Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

forum użytkowników modelu Sorento
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

Post autor: kejdzejejdzem »

Zamówiłem dzisiaj Bidgestone Blizaak, 3368 za komplet.
Nie znam się za bardzo na oponach kierowałem się głównie : segment premium + oznaczenia z testów. Tylko Bridgestone Blizaak ma kategorię A, Michelin Alpine chwalony przez któregoś z kolegów ma tylko C, pozostałe to głównie C i B, jeśli chodzi o spalanie to praktycznie wszystkie mają C, Dodatkowo większość generuje hałas 72dB chociaż michelin bodajże ma 69 dB ( wczoraj sprawdzałem więc mogę mylić ale chyba to były Michelin ).
Jak będzie: tradycyjnie zobaczymy :)
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

Post autor: inquis »

Będzie pan zadowolony:) Sam kupuję Dunlopy Winter Sport, podobna cena i parametry. Według mnie najlepsza zimówka.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

Post autor: galloper »

Kurcze szczerze zazdroszczę tym co mogą swoje zimówki przetestować w warunkach zimowych. W Wielkopolsce ostatnia śnieżna zima była w 2010 - w tym roku śnieg był pół dnia a mróz aż 4!!! i wygląda, że to by było na tyle tej zimy....
Dla wszystkich czytających zdrowia i szerokości dróg wszelakich w 2022!
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

Post autor: PiterW »

inquis pisze: 31 gru 2021, 09:14 Będzie pan zadowolony:) Sam kupuję Dunlopy Winter Sport, podobna cena i parametry. Według mnie najlepsza zimówka.
Potwierdzam! Obecnie mam w dwóch samochodach (Optima i Mazda 3), wcześniej używałem w Volvo S80. Dobrze trzymają (a gdy są nowe to wręcz wysmienicie) I są podobnie ciche (albo I cichsze nawet) jak letnie Continental ContiSportContact 5 które były oryginalnie w Optimie.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

Post autor: Bugaloo »

Przy teście w ciemno, nie jesteście w stanie odróżnić na jakiej oponie jedziecie (mowa o powiedzmy 7-8 markach i modelach premium). Także czytanie, filozofowanie i studiowanie literatury nie ma tutaj sensu. Bierzesz coś w miarę porządnego i masz w d**ie. Pod warunkiem, że ktoś widzi za oknem zimę, jak wspomniano wyżej.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

Post autor: Soplus »

PiterW pisze: 31 gru 2021, 10:55
inquis pisze: 31 gru 2021, 09:14 Będzie pan zadowolony:) Sam kupuję Dunlopy Winter Sport, podobna cena i parametry. Według mnie najlepsza zimówka.
Potwierdzam! Obecnie mam w dwóch samochodach (Optima i Mazda 3), wcześniej używałem w Volvo S80. Dobrze trzymają (a gdy są nowe to wręcz wysmienicie) I są podobnie ciche (albo I cichsze nawet) jak letnie Continental ContiSportContact 5 które były oryginalnie w Optimie.
A ja mam skrajnie odmienne zdanie o Dunlopach. Lata temu miałem Winter Sport 3D (w Focusie 2.0) . Na szkole bezpiecznej jazdy auto w awaryjnym hamowaniu (rozpędzasz się do 60 km/h hamulec z ABS do podłogi i masz ominąć przeszkodę). Auto jechało prosto, zero reakcji na ruchy kierownicą. Instruktor po obejrzeniu auta atwierdził - a dunlopy , one są super na śnieg a nie na typową polską nawierzchnię zimową (mokrą) wiec jak jeżdzisz głównymi drogami w zimie to je zmień.

Od tamtej pory tylko Continental TS i nie ma problemu na mokrym i na śniegu w zimie.
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

Post autor: inquis »

Piszesz o Dunlopach 3d, które były średnie, a ja mam na myśli Winter Sport 5.
BTW - Wszystkiego najlepszego Wszystkim w nadchodzącym 2022 - szerokości, bezpieczeństwa i krótkich terminów oczekiwania na bryczki :lol:
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

Post autor: kejdzejejdzem »

Bugaloo pisze: 31 gru 2021, 12:51 Przy teście w ciemno, nie jesteście w stanie odróżnić na jakiej oponie jedziecie (mowa o powiedzmy 7-8 markach i modelach premium). Także czytanie, filozofowanie i studiowanie literatury nie ma tutaj sensu. Bierzesz coś w miarę porządnego i masz w d**ie. Pod warunkiem, że ktoś widzi za oknem zimę, jak wspomniano wyżej.
Pewnie racja że różnice między nimi można określić..... głównie w warunkach laboratoryjnych przy dokładnej aparaturze pomiarowej :)
Myślę że ani Michelin ani Dunlop ani Bridgestone ani inne z segmentu premium nie pozwoliłyby sobie na wypuszczenie na rynek srednich opon.
TomekW
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2022, 07:56
model samochodu: Kia Sorento

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

Post autor: TomekW »

Witam wszystkich :)
Zamówiłem w połowie stycznia 2022 roku Sorento HEV w wersji M. Mimo że mam przed sobą długi okres oczekiwania na samochód to chodzi mi po głowie zmiana kół z 17 na 19". Mam możliwość kupić felgi które są fabrycznie montowane w wersji L.
Pytanie do osób zorientowanych w temacie czy nie stracę przez to gwarancję? Czy wie ktoś co jest w homologacji na ten temat?
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

Post autor: inquis »

Nie powinno skutkować utratą gwarancji, bo auto homologowane do 19tek, ale dla pewnosci zadzwon do serwisu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”