Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

forum użytkowników modelu Sorento
KrisMag
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2018, 13:58

Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?

Post autor: KrisMag »

Witam
Z racji iż "powoli" zbliża się sezon zimowy to zapytam.
Jakie opony zimowe proponujecie zakupić do Sorento HEV AWD?
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Opony zimowe

Post autor: galloper »

Ja po zakupie zamierzam wymienić na uniwersalne Michelin ewentualnie Continental. W środkowej Polsce gdzie śnieg pada od święta, dni mroźnych też nie za dużo wydaje się być to rozsądne rozwiązanie. Szczególnie przy przebiegu średnio 11k km rocznie.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Opony zimowe

Post autor: marian »

Ja nie robię oszczędności na oponach, zwłaszcza zimowych i kupiłem od razu opony z segmentu premium, zwycięzcę testów opon zimowych do SUVów 2020, tj. Michelin Pilot Alpin 5 SUV w rozmiarze oryginalnych letnich. Opony, to bezpieczeństwo, a na tym nie oszczędzam, ale ja mieszkam na południu, gdzie różnie bywa i czasem potrafi nasypać.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Opony zimowe

Post autor: Soplus »

Jedne z najlpeszych zimówek ,jakie miałęm w swoich autach to Continental Winter Contact P830, P850 itd. Teraz jest seria P870.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Opony zimowe

Post autor: Fred.X »

Podstawa do dużego ciężkiego auta to opona z bieznikiem kierunkowym , stanowczo odradzam asymetryczne opony , polecam Vredestein, Michelin, Bridgestone, GoodYear
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Opony zimowe

Post autor: romanhoks »

Vredestein mialem kiedys pod mercedesem. Super opony i ciche.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Opony zimowe

Post autor: raku »

Fred.X pisze: 12 wrz 2021, 21:32 Podstawa do dużego ciężkiego auta to opona z bieznikiem kierunkowym , stanowczo odradzam asymetryczne opony , polecam Vredestein, Michelin, Bridgestone, GoodYear
Miałbym pytanie:
A czemu symetryczne opony miałyby być lepsze do SUV?
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Opony zimowe

Post autor: Fred.X »

Szczególnie na sniegu i błocie posniegowym widać tą różnicę , kwestia tzw wgryzania się w powierzchnię i odprowadzanie spod opony
kiauser
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:19
model samochodu: Hyundai Tucson MY 2022
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Opony zimowe

Post autor: kiauser »

Ja też idę w wielosezonowe, ale nie mogę się zdecydować, w które (CC, V4S, AW 005 Evo).

U mnie będzie to opona 235/65/R17, ciekawy czy przy tak dużym profilu powinieniem zwrócić szczególną uwagę na jakiś detal w oponach (np. sztywność boczna?)
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Opony zimowe

Post autor: sorento »

Gdyby ktos mial chec to sprzedam komplet nowych nigdy nieuzywanych Continental AllSeasonContact 235/55R19 105 V XL, FR

Komplet zaplacilem w lipcu 2796zł na oponeo, wszystkie 2020r z naklejkami, gwarancja itd - kupilem je dlatego zeby po przyjsciu Sorento do dealera od razu je wymienic z fabrycznych letnich (przy okazji je sprzedac), a wyjechac juz z wielosezonem ktory ogolnie wszystkim polecam. Mamy je juz we wszystkich autach firmowych.

Niestety chyba nie doczekam juz Sorento, termin odwlokl sie juz 3 razy / dealer nic nie wie, niby cos wspomnieli o koncowce pazdziernika ale juz teraz wiem ze to nierealne dlatego szkoda zeby lezaly a drugie auto o ktorym mysle ma niestety inny rozmiar :-(

Jak ktos ma chec to zapraszam na priv, oczywiscie licze sie ze strata :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”