Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Opony zimowe

Post autor: inquis »

MarcinIKS pisze: 14 paź 2021, 11:27 Owszem, w Optimie też jest taki problem z felgami 17cali np. Generalnie - te polerowane felgi mają położony lakier bezbarwny bezpośrednio na stop aluminium, bez żadnego podkładu czy innej powłoki zabezpieczającej. Dlatego przy uszkodzeniu tej powłoki korozja szybciej postępuje. Nie znaczy to, że nie można ich zimą używać, ale ryzyko jest większe.
W takiej sytuacji należy felgę pomalować, albo "olać". Aluminium w zasadzie nie rdzewieje, więc przy odchodzeniu farby mamy tylko efekt estetyczny.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Opony zimowe

Post autor: nagdob »

Ja oryginalne mam na zimę, bo są brzydsze, niż te, które kupiłem na lato.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: Opony zimowe

Post autor: lavazza »

Pytanko do Was:
A z jakimi oponami marka/model przychodzą nasze przyszłe/aktualne Sorento ?
Pytam iż jak kupowałem Sportage to te letnie były gorsze od najtańszych wielosezonowych ?
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Opony zimowe

Post autor: sfetrzak »

lavazza pisze: 20 paź 2021, 17:43 Pytanko do Was:
A z jakimi oponami marka/model przychodzą nasze przyszłe/aktualne Sorento ?
Pytam iż jak kupowałem Sportage to te letnie były gorsze od najtańszych wielosezonowych ?
Mi dealer powiedział, że jak dotąd przychodziły na Continental PremiumContact 6 ale nie może zagwarantować, że kolejne też na tym przyjadą.
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: Opony zimowe

Post autor: lavazza »

Pytanie czy macie jakies porownania calorocznych do zimowych i do letnich ;) ?
moze te co kolega napisal do pozostalych calorocznych premium ? moze sie okazac ze caloroczne beda lepsze niz te "oryginalne" ?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Opony zimowe

Post autor: Bugaloo »

Jak miasto to dobry wielosezon starcza w zupełności. Drogi czarne, to raz. A dwa, ostatnio często plus 10 i więcej w grudniu/styczniu, a potem przymrozki w kwietniu ;)
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Opony zimowe

Post autor: sfetrzak »

na 2 stronie już to przerabialiśmy :P te Continentale to najwyższa półka na lato z klasą przyczepności na mokrym "A" (całoroczne tylko Bridgestone'y mają A a cała reszta B i C) więc raczej całoroczne im nie dorównają ale jak ktoś ma zamiar jeździć tylko po mieście to można je sprzedać i kupić całoroczne i nie bawić się w podmianki co pół roku
Ostatnio zmieniony 20 paź 2021, 19:04 przez sfetrzak, łącznie zmieniany 3 razy.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Opony zimowe

Post autor: galloper »

Ja jeszcze w salonie wymieniam na całoroczne. Ostatnie lata pryw wiodły Michelin ale w tegorocznych testach ADAC były dopiero na 7 miejscu. Pierwsze GoodYear, drugie Continental. Więc mam małą zagwozdke teraz.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Opony zimowe

Post autor: Bugaloo »

Czyli ktoś mądrze tu prawił. Ostatnie 4 lata na całorocznych i nie było sytuacji, w której pomyślałbym "qwa, było zostać przy 2 kompletach opon".
Przerobione GY, Michelin i Hankook, wszystkie bardzo fajne.
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Opony zimowe

Post autor: sfetrzak »

Mnie nikt nie przekona żeby się przesiąść na całoroczne (no chyba że jakieś testy wreszcie pokażą, że całoroczne nadają się do czegoś więcej niż do sklepu i z powrotem) nawet jak muszę stracić te 4h i 300 zł na rok żeby pojechać i zamienić.

https://autokult.pl/38410,adac-sprawdzil-caloroczne-opony-do-suv-ow-efekty-nie-byly-zachwycajace
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”