Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Witam wszystkich forumowiczów :)

Wpadłem na to forum przypadkiem - poszukiwałem informacji na temat obsuw w dostawach Sorento. Przeczytałem nawet ten wątek mający 39 stron :)), pojawiały się tam pojedyncze posty które nawiązywały do interesujących mnie treści. ( ba nawet pojawiły się wzmianki o rzeczach o których nie miałem pojęcia i dziękuję za to np: że mam duże szanse dostać już rok modelowy 2022 ).

Prosiłbym aby w miarę możliwości:
1. szczęśliwi posiadacze wpisywali tutaj w którym miesiącu zamawiali, kiedy mieli wstępnie odebrać i kiedy samochód dostali + ewentualnie komentarz z towarzyszącymi perypetiami - czy przesuwali daty itp. mile widziane wersja wyposażenia, silnik i czy @ WD czy AWD czy z panoramą czy bez
2. Ci którzy zamówili aby podali termin zamówienia, wstępny termin odbioru i obecny etap + komentarz

Mój przypadek:
HEV Prestige line + essence brown, 2WD, bez panoramicznego dachu - diler mówił że jestem drugim klientem który zamawia 2WD, jednak nie bardzo mnie przekonywał do AWD i zostało 2WD
Zamówienie połowa Czerwca, wstępny termin Styczeń 2022 - ale u dilera ostrzegali, że może być nawet Marzec 2022. Naprawdę nie zależało mi na terminie.
Na początku Sierpnia podjechałem pod drogą do dilera i bez większych oczekiwań - nawet spodziewałem się że padnie termin Marzec 2022, zapytałem co w trawie piszczy a tu gościu wyjeżdża z tekstem że data odbioru to 15.10.2021. Trochę się zdziwiłem, później myślałem że to pomyłka - bo nie było mojego " opiekuna" tylko jakiś inny facet z salonu mnie wtedy obsługiwał.
Podjechałem więc jeszcze raz, 26.08 trafiłem na mojego " opiekuna - sprzedawcę " - Facet był zdziwiony tym że podano mi taki termin ale odpalił kompa, sprawdził a tam data dostawy 15.10.2021 z tym, że powiedział, że jest to termin dostawy do portu w Słowenii, dodatkowo powiedział że data produkcji to 28.08.2021 ale żebym się nie napalał. 30 tego zadzwoniłem do salonu z ciekawości czy to już ? - niestety termin produkcji przeskoczył na 01.09.2021 - dalej nie dzwoniłem umówiłem się że jeśli będzie wyprodukowany to diler mnie powiadomi. Czy mieliści takie sytuacje że przekładali termin produkcji oraz ile to trwało? ( Oczywiście i tak co 2 tyg będę dzwonił mimo wszystko :))

Z przecieków które przekazał mi dealer - Mam farta że:
a) brałem 2WD bo jest problem z AWD - dużo większy popyt i brak części.
b) brałem bez dachu panoramicznego bo problemy z częściami do dachu są jeszcze większe niż z częściami do AWD.

Podobno w tym salonie jest nieszczęśnik, który zamówił AWD z panoramą i czeka od Grudnia20'
Pamiętam też, że jak zamawiałem w Czerwcu to akurat mieli Sorento zamówione na początku Stycznia więc starczyło 5 miesięcy. Nie pamiętam jednak jaka była specyfikacja tego modelu.

A jak u Was ?
Pozdrawiam.
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: raku »

HEV 2WD XL + panorama
Zamówienie w lutym 2021.
Planowany termin odbioru to sierpień 2021.

Na początku września 2021 pojawił się VIN w systemie.
Potwierdzę, że widziałem w systemie inne zamówienia wcześniejsze, np. ze stycznia 2021, ale z AWD, i tam VINu nie było.

Tak więc, wygląda na to, że na 2WD czeka się krócej.
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Morfeo »

HEV AWD PL plus panorama, Mineral blue, zamówiony przez dealera 17.12, ja kupiłem w maju, wyprodukowany 28.08. Ma być do odbioru za 1,5-2m.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2021, 20:26 przez Morfeo, łącznie zmieniany 1 raz.
kiauser
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:19
model samochodu: Hyundai Tucson MY 2022
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kiauser »

2WD, M, HEV
zamówienie początek marca, w sierpniu podobno dopłynął do Europy
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

PHEV, opcja maks
Zamówienie początek kwietnia, termin produkcji nieznany. Dostawa wdg umowy X/XI
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

kiauser pisze: 05 wrz 2021, 19:24 2WD, M, HEV
zamówienie początek marca, w sierpniu podobno dopłynął do Europy
Jakieś światełko w tunelu :)
A jaką masz datę odbioru na umowie ?
Produkcja była w Lipcu czy jeszcze w Czerwcu i czy znałeś wcześniej planowaną datę produkcji a jeśli tak to czy została ona dotrzymana ?
kiauser
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:19
model samochodu: Hyundai Tucson MY 2022
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kiauser »

Na zamówieniu jest odbiór do 31.08. Data produkcji pierwszy raz pojawiła się pod koniec kwietnia i przesuwała się po tydzień-dwa aż do końca lipca :)
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

Mój zamówiony na początku września (HEV AWD PL SR), odbiór od końca kwietnia 2022.... Zobaczymy jak wyjdzie.
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sfetrzak »

HEV AWD PL + panorama - zamówiony 20.01 - podobno ma być wyprodukowany 13.09 więc jeszcze nie mam VINu - termin mam przekładany co 2 tyg od 2 miesięcy ;)
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Dzwoniłem dzisiaj do salonu, facet powiedział mi że data produkcji przeskoczyła na 10.09.2021, to dopiero drugie przełożenie terminu ale powiedział też że jak i ten termin nie będzie dotrzymany to zadzwoni " biurko wyżej " do działu sprzedaży importera i zapyta. Dam znać co i jak bo w ten 10.09 po przeczytaniu tego co piszecie sam nie wierzę :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”