zł, bez rabatu. A rabat od 4 do 5%, czyli jakieś 185 tys. zł. Widzą oczy różnice? ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Bugaloo »

Volvo i Alfa rabat 15-20%. Za Formentora (benzyna) 190 koni ze wszystkim bez dachu wyszlo ponizej 200k.
No i te auta są ładne :P ;)
P.S. Żeby jednak nie było, Sportage to rozsądny wybór i myślę, że bardzo dobre auto.
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Pax inter christianos:) Nowy Sportage potrafi być Dacią, ale potrafi być też Mercedesem:
https://www.netcarshow.com/kia/2022-spo ... per_36.htm
Kolega N. wybrał to drugie wcielenie 8-)
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: radzique »

W full wersji kozak.
Przyciski do obsługi mediów poniżej ekranu lepiej rozwiązane niż w Sorento.

Ale te zaślepki w podstawie to lipa straszna :shock:
Załączniki
2.JPG
2.JPG (66.43 KiB) Przejrzano 592 razy
1.JPG
1.JPG (76.17 KiB) Przejrzano 592 razy
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

Bugaloo pisze: 20 sty 2022, 11:39 Volvo i Alfa rabat 15-20%. Za Formentora (benzyna) 190 koni ze wszystkim bez dachu wyszlo ponizej 200k.
No i te auta są ładne :P ;)
P.S. Żeby jednak nie było, Sportage to rozsądny wybór i myślę, że bardzo dobre auto.
No to niezłe rabaty, ale nawet z tymi rabatami to full wersje będą duuużo droższe. A tak na marginesie, to teraz dealerzy nie są tak za bardzo skorzy do dużych rabatów. To, czy ładne czy nieładne - gdzieś o tym pisałem :) ;) Jak drogie to i musi być ładne ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”