Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
michal2409
Posty: 111
Rejestracja: 19 lis 2021, 17:11
model samochodu: Sportage IV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: michal2409 »

inquis pisze: 14 sty 2022, 13:39
michal2409 pisze: 14 sty 2022, 13:30
Jak się o tym dowiedziałeś? Ja zamawiałem sierpien i nadal cisza
Zadzwoniłem do sprzedawcy 8-)
Mi sprzedawca mówi że nie ma możliwości sprawdzania teraz...
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Mój też tak mówił, ale jak go poprosiłem, to do kogoś zadzwonił, z kimś pogadał i znalazł. Ale analogicznie Twój powinien być produkowany w lutym. Jaką datę masz na zamówieniu?
michal2409
Posty: 111
Rejestracja: 19 lis 2021, 17:11
model samochodu: Sportage IV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: michal2409 »

Na zamówieniu mam termin odbioru luty/marzec 2022. U mnie to w ogóle śmiesznie bo pierwsza data produkcji pojawiła się już w październiku :D i przez to sprzedałem drugi samochód a potem okazało się że musiałem sobie znów kupić bo nowego brak... 11 stycznia dostałem też info od centrali że rzeczywiście była taka data produkcji ale nie została potwierdzona przez opóźnienia, i jak tylko się coś pojawi to dadzą znać, ale w to drugie to nie wierzę niestety. Ale dałeś mi nadzieję że jednak będę miał samochod blisko terminu ;)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Postaraj się powiercić dziurę w brzuchu sprzedawcy, ew. pogadaj z kierownikiem. Niby nie mogą sprawdzać tych terminów, ale jak chcą, to potrafią. Marzec wydaje się b. prawdopodobny w Twoim przypadku.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

U mnie Sprzedawca sprawdzał terminy od ręki, nigdy nie było problemu, raz nawet jak mial wolne a ja przejazdem wpadłem do salonu to sprawdził mi kierownik.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Teraz niby nie mogą sprawdzac terminu produkcji, by "nie wprowadzać klientów w błąd". Info o aucie pojawia się dopiero kiedy jest wyprodukowane i ma VIN.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: radzique »

Z tymi terminami od sprzedawców to bym uważał.
Im system pokazuje często błędnie. Kierownik z salonu gdzie anulowałem zamówienie mówił, że może jedynie pytać importera ale dwa razy się naciął bo i tak się terminy od importera nie sprawdziły, więc wolał nawet już nie pytać dla innych klientów.
michal2409
Posty: 111
Rejestracja: 19 lis 2021, 17:11
model samochodu: Sportage IV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: michal2409 »

No to ja właśnie tak miałem że niby data produkcji już była bardzo szybko, bo po 2 msc od zamówienia, a potem się dowiedziałem że ona sobie była, ale nie potwierdzona przez fabrykę :) i bądź tu mądry. Już nawet miałem duża ochotę anulować i kupić coś innego ale jak sobie pomysle że ktoś wskoczy na moje miejsce i będzie miał samochod prawie od razu to mi się odechciało :D
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

michal2409 pisze: 16 sty 2022, 15:11 No to ja właśnie tak miałem że niby data produkcji już była bardzo szybko, bo po 2 msc od zamówienia, a potem się dowiedziałem że ona sobie była, ale nie potwierdzona przez fabrykę :) i bądź tu mądry. Już nawet miałem duża ochotę anulować i kupić coś innego ale jak sobie pomysle że ktoś wskoczy na moje miejsce i będzie miał samochod prawie od razu to mi się odechciało :D
Spoko, Twoje zamówienie będzie anulowane i nikt bryczki nie przejmie:)
BMC
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2022, 18:33
model samochodu: SORENTO HEV AWD XL CP1 SRF

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: BMC »

Witajcie,
tak czytam i czytam i długi zrobił się ten wątek, tak samo jak czas oczekiwania. :D

Ja zamawiałem HEV XL AWD CP1 PNS na początku lutego 2021 z wpisanym terminem sierpień 2021 :lol: :lol:
oczywiście wiedziałem że nie będzie to ten termin ale czekanie rok to już mnie zaskoczyło.

w tym tygodniu otrzymałem info że jest już VIN w systemie.
więc myślę że realny termin odbioru to będzie koniec lutego/marzec

pozdrawiam tych co już śmigają i tych co czekają 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”