Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Witam. Chyba nie ma aż takiego dramatu z ceną Superba, bo ostatnio skonfigurowalem sobie 2.0 TSI 190 KM L&K kombi praktycznie na "fulu" i wyszło ok. 185 tysi. W Laurinie tez nie obcinają wyposażenia.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Bugaloo »

Ciekawostka (albo może i nie). Za wielką wodą, to Sorento jest droższe od Santa Fe ;)
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: kejdzejejdzem »

inquis pisze: 26 lis 2021, 07:27 Witam. Chyba nie ma aż takiego dramatu z ceną Superba, bo ostatnio skonfigurowalem sobie 2.0 TSI 190 KM L&K kombi praktycznie na "fulu" i wyszło ok. 185 tysi. W Laurinie tez nie obcinają wyposażenia.
Taak mi pewnie cena wyszła by też nieco inna bo przyznam że poległem / pogubiłem się przy konfiguracji w necie - wstepnie to zrobiłem i póxniej jak chciałem dodatki to mi podstawili musisz dobrać to a z tego zrezygnować jakbym miał więcej czasu to bym to lepeij przemyślał. Niemniej chciałem zobaczyć jakie rabaty daje Skoda i mnie to odepchnęło że marka bądź co bądź postrzegana jako ekonomiczna nie ofreuje żadnych upustów
Co do silnika to dla mnie warunkiem jest 2,0 TSI ale ten 280czy 270 km nie pamiętam. Ten 190KM oferuje osiągi podobne do Sorento - ledwie 0,7 sek od 2WD więc za mała różnica
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Jeśli chcesz wyscigówkę, to rzeczywiscie ponad 200k spokojnie wyjdzie, tylko zwróć uwage, że za 5 do setki w limuzynie zwykle placimy kwotę z 3 z przodu:) Różnica w sprincie do 100km/h pomiędzy Sorento 2D a Superbem 2.0 TSI 190KM to 8,6 do 7,7.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Obejrzałem dziś Stelvio i przyznaję, że wcale nie jest taki mały jak niegdyś sądziłem. Rodzina 2+2 się pomieści. Sprzedawca wycenił nieźle wyposażony i dostępny egzemplarz 280KM 4×4 na 240 tys. (cennikowo 285 tys.). Jakby ktoś potrzebowal czegoś takiego na cito, to stoi w salonie we Wroclawiu przy Karkonoskiej.
Załączniki
20211127_152918.jpg
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: radzique »

Ha, ja dzisiaj też :D
Wrażenie bardzo poytywne. Jak zona sie wcisnie między fotelki z tylu to będę sie mocno zastanawial...
Jazda probna w tygodniu, nie mialem czasu ogarniac dzisiaj.
Jest mnóstwo aut dostepnych od ręki.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Nieźle :) Po co wciskasz malzonkę między foteliki? niech jedzie z przodu i ogarnia temat z tej perspektywy:) FCA bank ma fajny kredyt 0 procent na trzy lata. Jedyny koszt to ubezpieczenie i GAP, ktore i tak musisz wykupić.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Bugaloo »

Przy ich finansowaniu, dają Veloce z dodatkami za 235-240k bez żadnej łaski. Auto świetne, wielkość rav4/xc60.
Ale nie róbmy jaj, że "potrzebne" dla rodziny 2+2 (ta mieści się spokojnie do Focusa czy Astry... choć czytam po forach, że xc90 to minimum :lol: ;)
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: radzique »

U mnie jest setup 2+3 co baaardzo komplikuje sprawe :D
Starszy mlody za chwile z fotelika na poddupnik sie przesiada wiec jego bedziemy wciskać po srodku z tylu :)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Bugaloo pisze: 27 lis 2021, 17:11 Przy ich finansowaniu, dają Veloce z dodatkami za 235-240k bez żadnej łaski. Auto świetne, wielkość rav4/xc60.
Ale nie róbmy jaj, że "potrzebne" dla rodziny 2+2 (ta mieści się spokojnie do Focusa czy Astry... choć czytam po forach, że xc90 to minimum :lol: ;)
Focus, Astra czy Golf kombi z uczciwymi bagażnikami ok. 600 litrów to auta do bólu rodzinne; w przeciwieństwie do wydumanych SUVow, które są z reguły niepraktyczne. Ale nie wszystkie na szczęście...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”