Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

nagdob pisze: 14 sty 2022, 10:54 Dzięki. Znalazłem spalanie sportage, ale z silnikiem 177 KM (zwykły bez elektryka), tą starszą wersją. Jest dość duże to spalanie, ale to trochę inny silnik. Sorento jest, ale nie ma mhev, tylko hev. Ale pytanie. Skoro sorento hev z takim samym silnikiem pali ok.7,5 l, to w sportage też należy spodziewać się takiego wyniku? Czy nie ma to znaczenia?
Rzuć okiem na to, masz tam dwa raporty MHEV 180 KM i sześć 150 KM:
https://www.autocentrum.pl/spalanie/hyundai/tucson/iv/
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

Patrzyłem na to. O ile jest 9 raportów dla mhev, o tyle tylko 2 raporty dla hev. No ale wychodzi, że hev pali średnio o 1,7 l/100km mniej. To dosyć duża różnica. Tylko czy jeżdżąc w zasadzie w trasie tzn. około 110 km dziennie, przez małe miejscowości w terenie krętym i górzystym, miasto około 6km, czy hev faktycznie spełni swoją rolę? bo może się okazać, że będzie tylko 1 litr różnicy, a wtedy różnica w koszcie zakupu zwróci się dopiero po ponad 170 tys. km. Biję się z myślami. Pomóżcie :o :)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Jeżeli będziesz umiejętnie używał silnika elektrycznego, na drogach krajowych i gorszych możesz zejść nawet do 5 litrów - kwestia opanowania hybrydy.
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

Coś w tym chyba jest co piszesz, bo żona jeździ niro hev. Przez niecałe dwa lata średnią ma 5,4 l/100km. Jeździ głównie wokół komina, około 15 - 25 km dziennie. :D Ale pokazała mi zdjęcia jak robiła trasę taką jak ja i komputer pokazywał raz 3,3 a raz 3,6 l/100km. Fakt, że było to lato, ale jednak. Chyba coraz bardziej skłaniam się jednak do hybrydy, chociaż tydzień temu byłem zdecydowany na mhev. Jeszcze pytanie, czy w trasie, mam na myśli autostradę, będzie różnica w spalaniu czy raczej nie porównując hev i mhev?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Na autostradzie pracuje tylko silnik spalinowy 1,6, więc spalanie będziesz miał tak samo wysokie. Choć kiedy się dowiedziałem, że Dacia Duster 1,3 150 KM przy 140 km/h potrafi spalić 15 litrów, to czymże jest 10 w Sorento i 9 w Spertage'u :D
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

:shock: Dacia. O ile to faktycznie prawda.
Jeszcze mam dylemat co do skrzyni, go hev ma tylko 6AT, a mhev do dwusprzęgłówka 7DCT. Nie wiem, czy nie lepsza?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Dwusprzęgłówka lepsza. Może też zszedłbyś niżej ze spalaniem na autostradzie - niższe obroty. Pomimo tego brałbym HEVa, ale decyzja po Twojej stronie.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Bugaloo »

Samochody za 150, 200, 250k... a ludzie dyskutują o litrze paliwa w lewo czy w prawo :roll:
Dajcie już spokój, przyjmijcie 8-10l i cieszcie się życiem.
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

Bugaloo. Za prawdę powiadam ci, że tu nie chodzi jedynie o zużycie paliwa. :) Chodzi o to, żeby za często nie zatrzymywać się na stacji benzynowej. Do niedawna miałem jeszcze touarega - 100 litrów w baku. Długo się tankowało i niemało płaciło. ;) Ale na trasie mogłem przejechać do 1000 km., a po mieście do 800 km. Jako, że wyrosłem już z dużych szybkich samochodów, zmieniłem na mniejsze, a teraz czas na coś nowego i takiego dla mnie w sam raz, żeby w dwie osoby pojechać na narty, na windsurfing, wziąć rowery na hak itd.

inquis. A dlaczego brałbyś heva? Tak bez ogródek.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
krzysztof.szwed
Posty: 67
Rejestracja: 12 paź 2021, 23:47
model samochodu: Kia Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: krzysztof.szwed »

Bugaloo pisze: 14 sty 2022, 12:32 Samochody za 150, 200, 250k... a ludzie dyskutują o litrze paliwa w lewo czy w prawo :roll:
Dajcie już spokój, przyjmijcie 8-10l i cieszcie się życiem.
Mogę tylko powiedzieć AMEN. Dla mnie to żyłowanie spalania patrzenie czy 1 litr - 2L w tą czy w tamtą przy aucie za 180-220k jest śmieszne. Różnica 1 litra na spalaniu przy 200k przebiegu to 12 tys złotych to już lepiej kupić Dacie Duster i mieć 120 K do przodu :D Ale CO KTO LUBI

Co do mojej Kijanki Sorento jestem nadal z niej bardzo zadowolony liczę na to że z tą jednostką silnikową nic się nie będzie działo po 50-60k km bo jestem przyzwyczajony do niezawodnych aut (Mazda 3, Toyota Corolla)

Ale inne ważne pytanie. JAK DZIAŁA TA BEZOBSŁUGOWA KLAPA BAGAŻNIKA?! STOJE NA PRZECIWKO MACHAM NOGA JAK KUNG FU PANDA I NIC ... POMOCY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”