Nawigacja 3D po kolejnym uruchomieniu pojazdu wraca do widoku 2D

forum użytkowników modelu Sorento
lavazza
Posty: 44
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: Nawigacja 3D po kolejnym uruchomieniu pojazdu wraca do widoku 2D

Post autor: lavazza »

A czy ktoś podpytywał czy już można dodawać POI (aktualizować) np fotoradary itp?
A drugie pytanie czy jest możliwość zainstalowania np Automapy na tym ?(jest to system Android, Windows?)
Ja wiem że wszyscy powiedzą jest AA albo Carplay, ale nadal wtedy korzysta z gps-u telefonu który jest o wiele słabszy oraz strasznie drenuje baterie.
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Nawigacja 3D po kolejnym uruchomieniu pojazdu wraca do widoku 2D

Post autor: sfetrzak »

AA używa obu GPSów żeby zwiększyć dokładność ale przy uśrednianiu ważniejszy jest GPS z samochodu.
Raczej żaden producent nie bawi się w implementację interfaceu, który umożliwia instalowanie aplikacji jeżeli udostępnia AA i CarPlay.
Jest to Linux.
Co do aktualizacji nie wiem ale obstawiam, że się sam aktualizuje. To nie te czasy, kiedy trzeba było jechać do serwisu po update.
Poza tym kto w tych czasach używa nawigacji wbudowanej jak jest NaviExpert, Automapa, Waze, Janosik.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Nawigacja 3D po kolejnym uruchomieniu pojazdu wraca do widoku 2D

Post autor: marian »

sfetrzak pisze: 10 lis 2021, 23:37 Co do aktualizacji nie wiem ale obstawiam, że się sam aktualizuje. To nie te czasy, kiedy trzeba było jechać do serwisu po update.
Samo się nie aktualizuje. Ja o to prosiłem będąc w serwisie.
sfetrzak pisze: 10 lis 2021, 23:37 Poza tym kto w tych czasach używa nawigacji wbudowanej jak jest NaviExpert, Automapa, Waze, Janosik.
Ja używam wbudowanej. W mojej opinii działa po prostu lepiej. Może nie ma najnowszych dróg, ale to małe piwo. Grunt, że działa wyraźnie szybciej, mam wpływ na głośność wymawianych informacji i nie mam zielonego prostokąta o wielkości 30% ekranu z lewej strony. Do tego można podzielić ekran, a z AA chyba nie. Jeśli się nie mylę, to google maps nie ma fotoradarów. Ale przyznam bez bicia, że z AA używałem tylko google maps, tych pozostałych wymienionych nie widziałem na oczy, może to by rzuciło jakieś nowe światło... ;)
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Nawigacja 3D po kolejnym uruchomieniu pojazdu wraca do widoku 2D

Post autor: sfetrzak »

marian pisze: 11 lis 2021, 09:35 Samo się nie aktualizuje. Ja o to prosiłem będąc w serwisie.
No to muszę powiedzieć, że się zdziwiłem. To w tej kwestii Kia jeszcze ma co robić - z tego co wiem w nowych VAGach (np w Cuprze) nawet system się aktualizuje zdalnie a nie tylko mapy.

Jak wreszcie odbiorę samochód i się nim trochę pobawię to może znajdę jakieś ciekawe rzeczy i się podzielę ;)

Z tego co widzę można dzielić ekran np. mieć spotify i nawigację
https://youtu.be/pePH1DonbEg?t=363

tu jest instrukcja jak zrobić splitscreena (podobno też zależy od smartphone'a czy supportuje splitscreena):
https://www.kiaownersclub.co.uk/threads ... ost-399463
Napoli
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2020, 22:24
model samochodu: Kia

Re: Nawigacja 3D po kolejnym uruchomieniu pojazdu wraca do widoku 2D

Post autor: Napoli »

Oficjalna strona do aktualizacji
https://update.kia.com/EU/PL
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Nawigacja 3D po kolejnym uruchomieniu pojazdu wraca do widoku 2D

Post autor: sfetrzak »

Napoli pisze: 14 lis 2021, 15:41 Oficjalna strona do aktualizacji
https://update.kia.com/EU/PL
Heh jednak dobrze mi się tak wydawało, że to już nie te czasy żeby jeździć do serwisu po update ;)
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Nawigacja 3D po kolejnym uruchomieniu pojazdu wraca do widoku 2D

Post autor: Bugaloo »

OTA powinno być a nie jakieś karty czy inne pendrivy :P
Cyfral
Posty: 11
Rejestracja: 17 cze 2021, 15:42
model samochodu: Sorento HEV

Re: Nawigacja 3D po kolejnym uruchomieniu pojazdu wraca do widoku 2D

Post autor: Cyfral »

Czy to tylko u mnie, czy obecnie nie można pobrać aktualizacji? Co ciekawe, kilka dni temu udało się pobrać najnowszą wersję softu, ale przez przypadek usunąłem ją z dysku.
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Nawigacja 3D po kolejnym uruchomieniu pojazdu wraca do widoku 2D

Post autor: sfetrzak »

Ja pobierałem w poniedziałek i program działał jakby chciała nie mógł :D po każdym "dalej" musiałem czekać z 2 minuty żeby się odwiesił.
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nawigacja 3D po kolejnym uruchomieniu pojazdu wraca do widoku 2D

Post autor: PiterW »

Być może to wstrzymanie możliwości pobrania ma związek z błędami w tej wersji oprogramowania. Zainstalowałem kilka dni temu tą wersję w swojej Optimie, wrażeniami podzieliłem się tutaj: viewtopic.php?f=21&t=6990&start=20#p51720
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”