Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

sfetrzak pisze: 28 wrz 2021, 11:20 Dealer mi powiedział, że są problemy z produkcją panoramy i dlatego tak długo i dodatkowo do AWD też brakuje czegoś tam więc miałem najgorszą możliwą konfigurację.
o kuźwa mam tą samą konfigurację, i zamówienie w kwietniu.... ciekawe czy pojeżdżę jeszcze w tym roku :cry: :?
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Morfeo »

Małe szanse. Mój z zamówienia z grudnia ma być dopiero w październiku. HEV AWD PL z panoramą.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: radzique »

Walczycie o coś, albo czy dealerzy coś proponują w związku z opóźnieniem?
Zakładam, że terminy na umowach są. Ja mam jakoś na połowe października a auta na pewno nie będzie do tego czasu.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

Myślicie, że coś utargujecie w sytuacji, kiedy za drzwiami jest kolejka chętnych na Twój samochód w przypadku ewentualnej rezygnacji? Trzymam kciuki! :-)
Symboliczne upusty jakie teraz są przyznawane (wcześniej też były symboliczne ale ciut mniej) dowodzą, że teraz sprzedający rozdaje karty.
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: raku »

Chyba już o tym wspominaliśmy gdzieś tu na forum...
Wygląda na to, że KIA ma w planach dać upust 1000 zł za każdy miesiąc zwłoki od planowanej daty odbioru na zamówieniu.
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sfetrzak »

Ja nie mam za bardzo o co walczyć bo na umowie mam październik więc max miesiąc będzie opóźnienie ale może poproszę o chlapacze i LEDy bagażnikowe (o ile ich nie ma w MY22) bo dywaniki gumowe i wykładzinę do bagażnika dostałem na samym początku.
Przejąłem pod koniec lipca po kimś zamówienie ze stycznia więc i tak krótko czekam :D
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

raku pisze: 29 wrz 2021, 12:50 Chyba już o tym wspominaliśmy gdzieś tu na forum...
Wygląda na to, że KIA ma w planach dać upust 1000 zł za każdy miesiąc zwłoki od planowanej daty odbioru na zamówieniu.
Możemy to jakoś zweryfikować? Czy ktoś z Was odebrał już samochód ze stosownym opóźnieniem i "premią" za nie?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

galloper pisze: 29 wrz 2021, 12:48 Myślicie, że coś utargujecie w sytuacji, kiedy za drzwiami jest kolejka chętnych na Twój samochód w przypadku ewentualnej rezygnacji? Trzymam kciuki! :-)
Symboliczne upusty jakie teraz są przyznawane (wcześniej też były symboliczne ale ciut mniej) dowodzą, że teraz sprzedający rozdaje karty.
QFT. Niedługo, trzeba będzie do handlowca udawać się z butelką koniaku albo dobrej whisky, żeby w ogóle zechciał przyjąć zamówienie ;)
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kon »

Nie wiem jak w Kia, ale z innej marki słyszałem, że handlowcy teraz przyjmują zamówienia z pocałowaniem rączki i nie chcą nawet zaliczek.
A to dlatego, że centrala tej marki priorytetowo traktuje zamówienia pod klienta, a zamówienia na stock dla salonów są spychane w dół kolejki. W efekcie czego salony nie mają i nie będą mieć szybko towaru (który jest pożądany) innego niż pod konkretnego klienta. A więc przyjmują zamówienia od każdego, bo nawet jak klient się wycofa to i tak salon zamówiony towar sprzeda komuś innemu.
Wikal
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2021, 17:02
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Wikal »

Hev, AWD, dach, czerwony, xl+prestige - zamówiony w grudniu '21, ponoć jest już na statku. Miał być do końca czerwca. W międzyczasie co chwilę przesuwane daty produkcji, aż we wrześniu został wyprodukowany dopiero. :shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”