Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: BrzydkiWacek »

kejdzejejdzem pisze: 17 sty 2022, 20:51
BrzydkiWacek pisze: 17 sty 2022, 00:09 Oj Kolega popłynął- z czym jak z czym ale nie zgodzę się, że w Rav4 przy 40km jest tak głośno jak Kolega sugeruje. Chyba, że Kolega miał otwarte okna - to OK. W Rav 4 głośno się robi od ok 80-90km, chyba, że wciskamy gaz do dechy i CVT buczeć zaczyna :P
Proszę mnie nie łapać za słówka :), to była hiperbola ;)
Uwaząm że przejazd Rav 4 po autostradzie do przyjemnych nie należał, było głośniej niż w moim Mondeo z 2008 ( benzyna 2,0 145kM i w gazie ).
Dodatkowo brzydkie w środku ale mój szef co 3 lata wymienia na nową i mówi tylko toyota rav 4. Co kto lubi.
Do Sorento ravka w ogóle nie ma podejścia
Oj tam oj tam, niech się Kolega cieszy, że to ja a nie Brzydka Wieśka bo by za ...jajca złapała a nie słówka :P :)
A na poważnie, to Rav4 jest bardzo nieprzyjemna przy prędkościach autostradowych - brak laminowanych szyb, słabe wygłuszenie i szum od lusterek. Subiektywnie rzecz biorąc da się do tego przyzwyczaić - wystarczy nie jeździć lepszymi autami a tylko Ravką ;) Ja tak miałem(ale z Mondeo), ale już nie mam. Miałem głównie Mondziaki w poprzedniej firmie i powiem tak, że Mondeo zawsze było baaardzo wygodnym autem i cichym - MK4 wygodniejsze niż MK5(poza Vignale) MK3 nie dane mi było jeździć - aż szkoda, że teraz Mondeo tylko na Chiny:/ I wsiadłem do Citroena C5 Aircross trzy lata temu(obecna służbówka) - fotele mega wygodne, zawieszenie super komfortowe, 2.0 HDI to jest to - naprawdę trudno mi teraz znaleźć równie wygodne auto. Sorento jest super ale nie wszystko mi w nim pasuje - mimo wszystko zamówiłem - może oddam kolejkę innemu gdy się przejadę czymś lepszym dla mnie :P Możę C5X albo Mazda CX60 będą fajne? Z tego co wiem, to C5X ma laminowane wszystkie szyby i powinno być super cicho w środku. Z drugiej strony adaptacyjne/aktywne zawieszenie dają tylko z hybrydą plugin - bez sensu jak dla mnie...
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Wacek kocha C5 Aircrossa, tak jak Inquis Superba:) Obaj w tym uczuciu przesadzają :D
P.S. W C5X zaawansowane zawieszenie AMVAR masz od wersji Feel Pack (średnie niższe) i jest dostępne dla wszystkich napędów.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: kejdzejejdzem »

Co do Mondeo się zgadzam, mega wygodne - to może jednak po nim mam wysoko postawioną poprzeczkę komfortu :P
, bezawaryjne, gdyby zrobili nową budę i w kombi to może nawet nie dotarłbym do salonu Kii. Rozważałem tego MK5 vignale ( tylko w tej wersji był dostępny jeszcze silnik 2.0, 240KM ) ale jednak kupować samochód który wychodzi w tej wersji już 6 lat to strzał w kolano a w USA jeszcze dłużej.
W Fordzie brakuje mi SuVa w przedziale cenowym i wielkości Sorento. Jest tylko Kuga która wg mnie jest półSuvem - dziwnie wygląda.
Jak goscia z salonu zapytałem o furę w przedziale do ok 200k to powiedział, że Kuga po konfiguracji mozę lekko 180 k kosztować - jakby zrozumiał że moim celem samym w sobie jest wydanie 200k na samochód. Między Kugą a tym fordem za ponad 300 k jest straszna dziura w ofercie
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: BrzydkiWacek »

inquis pisze: 17 sty 2022, 21:12 Wacek kocha C5 Aircrossa, tak jak Inquis Superba:) Obaj w tym uczuciu przesadzają :D
P.S. W C5X zaawansowane zawieszenie AMVAR masz od wersji Feel Pack (średnie niższe) i jest dostępne dla wszystkich napędów.
Prawie prawda :P Mam zużyte plecy i to one wiedzą co jest OK a co taczka :P C5 jest OK ale z miłością do niego bym nie przesadzał bo ma tyleż samo wad co i zalet... jak z żoną... o cholera i tu i tam wady wychodzą w miarę ...jeżdżenia :P

Zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi PHC - te same co w C5Aircross jest w każdej wersji wyposażenia jako standard. Ja mam na myśli "Citroën Advanced Comfort® Active Suspension", które występuje tylko w hybrydzie:
https://www.citroen.pl/gama/samochody-o ... -c5-x.html
Zawieszenie.JPG
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Przede wszystkim zalety wychodzą 8-)
Ja natomiast odnoszę się do następującej specyfikacji:
https://www.wyborkierowcow.pl/citroen-c ... je-cennik/
gdzie masz "zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi Progressive Hydraulic Cushions (PHC)" w wersji najniższej Feel
oraz "zaawansowane zawieszenie AMVAR + DBH" w wyższej Feel Pack. Pewnie czegoś nie dopisali:)
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: kejdzejejdzem »

BrzydkiWacek pisze: 17 sty 2022, 21:37 Prawie prawda :P Mam zużyte plecy i to one wiedzą co jest OK a co taczka :P
A jest może jakiś klucz według którego należy ustawiać sobie fotel?
Tzn kolejnośc w stylu najpierw odległośc od kierownicy później wysokość później pochylenie oparcia i dalej lędźwia ? Bo mam wrażenie że jak jedno sobie dopasuję to zmieniając kolejne ustawienie, przestaje mi odpowiadać to co już wcześniej ustawiłem.
Jak Ty TO robisz ?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: kon »

Generalna kolejność:
1. Wysokość
2. Odległość od pedałów (nie od kierownicy, bo tę się reguluje później)
3. Pochylenie oparcia
4. Pozostałe duperele
Oczywiście potem sobie możesz sobie wprowadzać jakieś korekty, nikt ci nie zabroni.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: kejdzejejdzem »

kon pisze: 17 sty 2022, 22:08 Generalna kolejność:
1. Wysokość
2. Odległość od pedałów (nie od kierownicy, bo tę się reguluje później)
3. Pochylenie oparcia
4. Pozostałe duperele
Oczywiście potem sobie możesz sobie wprowadzać jakieś korekty, nikt ci nie zabroni.
Ok ale w sorento mamy wysokość, odległość od pedałów, pochylenie oparcia oraz lędźwia wraz z ich wysokością a także to co najbardziej psuje mi ustawienia to możliwość zmiany kąta nachylenia samego siedziska, jakbyś to uporządkował ?
Aha i chyba jeszcze podparcie ud jest prawda ? ale tego nawet nie dotykałem
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: BrzydkiWacek »

kejdzejejdzem pisze: 17 sty 2022, 21:55 A jest może jakiś klucz według którego należy ustawiać sobie fotel?
Tzn kolejnośc w stylu najpierw odległośc od kierownicy później wysokość później pochylenie oparcia i dalej lędźwia ? Bo mam wrażenie że jak jedno sobie dopasuję to zmieniając kolejne ustawienie, przestaje mi odpowiadać to co już wcześniej ustawiłem.
Jak Ty TO robisz ?
Hahah widzę, że nie ja pierwszy miałem problem z ustawieniem fotela w Sorce :P Mam ok 180cm wzrostu i poprawiałem fotel przez kilkadziesiąt kilometrów nie mogąc znaleźć optymalnego ustawienia - tak jakby ktoś zapomniał wykonać jeden stopień na schodach. W bliźniaku SantaFe nie miałem najmniejszych problemów z ustawieniem fotela - w Sorce - jakoś chyba nie ustawiłem go do końca poprawnie. Dodatkowo ślizgałem się na siedzisku na zakrętach... Być może Ci się fotel rozjeżdża? Miałem tak w jakimś aucie - fotel opadał zawsze o kilka centymetrów przez noc - rano trzeba było podciągnąć go odrobinę - wiem bo miałem zawsze fotel na maxa do góry(lubię dużo widzieć :P) i wyżej się nie dało, a rankiem zawsze ze dwa razy musiałem wajchą machnąć... W innym poduszka lędźwiowa puszczała powietrze i co kilkadziesiąt kilometrów(może nawet co kilkaset - nie pamiętam) trzeba było dopompowywać...
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Sidos »

to czytając, boję się trochę o moje plecy, mam problemy w odcinku lędźwiowym...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”