Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
kabug
Posty: 17
Rejestracja: 01 sie 2021, 01:12

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kabug »

AWD, Essence Brown, XL Pre z dachem, pierwszy termin odbioru na 31 lipca, przesuwany cały czas. Dzwonie co tydzień, chyba już mnie maja dość ;) termin produkcji na czwartek, ale podejrzewam że nierealny
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

Mi przesuneli wlasnie z wrzesnia odbior na koniec pazdziernika :)
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

galloper pisze: 05 wrz 2021, 19:59 PHEV, opcja maks
Zamówienie początek kwietnia, termin produkcji nieznany. Dostawa wdg umowy X/XI
Dziś dostałem informację, ze "system informuje, że auto jest w produkcji" ale zaraz potem, że ta informacja jeszcze nie jest pewna i konkretna :-D jednakże termin z umowy jest niezagrożony.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

galloper pisze: 08 wrz 2021, 15:28
galloper pisze: 05 wrz 2021, 19:59 PHEV, opcja maks
Zamówienie początek kwietnia, termin produkcji nieznany. Dostawa wdg umowy X/XI
Dziś dostałem informację, ze "system informuje, że auto jest w produkcji" ale zaraz potem, że ta informacja jeszcze nie jest pewna i konkretna :-D jednakże termin z umowy jest niezagrożony.
Hmm to ciekawe o co im chodzi i jak to rozumieć, że jest w produkcji.
Słyszałem że jak ma datę produkcji na dany dzień to w tym dniu zjeżdża też z linii gotowe.
CHyba , że brakuje jakiejś części to zjeżdża na plac i czeka na dostawę to może dlatego jest status - w produkcji.
Podjechałem dzisiaj do konkurencyjnego salonu i zapytałem o Sorento, Podobno do Sierpnia były problemy ale teraz od Września zaczynają nadrabiać. Otrzymałem również informację, że w dniu wczorajszym dla PL importera z taśmy zjechało 19 sztuk.
Widziałem też już kianki ( ale nie sorento ) z nowym logo MY22 - W mojej ocenie wolałbym to z MY 21
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

Nie mam ciśnienia co do odbioru. Dealer powiedział, że w połowie października poda mi datę odbioru i tego póki co się trzymam.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

kejdzejejdzem pisze: 08 wrz 2021, 23:48
galloper pisze: 08 wrz 2021, 15:28
galloper pisze: 05 wrz 2021, 19:59 PHEV, opcja maks
Zamówienie początek kwietnia, termin produkcji nieznany. Dostawa wdg umowy X/XI
Dziś dostałem informację, ze "system informuje, że auto jest w produkcji" ale zaraz potem, że ta informacja jeszcze nie jest pewna i konkretna :-D jednakże termin z umowy jest niezagrożony.
Hmm to ciekawe o co im chodzi i jak to rozumieć, że jest w produkcji.
Słyszałem że jak ma datę produkcji na dany dzień to w tym dniu zjeżdża też z linii gotowe.
CHyba , że brakuje jakiejś części to zjeżdża na plac i czeka na dostawę to może dlatego jest status - w produkcji.
Podjechałem dzisiaj do konkurencyjnego salonu i zapytałem o Sorento, Podobno do Sierpnia były problemy ale teraz od Września zaczynają nadrabiać. Otrzymałem również informację, że w dniu wczorajszym dla PL importera z taśmy zjechało 19 sztuk.
Widziałem też już kianki ( ale nie sorento ) z nowym logo MY22 - W mojej ocenie wolałbym to z MY 21
a w razie W można zdjąć to logo ? przynajmniej z przodu, jakie by nie było, w mojej ocenie szkoda zasłaniać tak pięknego grilla sorento !
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Sidos pisze: 14 wrz 2021, 14:38
a w razie W można zdjąć to logo ? przynajmniej z przodu, jakie by nie było, w mojej ocenie szkoda zasłaniać tak pięknego grilla sorento !
Wszystko zapewne można chociaż nie będzie tak łatwo jak by się wydawało.
Mianowicie: Podczas ostatniej rozmowy z dealerem widziałem nowy znaczek na chyba xceedzie - wspomniałem facetowi że w sumie to mi bardziej podobał się ten stary znaczek a on na to, że w Pile była taka sytuacja, że mieli problem z odbiorem samochodu bo babce nie podobał się ten nowy, chciała ze starym. Ostatecznie odebrała z nowym ale jeśli zamiana byłaby łatwa to by pewnie po prostu zmienili znaczek dla spokoju. Podobnie może być z usunięciem
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Update.
Zgodnie z obietnicą z zeszłego tygodnia, dealer napisał do importera.
W odpowiedzi otrzymał info że obecnie alokowana jest produkcja zamówień z Marca.
Także tego...
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Podpisując dziś umowę mamy zapis... o maksymalnie 12 miesiącach oczekiwania. Farciarze, którzy zdążyli zamówić przed całym tym światowym wariactwem.
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Morfeo »

Z takim zapisem to możesz się załapać i na MY23 :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”