Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: radzique »

Ja się przesiadłem z 5008 2.0 HDI 180km i Tiguana 1.5 TSI 150km czyli aut z mniejszą mocą i lżejszych i nieraz nie dwa koła się ślizgały szczególnie przy ruszaniu na skręconych. Tutaj moment z miejsca jest jeszcze większy bo dostaje wspomaganie z baterii. Przy AWD odpycha się z miejsca bez zająknięcia :)
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Sidos pisze: 18 sty 2022, 13:27
inquis pisze: 18 sty 2022, 13:24
Sidos pisze: 18 sty 2022, 13:16
info z kia polska:
Pański samochód jest już transportowany drogą morską. Planowana data dostarczenia pojazdu do portu w Koprze to 12 luty 2022r.
ile czasu z kopru do dealera ?
Do dwóch tygodni, bo po drodze jeszcze cło w Piotrkowie Tryb.
to realny odbiór jak mówią, luty/marzec , myslałem że uwiną sie szybciej..
Z Kopru do dealera w moim przypadku było 1 miesiąc i tydzień ale były święta. Przypłynął 1 lub 3 Grudnia w PL był koło 15.12 - chyba na parkingu importera, tam stał tez 2 tygodnie u delaera był 04.01. Odbiór jeszcze tydzień później. Leasingi popłacone jeszcze w starym roku i nawet zarejestrowany był 31.12 :)

Ja mam 2WD, na forum jest jeszcze raku - też ma 2 WD - on pisał ze następnym razem brałby AWD, ja zostaję przy 2WD, nie było sytuacji abym stracił przyczepność itp.
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: raku »

Miałem na myśli oczywiście utratę przyczepności tylko przy dynamicznym starcie 😁

Poza tym faktycznie auto bardzo dobrze się prowadzi. Inna sprawa, że wszyscy tutaj jeździmy na nowych oponach czy to zimowych czy to wielosezonowych i w większości aut pewnie są to opony klasy premium.
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

raku pisze: 18 sty 2022, 21:40 Miałem na myśli oczywiście utratę przyczepności tylko przy dynamicznym starcie 😁

Poza tym faktycznie auto bardzo dobrze się prowadzi. Inna sprawa, że wszyscy tutaj jeździmy na nowych oponach czy to zimowych czy to wielosezonowych i w większości aut pewnie są to opony klasy premium.
Dzięki za informację. Rozmawiałem wczoraj ze sprzedawcą i jak najbardziej mogę zmienić zamówienie ale dostanę w prezencie dodatkowy miesiąc czekania, także się jeszcze zastanowię. :o
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Miesiąc, bo AWD, czy też przechodzisz na koniec kolejki przy zmianie?
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

inquis pisze: 19 sty 2022, 10:50 Miesiąc, bo AWD, czy też przechodzisz na koniec kolejki przy zmianie?
Tego mi nie wyjaśnił. Jedynie co powiedział, że jak zmienię zamówienie na AWD to mam dodatkowy miesiąc czekania, pomimo, że zamówienie zrobiłem równo tydzień temu.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Nie wiem jak teraz ale w zeszłym roku, zmiany w konfiguracji traktowali jako nowe zamówienie. Także jak ktoś po miesiącu chciał zmienić kolor np., trafiał na koniec kolejki (zaczynał czekanie od nowa).
lonewind
Posty: 61
Rejestracja: 15 lis 2021, 23:41

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: lonewind »

Bugaloo pisze: 19 sty 2022, 11:35 Nie wiem jak teraz ale w zeszłym roku, zmiany w konfiguracji traktowali jako nowe zamówienie. Także jak ktoś po miesiącu chciał zmienić kolor np., trafiał na koniec kolejki (zaczynał czekanie od nowa).
Potwierdzam. Co prawda ja zamawiałem Ceeda, ale zmiana wersji / wyposażenia była jednoznaczna z zresetowaniem czasu oczekiwania
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

D.BRUS pisze: 19 sty 2022, 10:35 Dzięki za informację. Rozmawiałem wczoraj ze sprzedawcą i jak najbardziej mogę zmienić zamówienie ale dostanę w prezencie dodatkowy miesiąc czekania, także się jeszcze zastanowię. :o
Tak więc im szybciej, tym lepiej, bo zamówienia przyrastają geometrycznie :D
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

inquis pisze: 19 sty 2022, 12:18
D.BRUS pisze: 19 sty 2022, 10:35 Dzięki za informację. Rozmawiałem wczoraj ze sprzedawcą i jak najbardziej mogę zmienić zamówienie ale dostanę w prezencie dodatkowy miesiąc czekania, także się jeszcze zastanowię. :o
Tak więc im szybciej, tym lepiej, bo zamówienia przyrastają geometrycznie :D
Niedługo będziemy tyle czekać, że pojawi się nowy model w międzyczasie. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”