Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

kejdzejejdzem pisze: 22 lis 2021, 22:32 https://www.marinetraffic.com/en/ais/de ... AKE_WANAKA

Chyba tym płynie moje Sorento. Obecnie jest na wysokości Omanu i wpływa na M Czerwone. Plan wg rozkładu z portu w koper 02.12.
Gościu w salonie mówił co prawda że rozładunek 30.11.2021 ma przypłynąć do Kopru ale na stronie portu się to nie potwierdza, nie ma takiego samochodowca , chyba że jeszcze coś zaktualizują o nowy statek w co jednak watpię
Lake Wanaka płynie z Pusan - od 04.11 od godz. 20.
Facet dzwnoił że płynie koło 15:00 05.11 czyli by pasowało :)

Ktoś jeszcze ma info że jego Sorento płynie ?
Hmm gościu w salonie pokazał mi na kompie parametry mojego zamówienia i statek : wypłynął z korei 30.10. Przypłynięcie do koper 30.11.
Jest 5 dni do tego terminu a na stronie portu nie widzę aby był zaplanowany samochodowiec płynący z Azji, są 2 które kręcą się po M. Sródziemnym od kilku dni więc odpadają. Najbliższy który płynie z Azji jest na 02.12. Zobaczymy czy błąd jest na stronie Kii czy na stronie portu. Bo jak kia nie wie kiedy jej samochody są transportowane to już kabaret

Dealer potwierdził mi że na 90 % nie wyrobią się z dostawą na Grudzień, potwierdził że prawdziwą przyczyną są działania importera aby transakcje rozliczyć już w nowej perspektywie emisji CO2 czyli w nowym roku.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Z biznesowego/finansowego punktu widzenia, trudno im się dziwić. Każde auto wydane w tym roku, to spora kara (ktoś chyba nawet pisał o kilkudziesięciu tysiącach). Po ludzku, przykro, że ktoś czeka, mając auto praktycznie na wyciągnięcie ręki. Ciekawy jestem czy po Nowym Roku faktycznie cokolwiek przyspieszy czy dalej będą nadganiać z produkcją...
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Myślę że nadal będą problemy z częściami i związane z tym opóźnienia. W tej kwestii nowy rok nic nie zmienia. Natomiast
takie czary jak teraz - związane z CO2 to tylko na przełomie roku się zdarzają i ja mam pecha w tym uczestniczyć
michal2409
Posty: 111
Rejestracja: 19 lis 2021, 17:11
model samochodu: Sportage IV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: michal2409 »

Weźcie mi wytłumaczcie co ma CO2 do importowania auta?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Do importu, niewiele. Ale do fizycznej sprzedaży już sporo.
Załączniki
0A396D80-2C50-4DA1-A79A-91A3480DDAE4.jpeg
michal2409
Posty: 111
Rejestracja: 19 lis 2021, 17:11
model samochodu: Sportage IV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: michal2409 »

No dobra, nie pamiętam ile ale Sorento to przekracza, ale nadal nie kumam, bo im więcej aut wyprodukuje to tym więcej kar zapłacę ale też więcej kasy zarobię. Co jest złego w moim rozumowaniu, bo z tego co widze nie jest tak jak myślę. Przecież w 2022 nic się nie zmieni na lepsze w tej kwestii
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sfetrzak »

Raczej chodzi o średnią emisję wszystkich sprzedanych samochodów KIA a nie kary per samochód - chociaż mogę się mylić.
Im więcej sprzedadzą elektryków/PHEV'ów, które obniżają średnią tym więcej mogą sprzedać diesli i HEVów.
Widocznie średnia na koniec roku im się nie zgadza i nie mają już elektryków do wydania.

Jeżeli nie o to chodzi to może mają z góry założone, że w tym roku możemy zapłacić X kary i ani grosza więcej.
michal2409
Posty: 111
Rejestracja: 19 lis 2021, 17:11
model samochodu: Sportage IV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: michal2409 »

Jeśli chodzi o średnia to ma to sens. Czyli sobie poczekamy. Chociaż tyle że będę miał z 22 a nie końca 21 roku auto :)
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

michal2409 pisze: 26 lis 2021, 18:14 No dobra, nie pamiętam ile ale Sorento to przekracza, ale nadal nie kumam, bo im więcej aut wyprodukuje to tym więcej kar zapłacę ale też więcej kasy zarobię. Co jest złego w moim rozumowaniu, bo z tego co widze nie jest tak jak myślę. Przecież w 2022 nic się nie zmieni na lepsze w tej kwestii
Sorento przekracza o 50 więc chyba sporo. Tak chodzi o średnią z roku. Jeśli sprzedadzą jeszcze Phevy to mogą spylić też HEV chyba że mają tak przekroczone że teraz już tylko modlą się o PHEVY
michal2409 pisze: 26 lis 2021, 19:06 Jeśli chodzi o średnia to ma to sens. Czyli sobie poczekamy. Chociaż tyle że będę miał z 22 a nie końca 21 roku auto :)
To kiedy będzie wyprodukowane zależy od problemów z produkcją które nie są związane z karami za CO2 tylko z problemami z czesciami samochodowymi.
Od CO2 zalezy kiedy to wyprodukowane auto będą chcieli zarejestrować - PHEV w tym roku HEV i inne w przyszłym. Karę z tego co wiem płaci importer .
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Chyba nie ma co narzekać na Kia...
(Taka ciekawostka dzięki uprzejmości BMW),

"Znajomy zamówił bmw 330e około kwietnia, bez wielkich fajerwerków tylko business pack. Miał odebrać w listopadzie, dostał maila, że przenoszą odbiór na kwiecień 2022. Dwa tygodnie temu dostał kolejnego maila, że odbiór przenoszą na lipiec 2022 pod warunkiem, że się zgodzi na brak tempomatu... Odpisał, że się nie zgadza to dostał odpowiedź, że albo bez tempomatu grudzień 2022, albo może anulować zamówienie".
Dziękuję, dobranoc :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”