Opcje finansowania ....

forum użytkowników modelu Sorento
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: Milamber »

kejdzejejdzem pisze: 09 paź 2021, 22:45
Milamber pisze: 29 wrz 2021, 15:03 Ja brałem (W Optimie) Impuls Leasing. Wyszedł taniej niż mleasing i do tego ma duży katalog rzeczy za które się już nie dopłaca. Ani za obce ubezpieczenie, ani za hak.
O ile taniej wyszedł w sensie jakie było RRSO w M a jakie w impuls.
107% versus 108.5% 48 miesiecy
I wpłata 25k. Cena auta 130k, wykup 1%.
Wibor wtedy to było 1.6% i w miesięcznej racie było około 200 -zł. odsetek. Wibor rozliczany w okresach miesięcznych.

Weż pod uwagę, że potem na samej polisie ubezpieczeniowej od firmy leasingowej moga Cie walic np. 1000 -zł. drożej. Potem się okazuje, że chcesz własną polisę, a tu mleasing krzyczy 500 -zł. za obsługę obcej polisy.
Napoli
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2020, 22:24
model samochodu: Kia

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: Napoli »

Ja mam w PKO. Obsługa polisy własnej 240 zł.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: kon »

Mam umowę z mleasing.
Żadnych opłat za polisę. Generalnie złego słowa nie mogę powiedzieć.
Jeśli chodzi o tabele opłat, to "skorzystałem" jedynie z rejestracji samochodu i opłaty za udzielenie informacji organom upoważnionym..... ;)
Nawet przez miesiąc nie zauważyli, że jedna ratę przez pomyłkę zapłaciłem im tylko w kwocie netto.
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: Milamber »

To masz szczęście.
Ja mam porównanie bo mam jedno auto w mleasingu i jedno w impulsie. W mleasing mam corocznie cyrk z polisą i ich ofertami.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: kejdzejejdzem »

Oferta z Mil
45%, 2 lata wykup 20%
Propozycja 103 % całkowity koszt
Czy próby negocjacji z leasingodawcą coś dają? Czy proponują i albo bierzesz albo nie ?
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: Milamber »

Bierzesz albo nie.

Tak naprawdę o koszcie decydują parametry wpłaty, wykupu i czasokres. Tyle. Czasem dorzucenie 5% robi już różnicę.
Przy tych parametrach nie masz jakiegoś leasingu z KIA promocyjnego?
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: kejdzejejdzem »

Od dealera dostałem tak jak napisałem na początku 104% - BNP Paribas
Natomiast jeśli chodzi o promocyjne leasingi to dają jedynie na PHEV a nie na HEV i wtedy jest poniżej 101 %.
Jeśli chodzi o promocje jakie daje volkswagen to w przypadku kii nie wchodzą w grę. Kia nie posiada własnego banku więc jest zdana na to co oferują zewnętrzne instytucje finansowe. Chyba że czegoś nie wiem :)

Zapytałem w Mlising jak zmieni się koszt przy wzroście stopy NBP do 2,5 % - odpowiedź "Całkowitego kosztu leasingu w przypadku wzrostu stopy referencyjnej NBP nie jestem w stanie Panu podać ponieważ kalkulator nie przewiduje takich zmian."

Przesłali ofertę ze stopą stałą. ==== 105%
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: kejdzejejdzem »

No i mamy to wzrost stóp do 1,25 %, myślę że to nie ostatni wzrost w tym roku i na fali dojedziemy do 3-4% w ciągu kolejnych kilku miesięcy, bierzcie to pod uwagę decydując się na leasingi z wysokim wykupem na długi okres czasu.

Orientuje się ktoś jak wychodzą koszty w najmie długoterminowym i czy przy zdawaniu samochodu rzeczywiście walą domiar za każdą ryskę itp ?
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: galloper »

No właśnie wynajem jest cacy do momentu zwrotu. Mamy wynajem Toyoty w firmie. Przy wymianie trzepali cały samochód po 1h albo więcej. Jest cały katalog kilkudziesięcio stronicowy według co jest dopuszczalne a co nie. Generalnie jak jeat rysa w cm to od razu cały element do lakierowania. I to oczywiście w cenach ASO. Jeden samochód wycenili do dopłaty na kilkanaście tysięcy - miał dwa małe wgnotki i kilka rys. Powiedzieliśmy im, że chyba na głowę spadli. Tylko dlatego że mamy kilkadziesiąt samochód wypożyczonych potraktowali nas ulgowo ale i tak wyszło ok. 4 tys na samochód. Jak jesteś solo to nie masz siły przebicia i obawiam się, że płacisz i płaczesz.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: kejdzejejdzem »

A jak zostawiasz stary i bierzesz nowy w tej samej firmie to też są tacy skwapliwi przy zdawaniu samochodu czy bardziej pobłażliwie patrzą ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”