Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
coolnba
Posty: 37
Rejestracja: 02 gru 2021, 08:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: coolnba »

hej mam takie pytanie czy rzeczywiście sprzedawcy nie mają żadnego poglądu na to jaki jest stan zamówienia. Mój handlowiec powiedział mi że nie ma wiedzy kiedy się auto wyprodukuje . Podobno pojawia się mu auto 2 tygodnie przed odbiorem co mi się zdaje dziwne, czy to tylko tłumaczenie by nie wkurzać klientów ?:D
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sfetrzak »

coolnba pisze: 02 gru 2021, 08:50 hej mam takie pytanie czy rzeczywiście sprzedawcy nie mają żadnego poglądu na to jaki jest stan zamówienia. Mój handlowiec powiedział mi że nie ma wiedzy kiedy się auto wyprodukuje . Podobno pojawia się mu auto 2 tygodnie przed odbiorem co mi się zdaje dziwne, czy to tylko tłumaczenie by nie wkurzać klientów ?:D
Dealer wie dopiero coś na temat samochodu jak pojawi mu się VIN - a jak się pojawi VIN to znaczy, że jest wyprodukowane i zaraz będzie na statku - statki z Korei do Słowenii odpływają 2 razy w miesiącu około 15 i 29. Statek płynie miesiąc. Jak dopłynie to licz kolejny miesiąc do odbioru od dealera i nie licz, że będzie wcześniej :)
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: radzique »

Tak czy siak uważam, że to że nie są w stanie dać żadnej estymacji kiedy auto się wyprodukuje to jawne dymanie klientów.

Mój ciągle powtarza, że w systemie widzi datę produkcji za dwa dni, tylko co z tego jak ona codziennie przeskakuje i zawsze jest za dwa dni :lol:
Naprawdę w fabryce tak działa planowanie produkcji ? Bez jaj. Jestem dawno po terminie z umowy i uj wie jak zaplanować teraz aktualny wynajem krótkoterminowy który mam. Gdybym wiedział od początku, że auto będzie w na przykład lutym (a nie w sierpniu!!) to bym dostał lepsze warunki na auto tymczasowe bo bym się deklarował od razu na x miesięcy a tak przedłużamy z miesiąca na miesiąc co się oczywiście nie opłaca.

Zła informacja jest lepsza od żadnej...
coolnba
Posty: 37
Rejestracja: 02 gru 2021, 08:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: coolnba »

radzique pisze: 02 gru 2021, 11:42 Tak czy siak uważam, że to że nie są w stanie dać żadnej estymacji kiedy auto się wyprodukuje to jawne dymanie klientów.

Mój ciągle powtarza, że w systemie widzi datę produkcji za dwa dni, tylko co z tego jak ona codziennie przeskakuje i zawsze jest za dwa dni :lol:
Naprawdę w fabryce tak działa planowanie produkcji ? Bez jaj. Jestem dawno po terminie z umowy i uj wie jak zaplanować teraz aktualny wynajem krótkoterminowy który mam. Gdybym wiedział od początku, że auto będzie w na przykład lutym (a nie w sierpniu!!) to bym dostał lepsze warunki na auto tymczasowe bo bym się deklarował od razu na x miesięcy a tak przedłużamy z miesiąca na miesiąc co się oczywiście nie opłaca.

Zła informacja jest lepsza od żadnej...
Znam twój ból dlatego brałem najem auta na 1 miesiąc z możliwością przedłużania bo to co zaproponował Arval w tej ich "gwarancji mobilności" to był śmiech auto droższe niż sorento a z segmentu niżej do tego 150 zł dopłaty do automatu i 150 zł dopłaty np do kombii. Gdyby mi powiedział że będzie obsuwa np w październiku nie oddawałbym Kodiaq'a tylko bym przedłużył najem np o parę miechów.
coolnba
Posty: 37
Rejestracja: 02 gru 2021, 08:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: coolnba »

sfetrzak pisze: 02 gru 2021, 10:53
coolnba pisze: 02 gru 2021, 08:50 hej mam takie pytanie czy rzeczywiście sprzedawcy nie mają żadnego poglądu na to jaki jest stan zamówienia. Mój handlowiec powiedział mi że nie ma wiedzy kiedy się auto wyprodukuje . Podobno pojawia się mu auto 2 tygodnie przed odbiorem co mi się zdaje dziwne, czy to tylko tłumaczenie by nie wkurzać klientów ?:D
Dealer wie dopiero coś na temat samochodu jak pojawi mu się VIN - a jak się pojawi VIN to znaczy, że jest wyprodukowane i zaraz będzie na statku - statki z Korei do Słowenii odpływają 2 razy w miesiącu około 15 i 29. Statek płynie miesiąc. Jak dopłynie to licz kolejny miesiąc do odbioru od dealera i nie licz, że będzie wcześniej :)
To się ma nijak do tekstów handlowca jak zwykle , jak czekałem na Skodę to przed produkcją były szacunki w którym tygodniu wjedzie na taśmę po tem było klepnięcie daty za czym już normalnie sprzedawca miał pełne śledzenie gdzie jest fura i kiedy będzie.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

radzique pisze: 02 gru 2021, 11:42 Tak czy siak uważam, że to że nie są w stanie dać żadnej estymacji kiedy auto się wyprodukuje to jawne dymanie klientów.

Mój ciągle powtarza, że w systemie widzi datę produkcji za dwa dni, tylko co z tego jak ona codziennie przeskakuje i zawsze jest za dwa dni :lol:
Naprawdę w fabryce tak działa planowanie produkcji ? Bez jaj. Jestem dawno po terminie z umowy i uj wie jak zaplanować teraz aktualny wynajem krótkoterminowy który mam. Gdybym wiedział od początku, że auto będzie w na przykład lutym (a nie w sierpniu!!) to bym dostał lepsze warunki na auto tymczasowe bo bym się deklarował od razu na x miesięcy a tak przedłużamy z miesiąca na miesiąc co się oczywiście nie opłaca.

Zła informacja jest lepsza od żadnej...
mam dokładnie to samo, w umowie odbiór 30.09 a tu ani widu ani.. jeżdżę też na wynajmie z miesiąca na miesiąc przedłużając umowę ! to są jaja z tymi samochodami, i bezwładnością (czyt. bez wiedzą) sprzedawców w salonach.
Nie mogę również uwierzyć w to, że nikt nie jest w stanie wyegzekwować informacji z kia, kiedy Twój samochód zawita na produkcję, i nie mówię tu nawet o konkretnej dacie np 02.12.2021, ale chociaż o miesiącu !! , tylko w kółko od kilku miesięcy słyszę, że jeszcze się nie wyprodukował... i mam wrażenie, że wyprodukuje się najszybciej w nowym roku...
coolnba
Posty: 37
Rejestracja: 02 gru 2021, 08:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: coolnba »

A jeśli mogę spytać kiedy składałeś zamówienie ?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Fabryka często olewała centralę/importera, a ci z kolei dealerów i sprzedawców. Przy tym co dzieje się obecnie na świecie, burdel jest jeszcze większy niż zwykle. Auto produkowane w Europie mają trochę "łatwiej" ale i tak jest kocioł. Ktoś wspominał Skodę. Zapytajcie teraz/dzisiaj na kiedy dostaniecie Superba. Nikt nie wie... ale w umowie będzie 14-18mcy :lol:
coolnba
Posty: 37
Rejestracja: 02 gru 2021, 08:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: coolnba »

Bugaloo pisze: 02 gru 2021, 12:35 Fabryka często olewała centralę/importera, a ci z kolei dealerów i sprzedawców. Przy tym co dzieje się obecnie na świecie, burdel jest jeszcze większy niż zwykle. Auto produkowane w Europie mają trochę "łatwiej" ale i tak jest kocioł. Ktoś wspominał Skodę. Zapytajcie teraz/dzisiaj na kiedy dostaniecie Superba. Nikt nie wie... ale w umowie będzie 14-18mcy :lol:
Patrzę czasami na fora skody bo zostało mi konto . To teraz są jaja takie zamówisz np kodiaqa z dcc ( amortyzatory regulowane ) i dsg ( skrzynia dwusprzęgłowa ) i powiedzmy parę rzeczy czekasz 4-5 miechów na produkcje oni mówią , panie teraz bierze pan bez radia topowego z mniejszym i bez dcc bo taki się wyprodukuje bierze pan czy rozwiązujemy umowę. Wszędzie jest gnój bmw i mercedes nie realne terminy. Koreańczycy jeszcze jakoś produkują z opóźnieniami bo mają dużo gratów elektronicznych z innego czebolu zwanego Samsung.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Jeśli idzie o Koreańczyków, to mam przekonanie graniczące z pewnością, że celowo opóźniają produkcję z powodu limitów CO2. Kryzys półprzewodników jest im tu wybitnie na ręką, bo daje "alibi". W przyszłym roku powinno się odetkać z produkcją, a przede wszystkim transportem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”