Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: kon »

Jak widać, ta sama skrzynia wsadzona do różnych modeli ( i różnych silników) może mieć różne przełożenie główne, także nie ma sensu na to patrzeć. Ktoś uznał że proceed GT to model bardziej sportowy i krótsza skrzynia będzie tu lepsza.
Jak potrzebujecie informacji na temat konkretnego modelu to nie patrzcie na inne, bo jak widać nie ma to sensu. Szukajcie info o tym który was interesuje, albo pytajcie sprzedawcy o przełożenia skrzyni (o ile dobrze pamiętam, taka informacja jest w wyciągu ze świadectwa homologacji) - wtedy musicie sobie sami to policzyć.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

inquis pisze: 15 sty 2022, 09:32 W dwusprzeglowkach nie ma "nadbiegów". Poniżej masz pomiar spalania dla tego silnika w wersji 204KM z 7DCT.
https://www.autocentrum.pl/filmy/pomiar ... ia-paliwa/
Tam masz też obroty. Ze zdziwieniem stwierdzam, że w DSG6 mam niższe obroty przy 150 km/h (ok. 2500) niż w tym 7DCT (ok. 3000)
A tu masz dla poprzedniej wersji Tuscona z tą skrzynią:
https://m.youtube.com/watch?v=SjXZHv876Z8
Obroty niższe, a zuzycie paliwa... :D
Wszystko to oglądałem. Ale dzięki. Niestety nie rozwiewa to do końca moich dylematów, bo i silnik inny (mniejsza moc) i samochód. Choć tucson to bliźniak sportage. Patrzyłem też na osiągnięcia sorento, bo jest tego dosyć dużo. I tak na chłopski rozum, skoro sorento hev potrafi przy 140 km/h spalać ok. 10 litrów, to sportage powinna jeszcze mniej. Podobnie w mieście, jak średnio sorento spala 7,5 to sportage powinno 6,5 - 7. Nie wiem czy dobrze rozumuję. Niestety brak w necie osiągów zarówno sportage mhev jak i tucsona mhev., a o to w sumie mi chodzi. Auto będę zamawiał w środę, wiec do tego czasu muszę podjąć decyzję czy sportage mhev, czy sportage hev.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Może ten filmik Ci pomoże. Ten Tucson MHEV pali więcej niż Sorento:) 1,6 GDI chyba nigdy nie były zbyt ekonomiczne...
https://www.youtube.com/watch?v=N44Wl0kGVbY
I HEV:
https://www.youtube.com/watch?v=snPyGhwmvMM
Zwróć uwagę, że pomimo innych skrzyń obroty są podobne.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

inquis pisze: 15 sty 2022, 16:36 Może ten filmik Ci pomoże. Ten Tucson MHEV pali więcej niż Sorento:) 1,6 GDI chyba nigdy nie były zbyt ekonomiczne...
https://www.youtube.com/watch?v=N44Wl0kGVbY
I HEV:
https://www.youtube.com/watch?v=snPyGhwmvMM
Zwróć uwagę, że pomimo innych skrzyń obroty są podobne.
No właśnie. A ponieważ moja trasa to w zasadzie głównie drogi wojewódzkie, powiatowe i teren zabudowany, to wybór HEV będzie najlepszy. Gdybym jeździł po drogach szybkiego ruchu, to byłby na pewno MHEV, no ale w tej sytuacji zamówię HEV. Jest w zasadzie (po rabatach) droższy o 10 tys. zł (piszę o sportage oczywiście), ale w leasingu rozłoży się bezboleśnie ;)
Co do drugiego filmiku, to wiadomo, że diesle są bezkonkurencyjne jeżdżąc oczywiście głównie po trasie, ale co do toyoty, to nie można porównywać napędu AWD z FWD. Nie wiem dlaczego ktoś tak robi. A tak w ogóle, to nie wierzę, żeby toyota paliła prawie o litr mniej. Uważam to za ściemę. I dodam, że auta z bezstopniowymi skrzyniami w ogóle mnie nie interesują. Jeździłem wersjami testowymi i to wycie to porażka.
Dzięki wielkie inquis za poświęcony dla mnie czas. Pozdrawiam. :)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Słuszny wybór:) Cieszę się, że mogłem pomóc. A Toyota, pomijając fatalnie wyjące CVT, naprawdę pali mniej niż KIA. Większy silnik wolnossący i większa bateria w HEV robią robotę. Co nie zmienia faktu, że wyroby tej firmy nigdy nie wchodziły u mnie w grę przy wyborze nowego auta.
krzysztof.szwed
Posty: 67
Rejestracja: 12 paź 2021, 23:47
model samochodu: Kia Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: krzysztof.szwed »

nagdob pisze: 16 sty 2022, 10:12
inquis pisze: 15 sty 2022, 16:36 Może ten filmik Ci pomoże. Ten Tucson MHEV pali więcej niż Sorento:) 1,6 GDI chyba nigdy nie były zbyt ekonomiczne...
https://www.youtube.com/watch?v=N44Wl0kGVbY
I HEV:
https://www.youtube.com/watch?v=snPyGhwmvMM
Zwróć uwagę, że pomimo innych skrzyń obroty są podobne.
No właśnie. A ponieważ moja trasa to w zasadzie głównie drogi wojewódzkie, powiatowe i teren zabudowany, to wybór HEV będzie najlepszy. Gdybym jeździł po drogach szybkiego ruchu, to byłby na pewno MHEV, no ale w tej sytuacji zamówię HEV. Jest w zasadzie (po rabatach) droższy o 10 tys. zł (piszę o sportage oczywiście), ale w leasingu rozłoży się bezboleśnie ;)
Co do drugiego filmiku, to wiadomo, że diesle są bezkonkurencyjne jeżdżąc oczywiście głównie po trasie, ale co do toyoty, to nie można porównywać napędu AWD z FWD. Nie wiem dlaczego ktoś tak robi. A tak w ogóle, to nie wierzę, żeby toyota paliła prawie o litr mniej. Uważam to za ściemę. I dodam, że auta z bezstopniowymi skrzyniami w ogóle mnie nie interesują. Jeździłem wersjami testowymi i to wycie to porażka.
Dzięki wielkie inquis za poświęcony dla mnie czas. Pozdrawiam. :)
Z tym bezbolesnym leasingiem to może być różnie za pół roku. Dlatego ja planuję zrobić dodatkową wpłatę bo te stopy procentowej mogą być zabójcze w pewnym momencie. Co do Toyot w automacie się nie wypowiem ale wielokrotnie mówiłem że mój pierwszy samochód Corolla D4D diesel to nieśmiertelny tyłko wóz
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: nagdob »

Pisałem już w wątku sportage: "Postanowione, że będzie tak: 1.6 T-GDI 230 KM 6 AT AWD, wersja Business Line + lakier + dach + AE+ + HAR + LTH, czyli full opcja. Do tego dojdzie jeszcze hak, ale nie mają jeszcze w dodatkowym wyposażeniu.
I już tam (w wątku sportage) pewnie będę się udzielał, chociaż bardzo sobie cenię wątek sorento. Nie ukrywam, że zarówno w sportage jaki w sorento są te same systemy, silniki, opcje, więc będzie się to pokrywało. Nowe sportage dopiero wchodzi, więc i tamten wątek na razie prawie pusty, ale sądzę, że to za pół roku się zmieni. Dlaczego za pół roku? Ano dlatego, że tyle trzeba czekać na auto. Chyba jest trochę lepiej pod tym względem niż w sorento, no ale sorento robią w Korei, a sportage w Żilinie.
Pozdrawiam wszystkich już szczęśliwych posiadaczy jak i niedalekich i dalekich ;) przyszłych. Szerokości...
A co do leasingu, to faktem jest, że czasy dziwne, ale myślę, że już większych podwyżek nie powinno być.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: kejdzejejdzem »

Co do Toyot to też nigdy nie rozważałem tej marki, jakieś brzydkie te samochody są jak dla mnie, dodatkowo jechałem kiedyś z szefem ravką do Wawy i podczas 3 h jazdy na autostradzie całkiem ochrypłem tak głośno trzeba było gadać bo wycie straszne. Masakra że tyle zachwytów nad toyotami
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: raku »

Ja tymczasem bardzo właśnie chwalę sobie wraz z żoną ciszę w Sorento.
Faktycznie jest szum przy większych prędkościach, ale powiedzmy do 140 km/h można naprawdę wyciszyć się i rozmawiać spokojnie, bez podnoszenia głosu. I nawet jakoś nie chcę się jeździć szybciej :) (znów to napiszę....chyba to już ten wiek haha)
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: kejdzejejdzem »

raku pisze: 16 sty 2022, 21:42 Ja tymczasem bardzo właśnie chwalę sobie wraz z żoną ciszę w Sorento.
Faktycznie jest szum przy większych prędkościach, ale powiedzmy do 140 km/h można naprawdę wyciszyć się i rozmawiać spokojnie, bez podnoszenia głosu. I nawet jakoś nie chcę się jeździć szybciej :) (znów to napiszę....chyba to już ten wiek haha)
Zgadzam się, co prawda nie jechałem jeszcze więcej niż 120 - wierzę w docieranie silnika itp ale do tej prędkości cisza. W furze o tych gabarytach i sylwetce jest to imponujące.
W rav 4 przy 40kmh jest głosniej niż przy 120 w sorento :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”