Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

radzique pisze: 18 sty 2022, 10:22 Teoretycznie terminy powinny się normalizować o ile 8/10 miesięcy można przyjąć za normalne...

Jedyna uwaga to dlaczego nie AWD? Po pierwszych dwoch tygodnia szczegolnie w tych warunkach wg. mnie AWD to must have przy tym aucie.
Zwykłe dynamiczne ruszanie na mokrej drodze bez uślizgu daje bardzo duzy komfort, auto startuje momentalnie.
Mam teraz Sportage 4x4 177km i w sumie korzystam z tego tylko w zimie. Ojciec ma Sportage 2wd i twierdzi, że nigdy nie miał uślizgu. Zastanawiałem się nad Sorento 4x4 ale sprzedawca twierdził coś, że ponoć 2wd może być szybciej w kraju. W sumie przy tych terminach mogę chyba w każdym momencie zmienić zamówienie.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Mam teraz zastępcze s90 T5 FWD... rusza dokładnie tak samo jak moje v90 AWD. 3 dzień użytkowania i nie jestem w stanie stwierdzić jakiejkolwiek różnicy. AWD fajnie mieć ale spokojnie da się żyć bez niego. Zwłaszcza, że nie każdy mieszka w Alpach ;)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2022, 12:15 przez Bugaloo, łącznie zmieniany 1 raz.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

D.BRUS pisze: 18 sty 2022, 11:38
Mam teraz Sportage 4x4 177km i w sumie korzystam z tego tylko w zimie. Ojciec ma Sportage 2wd i twierdzi, że nigdy nie miał uślizgu. Zastanawiałem się nad Sorento 4x4 ale sprzedawca twierdził coś, że ponoć 2wd może być szybciej w kraju. W sumie przy tych terminach mogę chyba w każdym momencie zmienić zamówienie.
Dokładnie, w naszych warunkach nie idzie odczuć różnicy, miałem do tej pory we wszystkich samochodach FWD i nigdy nie bylo potrzebne AWD,
Nawet ostatnio parkowałem w pracy ( I dzień nową furą ) - parking wybrukowany zajęty, zostało jedno miejsce na parkingu na gruncie - błotko roztopowe ślady po oponach na 10 cm lub lepiej głębokie , pod górkę - odczuwalnie - dlatego było wolne. Myśl ale bedzie wstyd jak utknę, może jechać na drugą stronę ulicy. Jednak wjechałem - jak to się mówi bez popity, stabilnie na 2 WD.

Co do 2 WD i szybszego terminu to prawda ale z dachem tez były porównywalne problemy. Jęsli nie zalezy Ci bardzo na dachu to zastanów się czy nie wycofać zamówienia i nie zmienić na nowe bez dachu. Podpytaj dealera
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

kejdzejejdzem pisze: 18 sty 2022, 12:12
D.BRUS pisze: 18 sty 2022, 11:38
Mam teraz Sportage 4x4 177km i w sumie korzystam z tego tylko w zimie. Ojciec ma Sportage 2wd i twierdzi, że nigdy nie miał uślizgu. Zastanawiałem się nad Sorento 4x4 ale sprzedawca twierdził coś, że ponoć 2wd może być szybciej w kraju. W sumie przy tych terminach mogę chyba w każdym momencie zmienić zamówienie.
Dokładnie, w naszych warunkach nie idzie odczuć różnicy, miałem do tej pory we wszystkich samochodach FWD i nigdy nie bylo potrzebne AWD,
Nawet ostatnio parkowałem w pracy ( I dzień nową furą ) - parking wybrukowany zajęty, zostało jedno miejsce na parkingu na gruncie - błotko roztopowe ślady po oponach na 10 cm lub lepiej głębokie , pod górkę - odczuwalnie - dlatego było wolne. Myśl ale bedzie wstyd jak utknę, może jechać na drugą stronę ulicy. Jednak wjechałem - jak to się mówi bez popity, stabilnie na 2 WD.

Co do 2 WD i szybszego terminu to prawda ale z dachem tez były porównywalne problemy. Jęsli nie zalezy Ci bardzo na dachu to zastanów się czy nie wycofać zamówienia i nie zmienić na nowe bez dachu. Podpytaj dealera
Dziękuję za sugestię, w sumie dach to był bardziej pomysł żony żeby dzieci miały frajdę, mi i tak podczas jazdy do niczego nie będzie potrzebny, ale faktycznie podpytam czy by to zamówienia nie przyśpieszyło.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Ktoś tu chyba pisał, że firma która robiła szklane dachy dla Kia miała jakieś problemy, zawinęła interes czy coś w tym stylu. Podobno jednak znaleźli już innego producenta i wszystko wróciło do normy.
Osobiście uważam, że przy tym ciemnym wnętrzu Sorento, szklany dach warto mieć.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

He, he - ogon zaczyna machać psem :lol: Kupujesz auto na parę ładnych lat, i dla rodziny, więc skonfiguruj je tak, żebyście byli zadowoleni (dach) i bezpieczni (AWD). Szybko to będzie wersja M 2WD PHEV bez dachu, ale czy o to chodzi? Sądzę, że 1-2 miesiące dłużej warto poczekać, zwłaszcza, że mam jakieś przekonanie graniczące z pewnością, iż auta wyprodukowane w październiku, listopadzie i tak stały na stoku fabryki czekając na nowe limity emisji CO2. A mieć takiego SUVa z 2WD to jakby mieć w mercedesie manualną klimę - po prostu nie pasuje :roll:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2022, 13:25 przez inquis, łącznie zmieniany 1 raz.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

kejdzejejdzem pisze: 17 sty 2022, 20:45
Sidos pisze: 17 sty 2022, 13:15 Panowie jak sprawdzić transport, gdzie jest/kiedy przypłynie/ czy samochód jest na pokładzie może od tego zacząć ?
mam info od sprzedawcy z początku stycznia że jest w transporcie do PL..
Kilometr pisze: 17 sty 2022, 15:30
EUKOR to przewoźnik współpracujący z KIA
Moj przypłynął statkiem Lake Wanaka który nie należy do EUKOR.
Zapytaj dealera kiedy Twój samochód ma być w Koprze i sprawdź na stronie portu który samochodowiec tego dnia przypływa i sprawdź na vesselfinder albo marinetraffic skąd płynie i będziesz wiedział.
Ktoś kiedyś pisał że do Europy statki wypływają co 2 tygodnie ale nie wiem czy to prawda. Mój do kopru dopłynął 1 albo 3 Grudnia - nie pamiętam już. Odebrałem w zeszłym tygodniu.
Glowa do góry najważniejsze że już płynie.
info z kia polska:
Pański samochód jest już transportowany drogą morską. Planowana data dostarczenia pojazdu do portu w Koprze to 12 luty 2022r.
ile czasu z kopru do dealera ?
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Sidos pisze: 18 sty 2022, 13:16
info z kia polska:
Pański samochód jest już transportowany drogą morską. Planowana data dostarczenia pojazdu do portu w Koprze to 12 luty 2022r.
ile czasu z kopru do dealera ?
Do dwóch tygodni, bo po drodze jeszcze cło w Piotrkowie Tryb.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

inquis pisze: 18 sty 2022, 13:24
Sidos pisze: 18 sty 2022, 13:16
info z kia polska:
Pański samochód jest już transportowany drogą morską. Planowana data dostarczenia pojazdu do portu w Koprze to 12 luty 2022r.
ile czasu z kopru do dealera ?
Do dwóch tygodni, bo po drodze jeszcze cło w Piotrkowie Tryb.
to realny odbiór jak mówią, luty/marzec , myslałem że uwiną sie szybciej..
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

inquis pisze: 18 sty 2022, 12:45 He, he - ogon zaczyna machać psem :lol: Kupujesz auto na parę ładnych lat, i dla rodziny, więc skonfiguruj je tak, żebyście byli zadowoleni (dach) i bezpieczni (AWD). Szybko to będzie wersja M 2WD PHEV bez dachu, ale czy o to chodzi? Sądzę, że 1-2 miesiące dłużej warto poczekać, zwłaszcza, że mam jakieś przekonanie graniczące z pewnością, iż auta wyprodukowane w październiku, listopadzie i tak stały na stoku fabryki czekając na nowe limity emisji CO2. A mieć takiego SUVa z 2WD to jakby mieć w mercedesie manualną klimę - po prostu nie pasuje :roll:
W sumie dopiero co tydzień temu złożyłem zamówienie więc mogę je jeszcze spokojnie zmienić. A jest ktoś w posiadaniu 2WD, kto mógłby się podzielić wrażeniami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”