Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Ale przynajmniej dostajesz auto z tym co zamówiłeś (za co zapłaciłeś) w zamówieniu. Nikt nie namawia do małego radia, rezygnacji z HUD czy tempomatu, gorszego audio. Nikt nie usuwa z konfiguratora elementów wyposażenia... miesiące po tym jak złożyłeś zamówienie i powinieneś te rzeczy mieć.
A tutaj nowy kwiatek dzięki uprzejmości Volvo :lol: :mrgreen:

Obrazek
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

Panowie nic nowego! W 2015 czekałem na Forsa SMAx zamiast maksymalnych z umowy 3,5 miesiąca ponad 7. I tylko dlatego dostałem samochód, ze zrezygnowałem ze spojlera sportowego, którego nie ma i nikt nie widział kiedy będzie. Żeby było śmieszniej dealer mi zamontował ten spojler z 3 tygodnie po odebraniu samochodu w cenie 2x takiej jak miałem w cenniku...
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: radzique »

coolnba pisze: 02 gru 2021, 12:04
radzique pisze: 02 gru 2021, 11:42 Tak czy siak uważam, że to że nie są w stanie dać żadnej estymacji kiedy auto się wyprodukuje to jawne dymanie klientów.

Mój ciągle powtarza, że w systemie widzi datę produkcji za dwa dni, tylko co z tego jak ona codziennie przeskakuje i zawsze jest za dwa dni :lol:
Naprawdę w fabryce tak działa planowanie produkcji ? Bez jaj. Jestem dawno po terminie z umowy i uj wie jak zaplanować teraz aktualny wynajem krótkoterminowy który mam. Gdybym wiedział od początku, że auto będzie w na przykład lutym (a nie w sierpniu!!) to bym dostał lepsze warunki na auto tymczasowe bo bym się deklarował od razu na x miesięcy a tak przedłużamy z miesiąca na miesiąc co się oczywiście nie opłaca.

Zła informacja jest lepsza od żadnej...
Znam twój ból dlatego brałem najem auta na 1 miesiąc z możliwością przedłużania bo to co zaproponował Arval w tej ich "gwarancji mobilności" to był śmiech auto droższe niż sorento a z segmentu niżej do tego 150 zł dopłaty do automatu i 150 zł dopłaty np do kombii. Gdyby mi powiedział że będzie obsuwa np w październiku nie oddawałbym Kodiaq'a tylko bym przedłużył najem np o parę miechów.
Oferta Arvala na wynajem średnioterminowy to śmiech. Najgorsze, że nawet nie chcieli dać specyfikacji aut, tylko np. że jest Tucson albo Insignia, ale co jest w środku nikt nie wie :lol:

Całe szczęście udało się wziąć z Sixta nowego 5008, ale po pół roku go sprzedawali i zamienili na Tiguana, który doprowadza mnie do szału :oops: , a rata praktycznie taka jak za Sorento full.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Dlaczego Tiguan tak Cię wkwia???
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: radzique »

to nie wątek na takie rozważania :D.
Głownie przez tryb żeglowania, którego nie da się wyłączyć inaczej niż mając skrzynie w trybie sport.
Kiedyś w Octavii TSI było tak, że żeglował tylko w trybie eco, w innych nie. Teraz nie mam trybów jazdy do wyboru więc jest zawsze co po każdym spuszczeniu nogi z pedału gazu powoduje 2 sekundowego laga jak chcesz znowu przyspieszyć, oprócz tego auto nie hamuje silnikiem tylko toczy się na luzie co w normalnej jeździe w mieście nie daje nic oprócz szybszego zużycia hamulców pewnie.
Dodatkowo auto pomimo benzyny a nie diesla jest dalej głośne, zawieszenie też słabo wybiera i tłumi nierówności. No i jest wąsko na kanapie z tyłu.

Jutro biorę Stelvio na jeden dzień, w Alfie na banko o żeglowaniu nawet nie pomyśleli a skrzynia ZF zapierd** aż miło ponoć :D
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

radzique pisze: 02 gru 2021, 11:42 Tak czy siak uważam, że to że nie są w stanie dać żadnej estymacji kiedy auto się wyprodukuje to jawne dymanie klientów.

Mój ciągle powtarza, że w systemie widzi datę produkcji za dwa dni, tylko co z tego jak ona codziennie przeskakuje i zawsze jest za dwa dni :lol:
Naprawdę w fabryce tak działa planowanie produkcji ? Bez jaj. Jestem dawno po terminie z umowy i uj wie jak zaplanować teraz aktualny wynajem krótkoterminowy który mam. Gdybym wiedział od początku, że auto będzie w na przykład lutym (a nie w sierpniu!!) to bym dostał lepsze warunki na auto tymczasowe bo bym się deklarował od razu na x miesięcy a tak przedłużamy z miesiąca na miesiąc co się oczywiście nie opłaca.

Zła informacja jest lepsza od żadnej...
Mój we Wrześniu na początku napisał do importera z prośbą o konkretne info.
Odpowiedzieli mu wtedy że we Wrzesniu produkowali akurat zamówienia z Marca lub Kwietnia, sprawdziło się - moje wyprodukowali niecałe 2 miechy później a zamawiałem w Czerwcu.

Co do Vin - numer jest nadawany przed produkcją i zwykle samochód w ciągu max 2 tygodni od momentu nadania numeru Vin zostaje wyprodukowany - słowa delaera

No i najważniejsze!!!!!!!!!. Dzielni marynarze z Lake Wanaka prując z prędkością 15,9 węzła mają jeszcze tylko 118 mil morskich co daje ok. 200 km do portu Koper !!
Dealer twierdzi natomiast że auto ma nadal w systemie rozładunek 30.11 takze tak jest z tą informatyzacją w KIA. 30.11 nie przypłynął do kopru żaden samochodowiec z Azji.
coolnba
Posty: 37
Rejestracja: 02 gru 2021, 08:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: coolnba »

kejdzejejdzem pisze: 02 gru 2021, 22:56
radzique pisze: 02 gru 2021, 11:42 Tak czy siak uważam, że to że nie są w stanie dać żadnej estymacji kiedy auto się wyprodukuje to jawne dymanie klientów.

Mój ciągle powtarza, że w systemie widzi datę produkcji za dwa dni, tylko co z tego jak ona codziennie przeskakuje i zawsze jest za dwa dni :lol:
Naprawdę w fabryce tak działa planowanie produkcji ? Bez jaj. Jestem dawno po terminie z umowy i uj wie jak zaplanować teraz aktualny wynajem krótkoterminowy który mam. Gdybym wiedział od początku, że auto będzie w na przykład lutym (a nie w sierpniu!!) to bym dostał lepsze warunki na auto tymczasowe bo bym się deklarował od razu na x miesięcy a tak przedłużamy z miesiąca na miesiąc co się oczywiście nie opłaca.

Zła informacja jest lepsza od żadnej...
Mój we Wrześniu na początku napisał do importera z prośbą o konkretne info.
Odpowiedzieli mu wtedy że we Wrzesniu produkowali akurat zamówienia z Marca lub Kwietnia, sprawdziło się - moje wyprodukowali niecałe 2 miechy później a zamawiałem w Czerwcu.

Co do Vin - numer jest nadawany przed produkcją i zwykle samochód w ciągu max 2 tygodni od momentu nadania numeru Vin zostaje wyprodukowany - słowa delaera

No i najważniejsze!!!!!!!!!. Dzielni marynarze z Lake Wanaka prując z prędkością 15,9 węzła mają jeszcze tylko 118 mil morskich co daje ok. 200 km do portu Koper !!
Dealer twierdzi natomiast że auto ma nadal w systemie rozładunek 30.11 takze tak jest z tą informatyzacją w KIA. 30.11 nie przypłynął do kopru żaden samochodowiec z Azji.
To jest piękna niekonsekwencja ja zamawiałem w Kwietniu a jeszcze ani widu ani słychu czy się produkuje czy nie :D
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

coolnba pisze: 02 gru 2021, 12:33 A jeśli mogę spytać kiedy składałeś zamówienie ?
w lipcu przejąłem zamówienie z kwietnia 21'
coolnba
Posty: 37
Rejestracja: 02 gru 2021, 08:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: coolnba »

Sidos pisze: 03 gru 2021, 12:22
coolnba pisze: 02 gru 2021, 12:33 A jeśli mogę spytać kiedy składałeś zamówienie ?
w lipcu przejąłem zamówienie z kwietnia 21'
To nieźle polecieli ja 24.04.2021 zamawiałem auto z chęcią odbioru na listopad. Jesteśmy miesiąc później a oni nadal nie wiedzą więc jak tobie nie wydali a obiecywali na wrzesień to się robi ciekawie.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Przy długości terminu realizacji liczy się czy HEV, czy PHEV, wersja wyposażenia, dach panoramiczny etc. To dlatego na Dolnym Śląsku testówki to teraz wersja M w Phevie, bo tylko taki mial szansę sie stosunkowo szybko wyprodukować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”